Autor Wątek: Pytanie odnośnie OC  (Przeczytany 70634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 12, 2016, 21:30:55 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Masz jakiś problem chyba,odniosłem się do twojej "średniej" ceny ubezpieczeń 250 E podałem argumenty a ty jak gówniarz  nazywasz mnie idiota rzucasz się jak pies na łańcuchu i snujesz wywody o ekonomi Niemiec oddając się od tematu. Ubezpieczania wyrównały się w przeciągu dwóch miesięcy ostatnich przedtem w de było drożej i wiem bo mam zarejestrowane auta tu i tam a ty masz wiedzę zasięgniętą z internetu i na nim się ona kończy i tak byłem nie raz jestem aktualnie i zapewnię jeszcze nieraz tu będę wiec pozwolę sobie stwierdzić że mogę mieć większą wiedzę na temat tego kraju jak i cen panujących tutaj niż ty.
Jak już piszesz gdzie jest drogo a gdzie nie to podam ci przykład wymiana oleju,filtra,powietrza,paliwa,kabinowego 120 E,wymiana łożyska tylnego w pasacie 100 e.Słodycze są tańsze niektóre wyroby spożywcze też jakoś jest wyższa niż w pl ale np ceny części samochodowych,usług,materiałów budowlanych są sporo wyższe i to o tyle że jak aktualnie wysiadła mi laweta to bardziej opłaca mi się ja ściągnąć za 3-5 tysięcy do polski niż remitować tu,do Niemiec wożę tez okna,materiały budowlane,bramy,schody itp bo tu ceny zabija ale zapewne o tym wiesz bo przecież ty wiesz wszystko

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 12, 2016, 22:41:27 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Podasz jakieś realne ceny OC w Niemczech?

Ta średnia cena nie jest moja, bo aktualnie nie zajmuje się badaniem rynku ubezpieczeń. Ale o ekonomii co nieco wiem, gdyż jestem absolwentem WNEiZ UMK w Toruniu. Potrafię skalkulować siłę nabywczą pieniądza itd, więc słaby przykład z tą robocizną 120E. Może szokuje ona Ciebie, bo na pewno nie Niemca. Może powinieneś przytoczyć jeszcze argument ceny paliwa, jak to nas w mediach pocieszają, że w Polsce nie jest najdrożej. Przecież np w Niemczech i Francji jest o 1zł droższe. O cały 1 zł, przy średnio czterokrotnie wyższych zarobkach.

Super że to wszystko wozisz. "Moja" firma niestety dopiero się uczy tego rynku, ale już kilka punktów dilerskich mamy. https://www.drutex.pl/pl/dealerzy/?zoom=5&location_name=Niemcy

Nie, nie wiem wszystkiego, ale chociaż nie wymyślam.


Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #202 dnia: Grudzień 13, 2016, 00:04:37 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13856
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
we Francji najnizsza krajowa 1200 ,a u nas troche ponad 1200,
ja tam widze na stacji cene benzyny ~4.8 ,a we Francji ~1.5 - to taniej niz u nas LPG
i w sumie tyle o cenie paliw mozna powiedziec
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 13, 2016, 20:49:22 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Podałem kilka ubezpieczeń,samochód który ma więcej niż 1.8 żadnemu znajomemu nawet nie zbliżył się do koty 250 e po pytałem ponownie.To że studiujesz to jeszcze o niczym nie świadczy,nie wiem czy firma jest twoja czy tylko w niej pracujesz ale i tak powinno dać ci to jakieś pojecie.Powiem tak dla Niemca który zarabia 2000 e na miesiąc cena z taką naprawę jest wysoka bo przeciętny Niemiec to żyjący w wynajętym mieszkaniu gość który za to 2000 e ma też ogarnąć inne rzeczy takie jak mieszkanie,auto,bieżące potrzeby. Absolutnie nikomu nie chce udowadniać że Niemcy to biedaki klepiący biedę bo tak nie jest ale fakt jest taki że miód tez się powoli kończy.Co do paliwa to zupełności się  zgadzam a co najlepsze mają darmowe autostrady już nie długo zapewne ale mają a pl państwo narzuca taki podatek na paliwo nie potrafiąc nawet wyremontować istniejących drug nie mówiąc o autostradach.Sadze że czas kończyć to bezproduktywną kłótnie.

