Autor Wątek: Użytkownicy forum bez ochrony.  (Przeczytany 5915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Użytkownicy forum bez ochrony.
« dnia: Sierpień 05, 2013, 01:54:29 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
każdy może wejść w każdy zakamarek forum PTK bez konieczności rejestracji, bez logowania- jako gość. wszystkie dane użytkowników są dostępne. większość forów które przeglądam udostępniają pewne wiadomości tylko tym, którzy są zarejestrowani. w nasze dane może sobie wejść każdy. na niektórych forach nawet tematy techniczne dostępne są tylko po zarejestrowaniu. kiedyś już o tym pisałem, ale nic się nie zmieniło. dlaczego tak jest?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2013, 10:22:50 am »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
Wiesz, w gruncie rzeczy to jakim problemem będzie rejestracja na dane wyssane z palca, skoro nie ma żadnej weryfikacji poza mailem? ;)
Mogła by być rejestracja z weryfikacją np. w postaci zaproszenia od istniejącego członka (a do części dla klubowiczów - weryfikacją mogła by być choćby składka członkowska) ale po pierwsze - sądzę, że samo forum powinno być raczej otwartym na nowych ludzi, a nie zamkniętą twierdzą wzajemnej adoracji :P Po drugie - nad zaproszeniami z biegiem czasu nie było by kontroli...

Możesz założyć wątek z ankietą dot. rozszerzenia kontroli / ograniczenia dostępu do forum, poprosić administrację o podklejenie i niech Forumowicze demokratycznie zadecydują.

Ale jak w całym internecie - najlepiej samemu pilnować swoich interesów i nie wrzucać zbyt prywatnych materiałów, danych osobowych czy np. zdjęć ze swoimi rekordami prędkości :) Ja np. wrzucając zdjęcie wymazuje wszystkie rejestracje na nim.
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2013, 10:33:52 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Czego byście nie wymyślili i tak nie przejdzie z tą administracją.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2013, 10:54:45 am »

Offline KoniTBG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro + 1.6 GSI
gdyby było na zaproszenie od istniejącego członka, nie mógłbym sie zarejestrować.
I nie było by mnie tutaj...

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2013, 12:37:40 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Wiele razy na ten temat rozmawiano i na chwile obecna uznano ze forum ma być otwarte. Nikt nie zmusza do podawania na nim zadnych prywatnych danych.
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2013, 13:19:04 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Czego byście nie wymyślili i tak nie przejdzie z tą administracją.

Rafał, odpuść sobie.
Kiedyś była gorąca dyskusja na ten temat i postanowiono jak wyżej.
Myślę że lepiej jest tak jak teraz. Dlaczego? Kiedyś próbowałem się zarejestrować na forum skodovka.pl, nie mogłem tego zrobić normalnie, po 3 tygodniach dopraszania się o rejestrację, zostałem po prostu zlany.
Dlatego wolę żeby było tak jak jest teraz.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2013, 18:42:58 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Również uważam że forum powinno zostać otwarte - z wyjątkiem działów przeznaczonych TYLKO I WYŁĄCZNIE dla administracji. (jakieś sprawy techniczne, klubowe itd.)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2013, 19:22:33 pm »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
Można zrobić znaczniki typu hide, które by były widoczne tylko dla zarejestrowanych i pilnowac, żeby dane osobowe czy coś było tylko i wylacznie w takich "bb-codes", albo jak ktoś chce coś ukryć przed światem zew. to ukrywa, a jak nie to nie ;)

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2013, 21:08:19 pm »

Offline Speed024

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 705
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro ( - ) 1995r. 2.1 TD / Honda Prelude V 2.2 VTi (4WS) 1996r.
    • Moto Porady
No chyba że nowy użytkownik po napisaniu odpowiedniej ilości postów miałby dostęp np. do działu ,,Auta sympatyków klubu''
Zapraszam po porady!

http://www.motoporady.pl/

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2013, 21:20:51 pm »

Offline Leonek1321

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1116
No chyba że nowy użytkownik po napisaniu odpowiedniej ilości postów miałby dostęp np. do działu ,,Auta sympatyków klubu'
na forum i tak już kipi od spamu.... miało by to sens jeżeli chodziło by tylko o wnoszące coś posty itp ;)
Polonez 93/97 r 2.0 DOHC - był...
powoli do przodu AQVR ;)

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2013, 22:01:44 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
każdy może wejść w każdy zakamarek forum PTK bez konieczności rejestracji, bez logowania- jako gość. wszystkie dane użytkowników są dostępne. większość forów które przeglądam udostępniają pewne wiadomości tylko tym, którzy są zarejestrowani. w nasze dane może sobie wejść każdy. na niektórych forach nawet tematy techniczne dostępne są tylko po zarejestrowaniu. kiedyś już o tym pisałem, ale nic się nie zmieniło. dlaczego tak jest?

Ojej. Jak Ty masz "strasznie dużo tych danych"...

