Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1574784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9920 dnia: Październik 25, 2022, 00:00:18 am »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 272
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Coś co wydaje się prostym, takim nie jest. Tworzywo do druku nie wnikając w szczegóły, nie zawsze da się wykorzystać do celu jaki chcemy uzyskać. Rodzaje tworzywa, technika druku, warunki pracy i tym podobne, sprawiają że to co dajmy na to chcemy uzyskać jest technicznie nierealne.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9921 dnia: Październik 25, 2022, 09:20:55 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
nie pozostaje nic innego jak wykonać na drukarce element biały przełącznika następnie zamówić naklejki fotela, nakleić i pomalować włącznik na czarno, potem oderwać naklejkę i gotowe
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9922 dnia: Listopad 03, 2022, 12:25:59 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9923 dnia: Listopad 03, 2022, 13:33:49 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Dramat co tam ludzie na portalach wystawiają
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9924 dnia: Listopad 03, 2022, 17:51:30 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
O opisie i błędach w nim zawartych nie wspominając...
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9925 dnia: Listopad 06, 2022, 08:19:40 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Gdyby nie raziły mnie błędy ortograficzne, i tak nie chciałbym robić jakichkolwiek interesów z tym sprzedającym ani w ogóle mieć z nim do czynienia. Ortografia to jedno, rzeczowość to drugie, a aspekt - powiedzmy - marketingowy to jeszcze inna kwestia.  "Dla ubogich"... Czyli "jeżeli nie jesteś ubogi, to nie kupuj", "oferta dla ubogich"... Ogłoszenia takiej treści mogą stanowić w ogóle pole do szerszej dyskusji i rozważań, o jakie ubóstwo chodzi autorowi. Duchowe? Intelektualne?
Masakra...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9926 dnia: Listopad 06, 2022, 15:58:48 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Czesto jest tak, ze skoro delikwent popelnia rażące błędy ortograficzne to na zywo wyglada to zdecydowanie gorzej aczkolwiek spotkalem sie dwukrotnie z takimi przypadkami, ze ogłoszenie zawieralo sporo błędów az oczy szczypaly a mimo to ogłoszeniodawca/sprzedawca podczas rozmowy w cztery oczy potrafił tak skonstruowac szyk wyrazow, ze mozna bylo uznac człowieka za naprawde wyksztalconego
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9927 dnia: Listopad 07, 2022, 10:46:28 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Dysleksję od debilizmu ciężko odróżnić na papierze - na szczęście w rozmowie już się da.  :jezyk2:
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9928 dnia: Listopad 07, 2022, 23:33:02 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
tak skonstruowac szyk wyrazow, ze mozna bylo uznac człowieka za naprawde wyksztalconego

Taki Grzegorz Braun np. Piękna, barokowa polszczyzna, a gościu rozumuje na zasadzie luźno powiązanych skojarzeń.

Cytuję: "Anglicy mają długą tradycję wpychania Polaków pod kosiarkę do trawy. Jeżeli pamiętają Państwo Ogniem i Mieczem, to ten Kozak Krzywonos, był tak naprawdę Szkotem."

Nie dość że Anglik i Szkot to jak Polak i Rosjanin, to jeszcze ta wypowiedź była w kontekście do jakichś bierzących decyzji brytyjskiego rządu trzy lata temu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9929 dnia: Grudzień 26, 2022, 14:43:13 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9930 dnia: Grudzień 26, 2022, 14:54:45 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
No towar jest tyle wart za ile znajdzie się kupca.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9931 dnia: Grudzień 26, 2022, 15:29:59 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9932 dnia: Grudzień 26, 2022, 15:52:46 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Ja nie znam
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9933 dnia: Grudzień 26, 2022, 17:09:07 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9934 dnia: Grudzień 26, 2022, 17:10:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Szyber Webasto. To naprawdę jest tyle warte?
https://www.olx.pl/d/oferta/szyberdach-webasto-hollandia-uniwersalny-fso-polonez-okazja-roletka-CID5-IDScHMx.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=0
mam taki badziew w dajhajsu, oddam za darmo, jezeli ktos to wymontuje i zaspawa otwor po tym gownie ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9935 dnia: Grudzień 26, 2022, 18:38:26 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
mam taki badziew w dajhajsu, oddam za darmo, jezeli ktos to wymontuje i zaspawa otwor po tym gownie ;p
A co mu jest? Cieknie? Są w ogóle niecieknące szyberdachy? Mi leży taki podobny na strychu, ale szkoda mi było psuć plusa, więc nigdy go nie założyłem, a do caro nie zdążyłem. Tam by nie było szkoda. Co do nieszczelności, to jak robiłem żuka, założyłem sobie szyber, tylko taki zwykły, podnoszony, jak w polonezach czasem montowali, tylko nie na tą dźwignię, tylko na korbkę. No i skubany oczywiście był nieszczelny, szczególnie na rogach, bo krzywizna dachu zrobiła swoje i widocznie ramka lekko odeszła od szyby. Więc postanowiłem przykleić na całym obwodzie dodatkową uszczelkę taką do okien w kształcie litery D i muszę powiedzieć, ze nawet zdało to egzamin. Wcześniej, to jak go myłem i skierowałem strumień wody na dach, to potrafiło się wlewać do środka. Teraz jest w miarę ok.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9936 dnia: Grudzień 26, 2022, 19:07:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
oczywiscie,ze przecieka, na uszczelce szyby,
jest na korbke, ale to nie istotne, bo nie otwieram go i potraktowalem silikonem w celu uszczelnienia,
w ostatnie mrozy nastepny hit: zbierala sie wilgoc w srodku auta i zamarzala w formie szronu na szybach,
gdy przyszla odwilz, to zaczelo na mnie kapac z rozmarznietego szronu,
nie tak latwo usunac solidna porcje wody z szyby polozonej poziomo nad glowa, nie majac pod reka sporej suchej chlonnej szmaty

