Autor Wątek: amortyzatory tył truck  (Przeczytany 2539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

amortyzatory tył truck
« dnia: Luty 02, 2014, 11:24:20 am »

Offline manieko58

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + 2.2 16v (c22xe)
Takie szybkie pytanko , padły mi amorki tylne w moim atu i zastanawiam się nad wymianą ich na te z trucka . Wiem że się różnią mocowaniem ale to nie problem , nie sprawdzałem jeszcze czy długości się zgadzaja . czy warto bawic się w taka przekładke , czy te z trucka są mocniejsze  znaczy twardsze i ciekawe jak będzie się na takich jeździć ( nie ukrywam że chce go troche utwardzić).
Atu + było 1.6 ohv
1.4 16v rover
1.6 16v rover
 2.0 16v c20xe opel
jest hybryda opla c22xe

Odp: amortyzatory tył truck
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2014, 13:34:24 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dawno temu jezdzilem na truckowskich ,maja wieksza sile tlumienia jak wynika z Morawskiego,
dlugoscia roznia sie ~1cm przy rozciagnieciu i scisnieciu ,ale nie pamietam w ktora strone,
nie ma problemu z ich praca ,nawiekszy problem to dorobienie mocowan :p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: amortyzatory tył truck
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2014, 19:15:32 pm »

Offline manieko58

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + 2.2 16v (c22xe)
i o takie informacje mi chodziło kolego KGB . A z mocowaniami sobie poradze, co do długości to zawsze moge mocowanie dolne dowiercić na moście w innym miejscu. na allegro jak patrzyłem to oba mocowania są na oczka, czyli tak jak w atu . Czyli padło na tracowskie amorki.
Atu + było 1.6 ohv
1.4 16v rover
1.6 16v rover
 2.0 16v c20xe opel
jest hybryda opla c22xe

Odp: amortyzatory tył truck
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2014, 00:58:14 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie ma potrzeby nic wiercic ,bo max ugiecie amora sie nie zdarza - no chyba ze masz jakas glebe z wycietymi odbojami i inne cuda

mocowania na oczka ,tylko trzeba tulejki z gumkami dobrac - sam robilem na sile z tego co bylo i niezbyt ciekawie wyszlo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: amortyzatory tył truck
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2014, 16:14:04 pm »

Offline manieko58

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + 2.2 16v (c22xe)
aha czyli nic nie wiercić, gleby niemam raczej z tylu bardziej suv hehe. a w oczka myślałem dorobić tujejki z policośtam, plastiku do którego mam dostępność w robocie . Nie jest za twardy mam już z niego zrobione tulejki dolnego wahacza przedniego i sie sprawują . jedna tylko zaczeła skrzypieć
Atu + było 1.6 ohv
1.4 16v rover
1.6 16v rover
 2.0 16v c20xe opel
jest hybryda opla c22xe

Odp: amortyzatory tył truck
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2018, 19:15:51 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Chciałem założyć wątek o tym samym tytule, jednak wyszukiwarka wyłapała mi ten, więc zapytam w nim.
Mianowicie, chodzi mi o tuleje metalowo-gumowe na końcach amortyzatora - czy są one skonstruowane na tej samej zasadzie, co w łącznikach stabilizatora albo w resorach truck - że można wymienić samą gumę?

Odp: amortyzatory tył truck
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2018, 19:55:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tak, sa to stozkowe gumki wkladane z dwoch stron identycznie jak w stabilizatorze przednim,
mozliwe, ze to sa te same gumki, ale reki sobie nie dam obciac, bo zakladalem to wiele lat temu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: amortyzatory tył truck
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2018, 20:45:04 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dzięki. Ich kształt właśnie na to mi wskazywał, ale nie dałem rady wyjąć tych gumek - tak przyrosły. Inna sprawa, że nie było jak się do tego porządnie dobrać - wymontowanie amortyzatorów przerosło moje możliwości, tzn. prawego tylko dół, a lewego tylko górę udało mi się wysunąć. :/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2018, 20:50:01 pm wysłana przez mp79 »