Autor Wątek: Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi  (Przeczytany 7548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi
« dnia: Styczeń 11, 2014, 21:06:13 pm »

Offline Darciu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Witam.Panowie potrzebuję pomocy.
Wymieniam łożyska na półosiach w polonezie kombi hamulce lucas.I teraz pytanie czy tarcza kotwiczna ma być zmontowana razem na etapie montażu łożyska pierścienia na półośce tzn na auto zakładam gotową półośkę z tarczą kotwiczną czy montuje się ją pózniej.
Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Odp: Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2014, 21:36:05 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a jak wyobrazasz sobie montaz tarczy kotwicznej ?
tak jak zdemontowales polos, tak musisz ja zamontowac w odwrotnej kolejnosci
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2014, 22:12:29 pm »

Offline Darciu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Tu masz rację ale jak ktoś sprzedaje nówkę półoś i na niej nie ma tarczy to znaczy że trzeba rozebrać nową półośkę aby ową tarczę zamontować??

Odp: Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2014, 22:32:38 pm »

Offline chudy8604#1971

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
    • BoroKombi 1.8 16V TURBO
To znaczy że jak ktoś sprzedaje bez tarczy kotwiącej to nie do tego modelu.... a to że ktoś napisał że pasuje do poloneza Caro, Atu, Kombi i Traka. To znaczy że nie ma pojecia o czym pisze i myśli że ktoś kupi

Odp: Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2014, 22:33:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nowa polos bez tarczy kotwicznej nie bedzie miala zalozonego lozyska ,bo nie wiem jaki idiota wciskalby lozysko i pierscien na łysą półoś
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2014, 22:54:44 pm »

Offline Darciu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Ok.Czyli biorę półośkę zakładam tarczę póżniej ten 3 centymetrowy dystans co jest za tarczą z założonym simeringiem i tulejką prowadzącą łożysko na to łożysko pierscień i dopiero na auto?

Odp: Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2014, 00:51:51 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie,
jaki dystans 3cm ? przeciez tam jest tarcza kotwiczna z 4 otworami mocujacymi ja do mostu ,a simering jest montowany w pochwe mostu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2014, 10:41:25 am »

Offline Darciu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Okazuje się że mam trucka most i nie pasuje komplet łożysk dedykowany do Cargo.Kupiłem komplet naprawczy do trucka i jest tak że jest 2 simeringi mniejszy,większy,łożysko,pierścień,tulejka dystansowa,i właśnie za tarczą kotwiczną jest ten dystans około 3 cm.

Odp: Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2014, 14:03:48 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Cytat: link=topic=43127.msg707748#msg707748 date=1389484311
nie,
jaki dystans 3cm ? przeciez tam jest tarcza kotwiczna z 4 otworami mocujacymi ja do mostu ,a simering jest montowany w pochwe mostu
tez kupiłem taki most i ciężko dostać do niego lozyska. Bardzo chciałem fabryczne 4.3 z mocowaniami staba i jak się okazuje jest to wąskie 4.3, na dodatek truckowskie, na siłę poszerzone dystansami 3cm żeby włożyć półoś z szerokiego mostu.
A zostało to rozebrane żeby zapodać tarcze zamiast bebnow i wtedy zaczęły się problemy...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2014, 14:07:04 pm wysłana przez Rafał »
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2014, 15:20:02 pm »

Offline Darciu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: link=topic=43127.msg707748#msg707748 date=1389484311
nie,
jaki dystans 3cm ? przeciez tam jest tarcza kotwiczna z 4 otworami mocujacymi ja do mostu ,a simering jest montowany w pochwe mostu
tez kupiłem taki most i ciężko dostać do niego lozyska. Bardzo chciałem fabryczne 4.3 z mocowaniami staba i jak się okazuje jest to wąskie 4.3, na dodatek truckowskie, na siłę poszerzone dystansami 3cm żeby włożyć półoś z szerokiego mostu.
A zostało to rozebrane żeby zapodać tarcze zamiast bebnow i wtedy zaczęły się problemy...
Ano właśnie.Byłem przekonany że to dyfer Cargo i tak gościowi powiedziałem w sklepie.Auto rozebrałem i okazało się że d...
Po wpisaniu numerów łożysk w google wyszło że to most trucka i tam też jajca bo wychodziły 2 rodzaje i łożyska też są inne.

Odp: Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2014, 23:40:30 pm »

Offline chudy8604#1971

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
    • BoroKombi 1.8 16V TURBO
Dam taką małą rade.... Jak znasz sie na tym i masz sprzet np. palnik i wiesz że potrafisz wymienić te łożysko a póżniej nabić pierścień to rób samemu. Ale jeśli masz dopiero zamiar próbować może sie uda, to już szukaj nowych pół osi.
Ja najpierw próbowałem samemu to zrobić i zepsulem jeden taki zestaw, to musiałem kupić znowu. Praktycznie żaden warsztat nie chce tego robić, a jak chce to za dużą kase.
jeżdzenie, kupowanie, kombinowanie,
Jak już to zrobiłem to jedna półoś  mi pukała, i to już był gwóźdz do trumny.
Kupiłem nowy za 800zł i miałem z głowy jak był je kupił na początku nie traciłbym czasu i pieniedzy

 

Odp: Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2014, 00:11:44 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to dochodzi jedna ciekawa informacja , o ktorej wczesniej byla cisza,
fabryka kombinowala cos z mostami od Trucka ,zeby je wlozyc do Kombi ,ale do zwyklych tez ,czy tylko do wersji VAN ?,
niezly motyw dla posiadaczy waskich mostow ,ktore warto przerobic na szerokie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2014, 00:28:45 am »

Offline Łukasz_ERW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 372
  • Płeć: Mężczyzna
Opowiadał mi wujek, który pracował kiedyś w Polmozbycie, że kombi czy tam cargo miały wąskie mosty + te dystanse poszerzające, przy czym nie wiem czy chodziło o vany czy osobowe i czy wg niego wszystkie takie miały niby być czy może niektóre.

Odp: Wymiana łożysk półosi Polonez Kombi
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2014, 08:08:19 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
to dochodzi jedna ciekawa informacja , o ktorej wczesniej byla cisza,
fabryka kombinowala cos z mostami od Trucka ,zeby je wlozyc do Kombi ,ale do zwyklych tez ,czy tylko do wersji VAN ?,
niezly motyw dla posiadaczy waskich mostow ,ktore warto przerobic na szerokie
Mam obecnie od osobowego Kombi, most 3.9 na stabie i jest normalny szeroki. Wychodzi na to, że kombinowali z mostami do VANów. Jakieś 2 miesiące temu ktoś wystawiał u nas w giełdzie taki most od VANa i miał identyczny patent jak mój.

Gdybym wiedział, że będzie z tym taka męka, żeby coś osiągnąć w kwestii tarcz, zostawiłbym bębny... Ale teraz to już pozostaje mi zaprojektować płytę kotwiczną pod jakieś zaciski i zrobić coś porządnie hamującego.

Edit:
Znalazłem zdjęcia w KOSZu, w ogłoszeniu zazikupl - mam nadzieję, że nie obrazi się :)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2014, 08:14:38 am wysłana przez Rafał »
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+