Wracając do tematu,życzył by sobie żeby cenny OC przynajmniej zostały na tym poziome co teraz ale musowo dać ludziom możliwość czasowego wyrejestrowywania auta a nie okradać i zabraniać robić ze swoją własnością co mi się chce.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2016, 20:53:59 pm wysłana przez Marek94 »

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #204 dnia: Grudzień 13, 2016, 20:52:54 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
sorry za dwa posty ale coś źle poklikałem
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2016, 20:55:47 pm wysłana przez Marek94 »

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #205 dnia: Grudzień 13, 2016, 21:59:47 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Znasz język niemiecki, a jak nie znasz to z pomocą translatora, wprowadź do kalkulatora na jakiejś stronie dane swojego pojazdu, swoje zniżki i  z tego co wyjdzie zrób screena i wrzuć na forum. Porównaj to do polskiego odpowiednika. Mi dla jednego z aut, w przeliczeniu na zł, niemieckie OC wyszło 2,5 x drożej, niż w przypadku polskiego ubezpieczenia z marca 2016. Czy wg Ciebie to jest drogo?

Studiowałem 8 lat temu. Może teraz inaczej uczą i rzeczywiście w tych Niemczech jest tak strasznie drogo. Tylko po co ludzie tam wyjeżdżają i się osiedlają?

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #206 dnia: Grudzień 14, 2016, 05:13:16 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Może teraz inaczej uczą i rzeczywiście w tych Niemczech jest tak strasznie drogo. Tylko po co ludzie tam wyjeżdżają i się osiedlają?
Faktycznie, głośno o tym ostatnio. Ale ci "ludzie" to chyba niezbyt podobni do Polaków, nie? ;)

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #207 dnia: Grudzień 14, 2016, 08:19:42 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Może teraz inaczej uczą i rzeczywiście w tych Niemczech jest tak strasznie drogo. Tylko po co ludzie tam wyjeżdżają i się osiedlają?
Faktycznie, głośno o tym ostatnio. Ale ci "ludzie" to chyba niezbyt podobni do Polaków, nie? ;)

Ja pisałem o ludziach, a nie "ludziach". W 2015 liczna polskich imigrantów w Niemczech wzrosła o 7%.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #208 dnia: Grudzień 14, 2016, 19:18:14 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Znam język może nie perfekt ale wystarczająco jak znajdę czas to ok czemu nie.Co do ludzi osiedlających się tutaj,państwo jest normalniejsze to po pierwsze po drugie pomaga obywateli po trzecie polak zazwyczaj jest siła wykwalifikowana np budowlańcem itp i za tą samą prace otrzymuje dużo wyże wynagrodzenie niż w pl i zarabia więcej niż średni Niemiec jeżdżący do fabryki co dziennie na 8h gdzie polak na budowie zazwyczaj ciągnie po 10 łącznie z sobotą .Stopa życiowa takiego człowiek idzie automatycznie do góry i dlatego sądzę że to jest powód.
Emigracji poza granice polski można upatrywać też w samej niej bo życie zamiast się polepszać albo stoi w miejscu albo się pogarsza o ile większe miasta się rozwija to takie zadupia jak np moje Bieszczady piękne z resztą nie bardzo mają inną perspektywę fabryk jak na lekarstwo a jak są to zatrudniają za 1600 zł na miesiąc.
O tamtych ludziach to szkoda gadać mam nadzieje że weźmie się ktoś im za dupę wreszcie bo zgnoją całą Europę kiedyś myślałem że turasy to lenie ale to ciapate gówno przekracza każdą możliwa barierę.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #209 dnia: Grudzień 14, 2016, 19:36:48 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W 2015 liczna polskich imigrantów w Niemczech wzrosła o 7%.
Nawet powiem Ci, z czego to wynika. Czeczeni - również ci, którzy uzyskali polskie obywatelstwo (więc w świetle tzw. prawa, są Polakami) - bardzo ochoczo "pryskają" do Niemiec.
Sorry za OT