mam w Evandzie szyberdach, ktory ,odpukac, nie cieknie,
te fabryczne pod tapicerka to jeszcze wieksze ryzyko, bo one nie sa szczelne - woda ma splyac odplywami,
gdy odplywy zatkaja sie (najczesciej w slupkach A i C) to woda leci ciurkiem do srodka, tak bylo w Kappie,
masakra, radze trzymac sie jak najdalej od dziur w dachu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9937 dnia: Grudzień 26, 2022, 19:24:00 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
te fabryczne pod tapicerka to jeszcze wieksze ryzyko, bo one nie sa szczelne - woda ma splyac odplywami,
gdy odplywy zatkaja sie (najczesciej w slupkach A i C) to woda leci ciurkiem do srodka, tak bylo w Kappie,
Temat mi znany i takiego szybera na pewno bym nie chciał mieć. Z dwojga złego, to najlepszy jest taki, który właśnie ma się uszczelniać na zewnątrz, na uszczelce, bo tam przynajmniej widać od razu, że coś się dzieje i coś idzie z tym zrobić. Ale ogólnie...
masakra, radze trzymac sie jak najdalej od dziur w dachu
Niby masz racje i ja długo walczyłem sam ze sobą, zanim zdecydowałem się zrobić dziurę, nawet w żuku, bo to jednak dziura w dachu. Ale z perspektywy czasu nie żałuję, bo jest fajna wentylacja i ładnie to wygląda. Nawet niedawno był na złomie podobny szyber, w lublinku, wersja otwierana dźwignią, ale cała ta dźwignia była urwana i szyber był sklejony na stałe na silikonie. A można to było za grosze brać, ale na co mi zepsuty? Ten co mam, otwierany na dach, jest całkowicie elektryczny. Identyczny sprzedałem qziokowi do atu coupe, ale właśnie mówił, że nie jest do końca szczelny. Ja pewnie z tego szybera korzystałbym częściej, niż z tej klimy, tylko naprawdę szkoda ciąć dach w takim ładnym polonezie. Żebym miał drugiego, gorszego, do tłuczenia, tylko tam bym wstawił.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9938 dnia: Grudzień 26, 2022, 19:52:21 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie porównuj Żuka do auta osobowego - w Żuku nie masz kudłatej tapicerki na podlodze i welurowych czy skorzanych foteli, nawet ksztalt podlogi jest taki,ze mozesz ja myc myjka cisnieniowa,
a w osobowce robi sie wanna, tak naprawde to nawet zima jest problem gdy naniesiesz sniegu na butach, a co do piero gdy lapiesz deszczyk,
w Żuku to mozna smialo zrobic plocienny odsuwany dach na calej dlugosci (to i tak bardziej szczelne niz szyberdachy), albo zamontowac "wyjscie" dachowe z Ikarusa - nie popsuje ani wygladu, ani aerodynamiki Żuka :p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9939 dnia: Grudzień 26, 2022, 20:03:09 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ale to nie o to chodzi, tylko o sam fakt, że nawet w tym przypadku nie byłem pewny tego, czy dobrze robię, a co dopiero w polonezie. Szyber da się uszczelnić, nie tylko za pomocą silikonu.
w Żuku nie masz kudłatej tapicerki na podlodze i welurowych czy skorzanych foteli
Tu cie zaskoczę, bo mam zrobiona na podłodze w kabinie pełna wykładzinę, tapicerka jest z ekoskóry, fabryczna, a fotele mam wstawione groki standardy, więc nie jest do końca tak, jak waćpan myśli. Mój zuk, to ferrari wśród żuków, cytując klasyka. Troszkę mam tam porobione zmian, w stosunku do fabryki, żeby jeździło się nieco przyjemniej. Rozbierałem go do śrubki i całego robiłem pod siebie. Zegary z poloneza plusa, przerobiona cała deska, żeby ładnie wkomponować zegary, kolumna kierownicy, to połączenie żuka i poloneza, wraz z obudową, cala instalka z poloneza, przełączniki, silnik wycieraczek z programowalną pracą (instalka z mojego pierwszego rovera 95, więc mikroklocek jest) i parę innych zmian. I przeciągów w nim niema, jak w standardowym żuku.
nawet ksztalt podlogi jest taki,ze mozesz ja myc myjka cisnieniowa
Zdarzało mi się, jak robiłem gruntowny porządek, ale to dopiero po wyjęciu wszystkiego ze środka. Trzymam go bardziej dla przyjemności, niż z potrzeby, ale czasem się przydaje, a oc płacę za niego niecałe 370 pln, wiec znośnie.