Autor Wątek: Wyrownywanie odcienia lakieru  (Przeczytany 2194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyrownywanie odcienia lakieru
« dnia: Kwiecień 16, 2013, 14:50:11 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Póki co w swoim poldzie wymieniłem tylny nosek (trafiłem z odcieniem) oraz jedne drzwi - niestety odcień różni się trochę i to widać.

Po robieniu blacharki i tak kilka elementów będzie do podmalowania więc wpadł mi do głowy pomysł położenia jednej cienkiej warstwy lakieru - czy to przyniesie efekt odpowiedni tzn znikną różnice w lakierze?

Malowane będzie i tak tylko od listwy do szyby...

A i jeszcze jedno - drzwi różnią się data produkcji od mojego auta może miesiąc, polerka ich może coś przynieść?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2013, 14:53:08 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: Wyrownywanie odcienia lakieru
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2013, 17:05:34 pm »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
Metalik czy zwykły akryl? Myślę, że spolerowanie może pomóc, jeśli to ten sam kolor lakieru.

Odp: Wyrownywanie odcienia lakieru
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2013, 17:36:40 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Metalik, 146 oliwkowy.

Odp: Wyrownywanie odcienia lakieru
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2013, 18:35:05 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Niestety, metalik za każdym razem wychodzi troszkę inaczej , nawet te z fabryki. Bardzo się różni? Polerka na pewno nie zaszkodzi.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Wyrownywanie odcienia lakieru
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2013, 19:03:15 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Bardzo się różni?

Nie ale widać to niestety, z daleka bardziej nawet niż z bliska.

Cóż, jak się wkurzę to po prostu położę jeszcze jedną warstwę lakieru i tyle. ;)

Odp: Wyrownywanie odcienia lakieru
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2013, 12:27:02 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
Po robieniu blacharki i tak kilka elementów będzie do podmalowania więc wpadł mi do głowy pomysł położenia jednej cienkiej warstwy lakieru - czy to przyniesie efekt odpowiedni tzn znikną różnice w lakierze?

Malowane będzie i tak tylko od listwy do szyby...

Tylne drzwi mają inny odcień, tak? To lepszy efekt będzie jakbyś wycieniował to z tyłem i urwał chmurę w połowie przednich drzwi. Jak kolega Sławek wyżej napisał metalik nigdy nie wyjdzie w 100% ten sam odcień- wiem, że przed lakierowaniem spryskuje się kawałek blachy i przykłada w różnych miejscach budy i porównuje odcienie- jak do mieszalni jest niedaleko to zawsze można skoczyć i domieszać kapkę lakieru żeby rozjaśnić, przyciemnić albo przybarwić - U mnie w mieście jest taka mieszalnia lakierów, jeśli lakiery były od nich kupowane to wyrównują odcień za darmo na miejscu, niekiedy za 3 domieszką jest już ok.
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Wyrownywanie odcienia lakieru
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2013, 10:34:58 am »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
Zacznij od spolerowania, bo to najmniej inwazyjny zabieg. A potem ewentualnie cieniuj. Z metalikiem faktycznie zawsze wychodzi inaczej, ale można dobrać w miare zbliżony odcień. Gdzieś na forum lakierniczym czytałem wypowiedź cytującą jakiegoś gościa ze Standoxa, że lakiery ZAWSZE będą się różnić. Można odcienie ściemniać/rozjaśniać, ale ciężko wyczuć i symulować działanie m.in. słońca (=płowienie) czy warunków atmosferycznych (opady, osady itd.). Generalnie jak dawno temu na zaprawki dobierałem "setkę" (100 ml), to według wzornika zamiast 114 pasował jedynie 104 - niby też grafit metalik, ale jednak inny - wzornik pokazywał niemal tak ciemny kolor jak 122.