Cytuję:

Płeć:
Mężczyzna
Wiek:
59
Miejsce pobytu:
lublin

- i to wsio. Nawet nie wiedziałem do czasu Twojego wypadku jak masz na imię i nazwisko...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 06, 2013, 00:53:57 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
może to nie dużo ale ja i tak nie chcę aby ktoś z przysłowiowej ulicy mógł je poznać. Tobie udostępniłem je kilka lat temu bo robiliśmy jakieś interesy.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 06, 2013, 09:58:09 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Nie popadajmy w paranoję. Na facetbukach czy innych enkach ludzie podają swoje pełne dane z adresami więc... PTK zawsze słynęło z otwartości. Zawsze uczulamy aby ograniczyć swoje dane do minimum oraz aby zadbać we własnym zakresie o zakrycie tablic na zlotach... konwencja tego forum była taka że wiedzą się dzielimy a nie jak inni chowamy ją po kątach "żeby ktoś przypadkiem nie miał tak jak ja". To dzięki temu mamy taką popularność i ci co chcą zostać z FSO na dłużej przeważnie i tak się rekestrują. Po co nam milionpincen martwych duszyczek, które wchodzą do nas tylko jak mają problem, odnajdują gotowe rozwiązanie i wychodzą. weźcie też pod uwagę że serwery też nie są z gumy...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 06, 2013, 13:02:08 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Mnóstwo ludzi rejestruje się na forum i zaczyna na nim udzielać tylko dlatego, że im się spodobało czytanie zanim się zarejestrowali.
 Naprawdę informacja "facet, 59, Lublin" w tak dużym mieście niczym nie zagraża. Co innego jak ktoś mieszka na wiosce i są 4 samochody, ale jakoś nie zauważyłem żeby ludzie z takich miejscowości przejmowali się faktem iż można ich namierzyć.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2013, 13:23:04 pm »

piciek

  • Gość
Proponuję, aby byla moderacja nowych kont, anby osoby takie jak Łukasz_FSO, tata_ducha nie tworzył multikont. w tej chwili jest to użytkownik krashan, proszę uważać na interesy z gościem.

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2013, 14:33:24 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
na większości forów, bez rejestracji przeczytać można jedynie tytuły tematów, wejście w temat wymaga rejestracji. o zaglądaniu w listę użytkowników i ich dane nie ma mowy. dla chętnych stworzyć rubrykę "chcę się zarejestrować", adresowaną do adminów. wtedy można takiego chętnego zweryfikować. pozwoliłoby to w przyszłości, uniknąć ludzi których zachowanie odbiega znacząco od ogólnie przyjętych norm. i o to postuluję.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2013, 16:14:50 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Na większości forów, które znam nie ma obowiązku rejestracji i można przeczytać bez niej niemal wszystko. Niezależnie od kraju. Rejestracja jest niezbędna tylko do pobierania udostępnionych plików, oglądania niektórych obrazków i oczywiście do wypowiadania się. Wpisz zamiast "Lublin" - "Gdzieś w Polsce" i poczujesz się bezpiecznie...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2013, 18:02:00 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
wiele różnych for działa tylko w wirtualnym świecie. większość z użytkowników tych for nigdy się nie spotyka w realu. spróbuj wejść na forum renówki czy mercedesa. na większości for pisze- aby przeglądać profil użytkownika musisz się zalogować. niektóre wiadomości przeczytasz ale w profile użytkowników nie wejdziesz. a na PTK wchodzi każdy i ma GG, numer telefonu i adres. jeśli mam pisać głupoty to po jaką cholerę w ogóle się rejestrować, albo traktujemy się poważnie albo się nie rejestrujmy. dlatego jeszcze raz postuluję o zmianę kształtu forum.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2013, 20:25:58 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
a na PTK wchodzi każdy i ma GG, numer telefonu i adres
Udostępniasz tyle informacji ile sam uważasz za stosowne, wystarczy usunąć numer GG i adres e-mail z ustawienia konta. Mnie do komunikacji z innymi użytkownikami na forum wystarcza system prywatnych wiadomości.


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu."  ;)
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Odp: Użytkownicy forum bez ochrony.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2013, 22:15:28 pm »

Offline Speed024

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 705
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro ( - ) 1995r. 2.1 TD / Honda Prelude V 2.2 VTi (4WS) 1996r.
    • Moto Porady
Ja osobiście ewentualnie polecałbym taką formę, myślę że było by to najlepsze rozwiązanie.

Działy takie jak ,,Auta sympatyków klubu'' jak i działy związane z sekcjami danego regionu np. ,,Podkarpacie'' były dostępne dla osób zalogowanych i z napisanymi xxx ilością postów.
I w działach np. ,,Podkarpacie'' (ogólnie sekcje) tam by były przechowywane dane typu GG, telefon itp. i dostęp do tego miały by osoby te co powinny, ewentualnie by każdy w podpisie lub w profilu miał napisane do jakiej sekcji należy by nie było problemu z wyszukaniem danych tej osoby. Wchodzę np. w profil Speed024#1968 i widzę że ma napisane ,,Sekcja : Podkarpacie '' , potem następnie wchodzę w sekcje Podkarpacie w ,,Lista kontaktów'' i wyszykuje kontaktu do tej osoby. Innej opcji ja nie widzę.
A dane w profilu typu wiek, i miejsce to nie są dane właściwie :) .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2013, 22:18:32 pm wysłana przez Speed024#1968 »
Zapraszam po porady!

http://www.motoporady.pl/