Autor Wątek: Na którym przewodzie zaworek nagrzewnicy (roverek caro-)  (Przeczytany 1639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Na którym przewodzie zaworek nagrzewnicy (roverek caro-)
« dnia: Maj 07, 2013, 19:41:53 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Witam
Mam pytanko, jakby ktoś mógł zajrzeć pod maskę, mam przewody od nagrzewnicy wystające ze ściany, od strony pasażera ten razem z przelotką na linkę i drugi obok od strony kierowcy, rurkę przy bloku która ma jedno wejście bliżej tyłu silnika a drugie bliżej przodu, jak to połączyć i gdzie dać zaworek. Ma to jakieś znaczenie czy zaworek jest na wlocie czy wylocie z nagrzewnicy ?
Pozdro

Odp: Na którym przewodzie zaworek nagrzewnicy (roverek caro-)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2013, 20:50:31 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Przewód "razem z przelotką na linkę" to zasilanie nagrzewnicy i przed nim ma być zawór,i do niego idzie przewód od tej rurki przy bloku z "wyjścia bliżej tyłu silnika". Natomiast  przewód z nagrzewnicy "od strony kierowcy" to powrót i on  idzie do wyjścia na rurce "bliżej przodu silnika". Chyba wszystko jasne?

Odp: Na którym przewodzie zaworek nagrzewnicy (roverek caro-)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2013, 21:03:43 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Jasne jak słońce :] i jeszcze z ciekawości co może się stać jak będzie to odwrotnie ? Oprócz tego że będzie wiało zawsze trochę ciepłe powietrze.

Odp: Na którym przewodzie zaworek nagrzewnicy (roverek caro-)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2013, 21:14:50 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Stać się chyba nic nie stanie,bo nagrzewnica ma raczej przepływ w obie strony,ale skoro tak fabryka robiła,to tak trzeba.Równie dobrze można by odwrotnie podłączyć przewody w chłodnicy,bo też się da,nie?  :d

Odp: Na którym przewodzie zaworek nagrzewnicy (roverek caro-)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2013, 21:26:35 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Nie chodzi mi o przepływ w odwrotną strone tylko o zaworek na przewodzie "wyjściowym" :)

Odp: Na którym przewodzie zaworek nagrzewnicy (roverek caro-)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2013, 21:47:14 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Skoro tak,to nie wiem,czy czasem mimo zamknięcia zaworu nagrzewnica nie będzie się rozgrzewała.W plusach w ogóle nie ma zaworu i przepływ otwarty jest cały czas,ale tam jest lepiej rozwiązane zamykanie obiegu klapką ciepłe-zimne.Innymi słowy jest to szczelniejsze i zamyka całkowicie dopływ rozgrzanego powietrza,a w minusach,to rożnie bywa.

Odp: Na którym przewodzie zaworek nagrzewnicy (roverek caro-)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2013, 21:50:44 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Oki, to temat do kosza ;)