Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1571752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7580 dnia: Styczeń 24, 2018, 20:04:18 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Jesteś tu od dzisiaj? Nie pamiętasz niedawnych ekscesów w wykonaniu tych, co ich ku*wa stać? (...) Ciężko to zrozumieć?

Ciężko,  bierzesz udział w nakręcaniu tej spirali głupoty. Wchodzę sobie na forum które lubię i kolejny dzień z rzędu są tu te pierdy.

A do tego na okrasę dorzucasz to :
Kto inny zaczął.

Hehe, argument rodem z czasów przedszkolnych.

W sumie to po prostu oleje sprawę, bo chyba i ja tym sposobem wpadłem w tą spiralę głupoty. Wycofuje się póki jeszcze mogę :P.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7581 dnia: Styczeń 24, 2018, 20:07:29 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Tak do końca nawet nie wiem jak określić to zjawisko jęczenia o cenach na tym forum.
Ja jestem w stanie owo zjawisko zrozumieć i określiłbym je jako publiczna krytyka błazenady cenowej. Wystawianie towarów w cenach zawyżonych o rząd wielkości, jest najzwyczajniej w świecie śmieszne i żałosne! Raz i drugi pośmialiśmy się z tego i owego, więc za którymś razem dane ogłoszenie faktycznie nie jest już śmieszne. Bo ile można się śmiać z tego samego dowcipu. Wtedy jest już tylko żałosne. I będzie takie tak długo, jak długo pojawiać się będzie na portalach ogłoszeniowych. Niestety, co i rusz wypływają kolejne towary w cenach z przecinkiem w niewłaściwym miejscu, a ich wystawcy "wystawiają klatę" na publiczną krytykę. Mają to w dupie? Tym lepiej dla nich - a wtedy ktoś, kto chce się z nich śmiać, tym bardziej ma do tego pełne prawo. Jak by nie było, żyjemy w jednak dość jeszcze wolnym kraju. Rozumiem, że na sprzedaży można chcieć zarobić, ale niektórzy najwyraźniej próbują zrobić interes życia na tak mało popularnych i mało awaryjnych częściach, jak sprężarka klimatyzacji do poloneza albo elektryczne lusterka do tegoż. Tacy ludzie narażają się na śmieszność i muszą być tego świadomi.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7582 dnia: Styczeń 24, 2018, 20:10:20 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Buźka - daje oficjalne ostrzeżenie żebyś przestał się wczuwać w ceny i nie prowokował więcej takiego "lekkiego offtopu"
Dobra, biję się w pierś.Czasem mnie poniesie i zapominam, że lepiej siedzieć cicho i tylko obserwować.W sumie, to nie powinno mnie to ruszać.Przepraszam i obiecuję poprawę.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7583 dnia: Styczeń 24, 2018, 20:10:33 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Każdy następny post nt krytyki błazenady cenowej będzie skutkował ostrzeżeniem na 30 dni. Chcecie o tym podyskutować? Niech któryś krytyk sobie założy oddzielny wątek i po sprawie. Ja tu wchodze zobaczyć ciekawe ogłoszenia nt części i aut a nie waszych wylewów na temat czy kogoś stać czy nie, i myślę że jest nas taka tutaj większość
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7584 dnia: Styczeń 24, 2018, 20:23:18 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Poważnie pisałem tylko o kupowaniu całej wiązki do poloneza, dla kilku kabelków i kostek, bo to właśnie miało miejsce.I tu nie chodzi o to, że ktoś tyle dał, tylko o sam fakt kupna tego specjalnie dla tej "wiązki" Przecież to bez sensu
Tutaj już Cię wyobraźnia ponosi. Wiesz dobrze, że PNy (a zwłaszcza minusy) na złomie to już wielkie wydarzenie. Chciałem mieć w atu prawdziwą wiązkę z minusa, raz bo mnie już zaczynała irytować wiązka "plusowska", a dwa żeby na spokojnie wyplątać wiązkę od klimy do kombiaka. Patrząc na ceny 80-100 zł za używane "ch*" wie co, dołożenie tych 20 zł za nową wiązkę z takim "miłym dodatkiem" uważam za nie przesadzony koszt. To, że 2 dni później na alledrogo wypłynęło kilka takich samych kompletów za 3 razy mniejsze pieniądze, to już tylko mój pech i specyfika wolnego rynku, oczywiście zawsze mogłem czekać na okazję, która mogła nigdy nie nadejść, ale w takim układzie, to mój samochód byłby absolutnym golasem, bo "kiedyś będzie lepsza okazja", ba nawet bym go nigdy nie kupił, bo "trafi się lepszy".
No ewentualnie mogłem się zdać na łaskę i nie łaskę januszy z forum, tak jak z tą konsolą od minusa, gdzie póki co oferta była tylko jedna, ale cena tak zaporowa, że mało ze śmiechu z krzesła nie spadłem, jak ją przeczytałem.

