Autor Wątek: skrzynia biegow 132.  (Przeczytany 2070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skrzynia biegow 132.
« dnia: Maj 17, 2013, 22:20:14 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
mam 3 zestawy- wałek główny + wałek pośredni. jeden z zestawów jest tak ewidentnie różny od innych że nie wzbudza wątpliwości. jest to układ  skrzyni o dużych przełożeniach dających większe przyśpieszenie a małą szybkość maksymalną. pozostałe wałki pośrednie są wręcz identyczne- różnią się jedynie ilością zębów kół 5 biegu. koło jednego z wałków ma 47 a drugie 48 zębów. natomiast koła zębate 5 biegu wałków głównych mają taką samą ilość zębów- 31. czy to możliwe że zmiana ilości zębów na kole- o jeden, nie wymaga zmiany ilości zębów na kole współpracującym. jeden z tych układów 31+ 47 pracował w skrzyni zamontowanej w samochodzie. tego jestem pewien. moje wątpliwości budzi drugi układ- 31+ 48. dostałem go w częściach i nie wiem czy wałki pochodzą z tej samej skrzyni. skrzynie posiadają takie same oznaczenia na korpusach.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2013, 22:46:04 pm wysłana przez wrb »
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: skrzynia biegow 132.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2013, 12:47:59 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
czy to możliwe że zmiana ilości zębów na kole- o jeden, nie wymaga zmiany ilości zębów na kole współpracującym. jeden z tych układów 31+ 47 pracował w skrzyni zamontowanej w samochodzie.
mozliwe ,mozna zmienic odleglosc osi ,zmienic modul lub zmienic korekcje,
jezeli chodzi o skrzynie to osie sa stale ,moduly pewnie takie same skoro przylozyles jeden do drugiego,pozostaje korekcja,
jednak w zadnym przypadku nie wlozysz do skrzyni kol 47+31  z kolem 31 ,ktore wspolpracowalo z 48 i odwrotnie,
tzn. mniejsze kola zlozysz ze soba ,ale bedzie zbyt duzy luz i szybko rozwalisz lby zebow
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: skrzynia biegow 132.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2013, 15:06:24 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
rozmawiałem z Elwoodem, od niego mam te części. wałki pochodzą z jednej skrzyni. wałek główny z kołem o 31 zębach współpracował z wałkiem pośrednim z kołem mającym 48 zębów. być może zęby tego koła różnią się od tych z koła współpracującego  z kołem 47 zębowym, muszę się dokładnie przyjrzeć. KGB, dzięki za odpowiedź.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: skrzynia biegow 132.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2013, 21:38:05 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
WRB - ten numery z boku skrzyni(131bb cos tam) to numer odlewu obudowy(a nie skrzyni jako czesci) i jest taki sam w róznych skrzyniach, nawet chyba w 4 jest identyko bo róznia sie sama "dupa" z tyłu
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Odp: skrzynia biegow 132.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2013, 22:09:29 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
w książce którą posiadam nic o ilości zębów nie pisze. są natomiast przekroje skrzyń, cztery rysunki z których żaden nie pasuje do przekładni które posiadam. różne są łożyska, jakieś sprężynki  i inne duperele. ciekawe jak sprzedawca sprzedawał skrzynię do różnych modeli jeśli niczym się nie różniły. samochodów które "chodziły" na tych skrzyniach było sporo, kilka modeli 124, 125, 131, 131 Mirafiori i kilka modeli 132. Elwood, masz może wałek sprzęgłowy do tego kompletu?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.