Autor Wątek: Caro plus tłukąca się klapa  (Przeczytany 3174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Caro plus tłukąca się klapa
« dnia: Luty 05, 2014, 14:15:15 pm »

Makos123

  • Gość
Tak jak w temacie. Wiem że hałasująca klapa tylna to normalne w polonezach ale czy jest jakiś sposób na chociażby zmniejszenie tego tłuczenia się? z góry dzięki za pomoc.

Odp: Caro plus tłukąca się klapa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2014, 14:26:33 pm »

Offline Janusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96 2.0 DOHC abimex
Jak się ustawi jak należy to nic nie hałasuje.Trzeba ustawić zamek i odpowiednio powkręcać lub powykręcać te gumeczki odbojniki na krawędziach.

Odp: Caro plus tłukąca się klapa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2014, 14:54:20 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Najprostszy sposób w tym przypadku jest najskuteczniejszy. Hak klapy obklej taśmą klejącą  <spoko> taśma starcza na jakieś pół roku bo potem się ,,potnie" zamkiem, więc trzeba ją zerwać i powtórzyć zabieg. Wiem, że wydaje się być druciarskie ale bawić się w regulacje klapy , zamka, odbojników itp możesz się w nieskończoność a efekt nie pewny, za to patent z taśmą jest znany, lubiany i bardzo skuteczny, sam praktykuję odkąd tylko mam Poloneza i polecam  <spoko>

Odp: Caro plus tłukąca się klapa
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2014, 15:02:36 pm »

Makos123

  • Gość
Dzięki bardzo. Lubie moje auto ale ten stukot strasznie irytuje. Mam nadzieję że patent się sprawdzi także u mnie;)

Odp: Caro plus tłukąca się klapa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2014, 16:08:48 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
1. Dobra regulacja zamka i odbojów gumowych na krawędziach klapy
2. Oklejenie czymś ucha klapy (niestety, trzeba to powtarzać raz na jakiś czas jak już wspominali)
3. Sprawa najgorsza - uszczelka klapy musi być w dobrej kondycji, zwłaszcza na dolnej krawędzi, gdzie często jest popękana.

Jak się wszystkie te 3 rzeczy połączy to klapa nic a nic nie hałasuje. :D

Odp: Caro plus tłukąca się klapa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2014, 18:15:10 pm »

Offline Kapitan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • caronez 95r. 1.8 16V
zobacz czy ucho klapy i zamek nie są powycierane. jeżeli jest ok to regulacja pomoże, ale jak są jakieś ubytki to lepiej to potraktować taśmą.
czarna wołga :) już jeździ ale jeszce nie do końca:)

Odp: Caro plus tłukąca się klapa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2014, 19:10:26 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
ja obklejałem taśmą i pomagało, ale na krótko. w końcu podłożyłem kawałek butelki pet pod taśmę i przez ponad rok był spokój.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Caro plus tłukąca się klapa
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2014, 19:55:46 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
ja oprócz wyregulowania zamka, wylałem silikonem w miejscu gdzie odboje stykają sie z karoserią. W efekcie nic nie puka, nic nie piszczy :D
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Caro plus tłukąca się klapa
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2021, 16:23:06 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Odswiezam wątek, panowie jakieś wskazówki co do regulacji zamka i odbojów tylnej klapy w caro plusie, żeby nie przedobrzyć? Mimo małego przebiegu, czasem na dziurach się klapa odezwie.

Odp: Caro plus tłukąca się klapa
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2021, 20:22:53 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2076
jedyna metoda to raz ma pół roku nawinąć izolację na ucho w klapie i będzie cisza. Jak ustawisz na ciasno zamek i odboje to pęknie ucho.

Odp: Caro plus tłukąca się klapa
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2021, 20:59:23 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Plusy miały gorzej zrobione to ucho? W caro minusie mam klape prawie na sztywno,jest cichutka i ucho nie spawane. W chyba każdym caro plusie przy zamykaniu klapy słychać taki specyficzny dźwięk uderzenia. Dzisiaj spojrzałem u siebie w zamek i widać, że tylne ucho dobija to pasa tylnego powodując ten dźwiek uderzenia przy zamykaniu i podczas jazdy na dziurach, mimo że odboje są powykrecane.

Odp: Caro plus tłukąca się klapa
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2021, 22:15:05 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
plusy ucho maja takie samo, tylko klapa wiecej wazy przez spojler i cala roznica masy jest wlasnie nad uchem,
dlatego tez plusy maja dwa razy mocniejsze silowniki od klapy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.