Autor Wątek: Różnica w drzwiach Borwicz/Caro minus a Caro plus  (Przeczytany 4526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Różnica w drzwiach Borwicz/Caro minus a Caro plus
« dnia: Wrzesień 25, 2013, 22:01:14 pm »

Offline 1.5X

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500 '81 Bursztyn
Witam
Na czym polega różnica w wytłoczeniach drzwi pomiędzy drzwiami od minusa a od plusa. Podobno coś tam zmieniono. Czy różnica dotyczy wszystkich plusów czy tych po 99 z nowymi klamkami ?

Kupiłem drzwi od plusa (nie wiem który rok) i nie wiem czy będzie problem z montażem boczków, parapetów i podłokietników od Borewicza ? Czy w razie różnić idzie te drzwi jakoś przerobić żeby zamontować tapicerkę od Borewicza ?

Pozdrawiam

Odp: Różnica w drzwiach Borwicz/Caro minus a Caro plus
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2013, 13:42:14 pm »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
Podpinam się,

Ja z kolei planuję założyć Plusowe drzwi do mojego Caro minus.

Wytloczki od wewnatrz minusowe, plusowe do 99roku, czy po 99 roku? Wbrew pozorom jest roznica.

Poprzednio wszyscy pisali, że drzwi pasują wymiennie.
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Odp: Różnica w drzwiach Borwicz/Caro minus a Caro plus
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2013, 13:58:51 pm »

myambo

  • Gość
To jest jakaś różnica  ;-| ? Ja mam w swoim borku z Plusa i wszystko pasuje (tył i przód). Drzwi tylne różnią się tym, że mają 2 "wywietrzniki z przodu, ale innych różnic nie zauważyłem, no jeszcze taka, że w Borkowch są spinki plastikowe do przykręcania podłokietnika, a w plusie już metalowe z przyspawanym gwintem w drzwiach. Trzeba użyć innych śrub.
I mniejszy otwór na lusterko, trzeba lekko powiększyć aby włożyć plastikową Cromodorę.
Boczki, klamki, korbki, popielniczki, szyby, zamki, cięgna, listwy boczne - wszystko pasuje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2013, 14:00:23 pm wysłana przez JohnM »

Odp: Różnica w drzwiach Borwicz/Caro minus a Caro plus
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2013, 14:06:27 pm »

piciek

  • Gość
No to u mnie w plusie(rocznik `99) jest przetloczenie pod labedzie od kombiaka, spinki plastikowe do srub, otwory wentylacyjne.

Odp: Różnica w drzwiach Borwicz/Caro minus a Caro plus
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2013, 21:17:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
najnowsze drzwi sa kompatybilne wstecz ,awet z raczkami,ktorych nigdy nie montowano ,a taka mozliwosc zostawiono ,ale niektore plusowe nie maja tych otworow,
poza tym nie ma problemow ,kompatybilnosc na stare raczki zostala zachowana przez gwintowane otwory,
wyglada to tak,ze drzwi z roku 91 maja raczki mocowane na koleczkach plastikowych ,a w drzwiach od plusa sa to otwory gwintowane w metalu ,ale same raczki od plusa sa na kolkach plastikowych,
nie iem jak to jest w drzwiach posrednich - czyli czy sa kolki plastikowe ,czy gwinty metalowe na czarne raczki,

moj plus z czerwca 98 (stara paleta kolorow ,ale szare lampy ,nie różowe) ma otwory wentylacyjne w drzwiach
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Różnica w drzwiach Borwicz/Caro minus a Caro plus
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2013, 21:19:33 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
W rocznikach pośrednich (95) widywałem tylko gwintowane otwory.

Odp: Różnica w drzwiach Borwicz/Caro minus a Caro plus
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2013, 09:13:04 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
W moim byłym już plusie z 2001 roku nie było otworów pod stare czarne podłokietniki wcale...

Były jedynie napunktowane miejsca gdzie można było za pomocą wiertarki wywiercić sobie otworek i wkrętem wkręconym bezpośrednio w blachę umocować podłokietniki.

Ale co ciekawe chyba tylko w przednich drzwiach ;)... Tył ZTCP miał wgrzane normalne gwinty.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Różnica w drzwiach Borwicz/Caro minus a Caro plus
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2013, 12:21:26 pm »

Offline święty

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1161
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez S1600 powerd by LANCIA 1.6 16v EFI
    • http://www.kswiecicki.prospect.pl
Z mocowaniem cromodry też nie było łatwo - wydaje mi się że jest inna głębokość blach do których przykrecane są lusterka - dotaczałem nowe śruby nakręcane na lusterko od wewnątrz bo stare albo nie chciały łapać albo siedziały na 2-3 zwojach tylko
"jest ryzyko , jest zabawa"