Autor Wątek: stukanie podczas skręcania  (Przeczytany 1831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stukanie podczas skręcania
« dnia: Styczeń 14, 2014, 23:26:42 pm »

Offline ganson

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 28
    • wąskie Caro 92
Witam, sprawa wygląda następująco, podczas ostrego skrętu i przyśpieszania naraz, z TYŁU dochodzi dźwięk pukania, co ciekawe usterka normalnie się nie objawia np. podczas jazdy na rondzie i tp, natomiast tylko i wyłącznie w sytuacjach gdy szybko muszę wyjechać z prostopadłej drogi. Zawieszenie nie robione od nowości, ale na zegarze dopiero 60tys więc mam nadzieję że to jakaś drobnostka.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2014, 23:29:42 pm wysłana przez ganson »

Odp: stukanie podczas skręcania
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2014, 08:39:07 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Zacznij od sprawdzenia tulei metalowo-gumowych w tylnym zawieszeniu. jak będzie OK to sprawdź też jeszcze czy most nie przesuwa się na resorze. Brat miał tak kiedyś w DFie i na dojazdach do skrzyżowania i ruszaniu pojawiał się metaliczny dźwięk...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: stukanie podczas skręcania
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2014, 08:57:24 am »

Offline jacek37

  • 1.6 GLI ABIMEX Polonez Atu 1996 r. 231000 km
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ ATU 1.6 GLI ABIMEX
witam
Tez kiedyś tak miał mój tato jak użytkował teraz mojego poloneza. Na zakrętach stukało z tyłu.
Sprawa prosta: Zobacz czy linka hamulca ręcznego jest przymocowana do resora. pamiętam jak rózni mechanicy mówili że to już most się sypie tulejki. Aż do momentu gdy tato wziął sciągacza plastikowego bo linka latała przy resorze. po tej operacji cicho aż do dzisiaj.
pozdr