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #210 dnia: Grudzień 14, 2016, 20:53:02 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
O tych naturalizowanych to nie wiedziałem, widziałem tylko ogólna liczbę. Widzę również po jakiś tam znajomych, że coraz więcej wyjeżdża, nawet mając w PL te 3-4tys na rękę.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #211 dnia: Grudzień 14, 2016, 21:51:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13856
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
...polak...Niemiec...polak...granice polski...Bieszczady...Europę...turasy...ciapate gówno...
widac polskie gówno nawet na swoim podworku nie lepsze od ciapatego gówna ,a dla Niemca to juz w ogole jeden gnój
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #212 dnia: Grudzień 15, 2016, 20:18:26 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Co poradzisz mi też dzięki Niemcom żyje się lepiej bo w pl mógłbym pomarzyć o takich pieniądzach przynajmniej na razie .

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #213 dnia: Grudzień 15, 2016, 22:33:09 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A mi w rankomacie wychodzi za ATU 2001r 659 zł, a GOLF z 1997 451zł. OC  liczone od 10 stycznia 2017r.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #214 dnia: Grudzień 17, 2016, 21:28:46 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Grudziądz, na poldka 1,5 od 2.01.2017 540zł. Mam pełne zniżki

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #215 dnia: Grudzień 20, 2016, 13:55:55 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Wczoraj płaciłem za rovera 200 534 złote pełne zniżki i jakiś 10% rabat,mamy go już grubo ponad 10 lat najmniej oc kosztowało coś około 300 zł a tak to utrzymywało się w granicach max 350 zł.Pani w pzu bo tam auto jest ubezpieczone powiedziała że zapewne to nie koniec podwyżek.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #216 dnia: Grudzień 23, 2016, 11:25:23 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Czy to się wpisuje w naszą barwną dyskusję?
http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-glupota-matki-doprowadzila-do-wypadku,nId,2327303
Babka nawet prawka nie miała, więc jak widać,nawet oc na kierowcę, by nie pomogło.Jednak ciężko znaleźć złoty środek.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #217 dnia: Grudzień 23, 2016, 14:53:54 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3134
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Spadła z nasypu kolejowego(?) bo samochód miał łyse opony, babka w prawdzie nie miała prawa jazdy, ale niemal pewną przyczyną wypadku był brak OC co ma taki sam związek z zaistniałą sytuacją jak plamy na słońcu. No, ale niech będzie, zerknąłem jakie do całej sprawy są komentarze i się zacząłem poważnie zastanawiać jaka tępota w tym kraju mieszka... Jeden się pyta jaki związek z wypadkiem miał brak OC, 10 następnych rozpoczyna na nim lincz niemający w ogóle logicznego związku z zadanym przezeń pytaniem. Inny ktoś proponuje system monitoringu rodem z powieści Orwella, kolejni znów kary za brak przeglądu i OC w stylu wujka Stalina... Na prawdę chyba warto zmienić procedurę wyborów tak, aby każdy przed pobraniem karty do głosowania musiał odpowiedzieć na jakieś pytanie w stylu "Jeśli jest 5 braci i każdy z nich ma siostrę, to ile dzieci ma ich matka, a ile ich ojciec?"...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #218 dnia: Grudzień 23, 2016, 22:10:01 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ford Mondeo 1998 , silnik 2.0
60% zniżek plus 5% za kontynuację.
W zeszłym roku 358zł za rok.
W tym roku (20 listopad)
701zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!
13 lat bezszkodowej jazdy.
13 lat ubezpieczenie u tego samego ubezpieczyciela.
13 lat ciągłości.

Najniższa oferta na rynku.
No i co ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #219 dnia: Grudzień 23, 2016, 22:11:27 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Dla porównania.
ten sam kierowca drugi samochód:
BMW serii 1 2001 rok. Silnik 2.0 (diesel)
454zł...


Nożesz do kurwy nędzy !

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...