A żeby nie załapać się na offtopowego warna, nowa prawie kompletna kanapa: https://www.olx.pl/oferta/fotele-kanapa-siedzenia-polonez-waski-CID5-IDnPLlQ.html#e5f05ddace

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7585 dnia: Styczeń 24, 2018, 20:36:34 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
ale niektórzy najwyraźniej próbują zrobić interes życia na tak mało popularnych i mało awaryjnych częściach, jak sprężarka klimatyzacji
Niestety w polonezie najmłodsza sprężarka była zamontowana maks w 2001 roku czyli 17 lat eksploatacji i ma się prawo zużyć.Regeneracja sprężarki to koszt koło 600zł pod warunkiem że nie jest za bardzo zużyta.Moja musiałem wymienić po 15 latach dałem do regeneracji pochodziła pół roku i padła tak że układ musiał być płukany bo poszły opiłki.Ostatecznie kupiłem nową i śmiga 3 rok bez zarzutu zdecydowanie ciszej niż zregenerowana.To jest Delphi V5 ale różnice są w korpusach (inne wyprowadzenia przewodów,mocowania) i w kole pasowym.Samo sprzęgło z kołem pasowym kosztuje koło 450zł.
Co do wiązki kupiłem kompletną żeby wyciągnąć z niej między innymi wiązkę lusterek tyle że zapłaciłem 40zł bo tyle kosztowała na allegro.Oprócz tego wymontowałem wiązkę drugiego wentylatora chłodnicy i czujników klocków hamulcowych bo u mnie się urwał kawałek wiązki.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7586 dnia: Styczeń 24, 2018, 22:35:41 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7587 dnia: Styczeń 24, 2018, 22:55:44 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Więc te niebite, kilkunastoletnie okazje w dieslu od Niemca/Austriaka z przebiegiem poniżej 200k km istnieją na prawdę <lol2>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 23:11:51 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7588 dnia: Styczeń 24, 2018, 23:50:37 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Ciekawe co sobie myśleli, jak w salonie koreańskiej marki kupowali pick upa z silnikiem citroena...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7589 dnia: Styczeń 25, 2018, 00:24:29 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
A ten stab to tak duzo daje ?

Cudów nie czyni, ale auto mniej przechyla się w zakrętach, prowadzi się przyjemniej .

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7590 dnia: Styczeń 25, 2018, 07:54:21 am »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Ciekawe co sobie myśleli, jak w salonie koreańskiej marki kupowali pick upa z silnikiem citroena...

Tylko on ma katalizaror. Spełnia Euro 3. Troche daleko bo bym go pojechal obejrzeć :)
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7591 dnia: Styczeń 27, 2018, 00:23:00 am »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7592 dnia: Styczeń 27, 2018, 10:12:26 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Całkiem fajny wehikuł. Trzeba tylko uważać bo przy tej wysokości łatwo o dachowanie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7593 dnia: Styczeń 27, 2018, 23:32:23 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
https://www.olx.pl/oferta/polonez-caro-plus-1-4-na-czesci-CID5-IDrDa3P.html jakiś poldek z sekcji śląsk poszedł na graty.
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7594 dnia: Styczeń 27, 2018, 23:36:19 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Patrząc na zdjęcie pod maską to chyba jest po niezłym gonu.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7595 dnia: Styczeń 28, 2018, 14:50:41 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Trochę dziwne, że ktoś zrezygnował z ratowania go albo nikt nie zapłacił więcej niż na złomie.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7596 dnia: Styczeń 28, 2018, 15:27:27 pm »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7597 dnia: Styczeń 28, 2018, 17:51:43 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
No niestety coraz ciezej znalezc zdrowe groki. Swoje lata maja. Na okazje juz nie ma co liczyc. Moim zdaniem za zdrowy komplet grokow standardów tysiac to nie przesada. Relaxy to max 700. Za krzaki i akupresury to juz wogole biale kruki i 2 tysie to juz norma.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7598 dnia: Styczeń 28, 2018, 19:27:54 pm »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7599 dnia: Styczeń 29, 2018, 00:29:53 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wzięło mnie teraz na szukanie naklejek, trochę z ciekawości,a trochę nie i trafiłem akurat na to.
http://allegro.pl/naklejka-polonez-atu-plus-nowa-oryginalna-i6030207987.html
Aż 87 sztuk? Skąd nagle tyle tego? A ponoć oryginał.Jakoś caro plus nie widzę tyle.
Na innej aukcji widziałem naklejki w cenie 50 pln za sztukę i to zwykłe 1.6 GLI i do GSI też.To jak to jest w końcu z dostępnością tych naklejek? bo na minusa, to widzę pełno "reprodukcji" na allegro, ale plusowych w sumie nie widać, a tu nagle tyle oryginalów? Produkuje ktoś naklejki do plusów nie różniące się od oryginału i w normalnych pieniądzach? Bo jak by nie patrzeć, zapotrzebowanie raczej jest.Wystarczy polakierować spojler i po naklejce.Minusowe idzie ładnie odkleić, ale te, to inna bajka.