Autor Wątek: Problem ze skrzynią 1.4  (Przeczytany 2039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem ze skrzynią 1.4
« dnia: Wrzesień 02, 2013, 16:12:11 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Witam
Ostatnio postanowiłem wymienić wszystkie uszczelki na zapasowej skrzyni, i wszystko było ok dopóki nie ruszyłem takiej prostokątnej blaszki na 2 13stki z boku podtrzymującej 3 sprężynki,po złożeniu skrzynia zaczęła terkotać przy ruszaniu wałem, nie da się wrzucić żadnego biegu (wcześniej dało się każdy) i nie ma połączenia między częścią od silnika a tą od wału, tzn przy kręceniu od strony silnika wałkiem, po drugiej stronie wał się kręci ale wystarczy go przytrzymać ręką i stoi w miejscu. Tych sprężynek nie ruszałem, tylko wymieniłem uszczelkę. Co to może być ? Uda się to naprawić w garażu czy trzeba specjalisty ? To zapasowa skrzynia i nawet dobrze żeby ktoś zajrzał fachowym okiem, ale może sam dam radę to naprawić.
Pzdr

Odp: Problem ze skrzynią 1.4
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2013, 16:57:59 pm »

Offline WojciechFSO

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poldek w remoncie...
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI 1997
Witam .
Czy nie wypadły Ci przypadkiem kulki spod sprężynek które działają jako zatrzaski , bo opisane objawy na to wskazują ?

Odp: Problem ze skrzynią 1.4
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2013, 19:09:37 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
No właśnie nie, nic tam nie ruszałem, po zdjęciu blaszki sprężynki trochę wyszły na zewnątrz ale ich nie wyjmowałem, wsadziłem nową uszczelke i założyłem blaszke.

Odp: Problem ze skrzynią 1.4
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2013, 21:40:56 pm »

Offline Kapitan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • caronez 95r. 1.8 16V
miałeś odkręconą tylko tą blaszkę czy coś jeszcze? może nie miałeś wybieraka od biegów i po odkręceniu tej blaszki wskoczyły dwa biegi. kiedyś chyba zdarzyło mi się coś takiego w skrzyni polda. zdejmij obudowę wybieraka i zobacz czy jest na luzie.
czarna wołga :) już jeździ ale jeszce nie do końca:)

Odp: Problem ze skrzynią 1.4
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2013, 21:51:35 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
miałeś odkręconą tylko tą blaszkę czy coś jeszcze? może nie miałeś wybieraka od biegów i po odkręceniu tej blaszki wskoczyły dwa biegi. kiedyś chyba zdarzyło mi się coś takiego w skrzyni polda. zdejmij obudowę wybieraka i zobacz czy jest na luzie.
Odkręciłem dekiel z wybierakiem i ręką popchnąłem jedną z tych dźwigienek, wskoczyła na swoje miejsce i jest ok, także temat można usunąć :)