Autor Wątek: Listwa paliwowa  (Przeczytany 2375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Listwa paliwowa
« dnia: Listopad 14, 2013, 13:30:00 pm »

lakimakromedia

  • Gość
Witam.
Może mi ktoś powiedzieć jakie wymiary mają śruby trzymające listwę paliwową?
Oraz czy można dostać gdzieś końcówkę tejże listwy? Tj końcówka przelewu paliwa.


PS
Zaraz pod końcówka na zdjęciu widać króciec wychodzący z silnika. Od czego on jest?
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 13:34:20 pm wysłana przez lakimakromedia »

Odp: Listwa paliwowa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2013, 13:38:49 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Tj końcówka przelewu paliwa.
To jest miejsce zasilania listwy, przelew masz z drugiej strony listwy wtryskowej. Dostępne raczej tylko używane. Dlaczego chcesz to wymieniać ? Jeśli cieknie z łączenia z listwą, to wystarczy oring zmienić.

Ten króciec jest od układu chłodzenia.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Listwa paliwowa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2013, 15:16:31 pm »

lakimakromedia

  • Gość
Tak więc z drugiej strony listwy, mamy 'wichajster' gdzie jest podciśnienie [podpięte do kolektora ssącego] - cieńszy króciec skierowany ku górze, oraz drugi dużo większy skierowany w stronę komputera, to on jest przelewem? Nie mam dobrego manuala i takie efekty :/

Co do tej końcówki - to jej nie mam, i dlatego potrzebuję nabyć.

PS
Może ktoś ma dobrego mauala gdzie wszystko jest? W tym powinno być wsio, ale jest tylko część

Odp: Listwa paliwowa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2013, 15:43:38 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Śrubki trzymające listwe to zwykłe śrubki na klucz 10, końcówki listwy paliwowej nie da się kupić raczej. Co do króćców z regulatora ciśnienia to tak jak piszesz, cienki wzdłuż listwy to podciśnienie a gruby w strone kompa prostopadłu do listwy to powrót do baku. Co do króćca układu chłodzenia to wchodzi tam przewód z trójnika co jest między chłodnicą a zbiorniczkiem wyrównawczym. Obróć sobie też przepustnice bo masz źle założoną, powinna być tymi wężami do dołu, nie wiem czy to ma na coś wpływ ale w oryginale tak jest.

Odp: Listwa paliwowa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2013, 16:57:36 pm »

lakimakromedia

  • Gość
Ok dzięki za info.

Co do śrubek, to właśnie wkładałem różne rozmiarowo śrubki i gwint nie łapał :/. Zdejmę listwę i sprawdzę ;).

OT
Co do chłodzenia i krućca, czyli jest to ten przewód co odchodzi od silnik w dół na tym zdjęciu -> http://i.imgur.com/pt9ljJI.jpg

PS
Co do przepustnicy i samego foto, to przepustnica tak ma być bo jest za wysoka :), i nie jest ono moje. Pochodzi z forum fiata 125p :).  Chociaż nie wiem czy u siebie też tak nie będę musiał zrobić  <mysli>
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 16:59:24 pm wysłana przez lakimakromedia »

Odp: Listwa paliwowa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2013, 17:02:03 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Możliwe że dawałeś za krótkie śrubki i nie łapał gwint, a co do przewodu to tak, to ten co na schemacie wychodzi z dołu.

Odp: Listwa paliwowa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2013, 17:02:39 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Ta, na tym przewodzie właśnie jest trójnik, z którego idzie przewód do krócća w kolektorze ssącym.

Wymiary ori śrubki to M6x35, a długość samego gwintu to 20mm. W oryginale jest to śruba z łbem na kluczyk 8mm.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Listwa paliwowa
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2013, 21:36:12 pm »

lakimakromedia

  • Gość
Zdjąłem listwę i faktycznie jest tam M6 :).

Co do króćca na początku listwy paliwowej, tam jest normalnie oring czy czy uszczelka? Byłem w sklepie i nawet nic podobnego nie mają więc sobie powiercę, wytnę, dospawam i będę miał samorobny, przewód będzie musiał trochę więcej zakręcać, ale co tam :).

Odp: Listwa paliwowa
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2013, 21:43:26 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
A może lepiej wyjąć na szrocie za 10zł a nie robić jakieś drutopatenty ? Fabrycznie jest tam oring.

Odp: Listwa paliwowa
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2013, 18:34:45 pm »

lakimakromedia

  • Gość
Jakby to było takie łatwe to bym nie zamawiał większości część z allegro czy tutaj z forum :/.