Autor Wątek: Śmierdzi benzyna  (Przeczytany 2654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Śmierdzi benzyna
« dnia: Styczeń 10, 2005, 18:29:15 pm »

falkon77

  • Gość
Witam;)
od pewnego czasu jestem posiadaczem Poldka ATU PLUS GLI rocznik 1999 i mam nastepujący problem, gdy przy jeŹdzie autem z otwartą szyba czuć benzyne, ta sama sytuacja gdy rano wchodze do garażu to czuć paliwo nie widać żadnych wycieków tylko ciągle czuc benzyne może ktoś miał coś podobnego? pozdrawiam

|mierdzi benzyna
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2005, 19:14:58 pm »

Marek Bydgoszcz

  • Gość
Czy auto nie było udeżone może filtr par paliw jest coś nie tak może pękł

|mierdzi benzyna
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2005, 20:02:24 pm »

Michcio_maniak

  • Gość
może to też być sparciała rurka łacząca wlew z bakiem, często gniją  i śmierdzi w całym aucie a faktycznie nigdzie nie kapie
 ;)
polecam sprawdzić

|mierdzi benzyna
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2005, 21:49:35 pm »

slawekmk

  • Gość
sprawdŹ okolice wlewu paliwa. to się lubi rozszczelniać i wtedy śmierdzi benzyną.Miałem to samo. Nallepiej to wyjąć w całości, skleić i z powrotem zamontować. u mnie pomogło!

|mierdzi benzyna
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2005, 22:17:25 pm »

kowal

  • Gość
A u mnie smierdzialo bo pekenieta byla rurka od przewodu zwronego - po podniesieniu auta nic nie bylo widac, ale po zdjeciu baku wszystko stalo sie jasne

|mierdzi benzyna
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2005, 12:30:55 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
u mnie śmierdziało jak była gumowa rura popękana co idzie od wlewu do zbiornika
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

|mierdzi benzyna
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2005, 12:42:00 pm »

KARPIU#1848

  • Gość
u mnie śmierdziało bo rurki te plastikowe zaraz za wlewem(otwórz bagaznik z lewej strony pod tapicerką) się porozklejały skleiłem loock tite i już nie śmierdzi :roll:  :roll:  :roll:

Re: |mierdzi benzyna
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2005, 13:40:31 pm »

Gordo

  • Gość
Cytat: "falkon77"
Witam;)
od pewnego czasu jestem posiadaczem Poldka ATU PLUS GLI rocznik 1999 i mam nastepuj?cy problem, gdy przy je?dzie autem z otwart? szyba czuć benzyne, ta sama sytuacja gdy rano wchodze do garażu to czuć paliwo nie widać żadnych wycieków tylko ci?gle czuc benzyne może kto? miał co? podobnego? pozdrawiam

Jak najprędzej sprawdził bym wszystkie gumowe poł?czenia, w pierwszej kolejnosci te od baku do filtra paliwa następnie do rurki która idze pod maskę i tam do wtrysków, oraz równoległy do tego  powrót paliwa do baku

|mierdzi benzyna
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2005, 15:14:16 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
ja nie mam tego problemu bo na gazie jeżdzę , ale polecam sprawdzić to co koledzy napisali wyżej
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

smierdi benzyna
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2005, 18:42:03 pm »

falkon77

  • Gość
niby sprawdzałem te wszystkie puszki przy wlewie ale jakos im nie ufam nie wiecie przypadkiem czy w starszych wersjach poldkach nie było przypadkiem prostrzego wlewu bez tego całego szpejstwa i czy pasuje do atu:)

|mierdzi benzyna
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2005, 18:45:19 pm »

kowal

  • Gość
Pochlaniacz par paliwa zostal wprowadzony razem z katem w polowie 1995 roku.

Moja rada - zdejmij bak to bedzie wszystko widac, moj mechanik za zdjecie baku, sklejenie poxylina i zalozenie wziol 10pln