Autor Wątek: Jaką instalację polecacie założyć do Boscha ?  (Przeczytany 3936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaką instalację polecacie założyć do Boscha ?
« dnia: Luty 11, 2014, 19:59:15 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Siemka.

Zaczynam rozmyślania nad zagazowaniem o'Bosche. Pytałem nawet dziś jednego gazownika, powiedział 1700zł za instalację na nie wiem jakich podzespołach, ale z butlą w kole i wlewem w klapce wlewu paliwa.

Jakich producentów podzespoły polecacie zastosować ? Są jakieś lepsze i jakieś gorsze podzespoły w instalacjach drugiej generacji ? Trzeba na coś konkretnego zwrócić uwagę jak przy sekwencjach ?
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Jaką instalację polecacie założyć do Boscha ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2014, 23:39:47 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
-zawór benzyny

jaki zawór benzyny, to nie jest I gen ani gaźnikowe zasilanie...
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Jaką instalację polecacie założyć do Boscha ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2014, 00:11:21 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jakich producentów podzespoły polecacie zastosować ?
podzespoły??
-parownik
-zawór gazu
-zawór benzyny
-butla
-rurka miedziana
-centralka

a no i krokowiec

Nie ma tutaj czegoś takiego jak lepsze i gorsze. Bo jak? Kupisz bardziej miedzianą miedzianą rurkę?
Cokolwiek kupisz będzie dobre, prócz krokowca. Bo tego, obojętnie jaki kupisz, i tak będziesz musiał wymieniać co jakiś czas.

Dlaczego będzie go musiał wymieniać?

Zaworu benzyny nie ma, bo niby po co.

Podzespoły typu parownik - sprawdzone firmy Lovato.

Zawory, wlew - Lovato, Tomasetto, Landi Renzo - bez większego znaczenia (możesz sobie ewentualnie sprawdzić ceny wkładów filtrów, bo mogą kosztować od 2zł do absurdalnych 20zł). W Polonezie w przypadku wlewu "pod klapką", zawór wlewowy jest ten sam, więc bez dopłaty (chyba, że za robociznę sobie wymyślą).

Butla - wiadomo wspieramy rodzinne firmy - STAKO. :)

Sterownik - pewnie temat rzeka. Nie wiem jakie są w dzisiejszych czasach możliwości, ale musi dać się super "wyregulować". Niestety Bosch jest bardzo wrażliwy na nieprawidłową "dawkę" i złe ustawienia, zła emulacja, spowodują kompletne rozjechanie się ustawień na benzynie. "Fachowcy" kiedyś załatwiali ten problem poprzez stosowanie przekaźnika rozłączającego zasilanie komputera benzyny, automatyczny reset. Ja w jednym poldku mam Landi Renzo LCS2, a w drugim AUTRONIC AL-700. To są sterowniki działające od 1999 roku i jest OK. Generalnie Bosch właściwie wyregulowany będzie śmigał lepiej niż na Pb.


Współcześnie przy sekwencjach (ale to raczej nie do Boscha) najczęściej stosowanym i dość dobrym sterownikiem (do tego made in poland) jest STAG. To mam w dupowozach.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 00:13:05 am wysłana przez utek »

Odp: Jaką instalację polecacie założyć do Boscha ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2014, 00:14:39 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mikser szczelinowy fi38 ,ewentualnie palnikowy - do boscha ofkoz,
parownik emmegas ml94 lub lovato 92e,
stag50/100 lub bingoM,
butla w kolo 630 na 200 lub cylindryczna,jezeli nie zalezy ci na powiekszaniu bagaznika skladaniem kanapy

oczywiscie najwaniejszy jest prawidlowy montaz

utek
producentow butli w Polsce jest kilku : stako ,bormech,grodkow ,irene i moze jeszcze ktos,
z tym ,ze stako duzo teraz za granice sprzedaje i ciezko jest kupic ich butle

co do sterownikow do sekwencji to STAGi sa zdecydowanie przereklamowane ,
obok produkuja sie LPGtech, Agis ,Lecho SEC ,w Łodzi KME ,w zachodniej Polsce ESGI i Oscar ,jest jeszcze Optima,
duzo tego do wyboru ,ale z IIgen tylko to co napisalem jest polskie i ewentualnie Vmax od Lecho,ale nie wiem jak z dostepnoscia

a nawiasem mowiac mozna zalozyc sekwencje do Boscha ,ale bardzo malo gazownikow sobie poradzi ,a instalacja nie bedzie tania,
zdecydowanie lepiej wychodzi IIgen ,a sam Bosch jest chyba najprostszym wtryskiem do zagazowania
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 00:21:24 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jaką instalację polecacie założyć do Boscha ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2014, 01:50:21 am »

Offline zacekpl

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 723
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maniak RWD
    • PN 1.8 VVC '95/Sierra 2.0 '91/BMW 7 3.0 '92/ Opel Senator 2.6 92'
I jak już, to nich składają to na FARO zamiast miedzi, potem miej nerwów przy ew przeróbkach.

Odp: Jaką instalację polecacie założyć do Boscha ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2014, 02:24:44 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
faro to sie tylko dobrze kladzie przy montazu - szybciej jest,
ale w Polonezie i tak odpada ,bo miedziana rurke mozna polozyc przy przewodach paliwowych ,a faro sie nie zmiesci
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jaką instalację polecacie założyć do Boscha ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2014, 07:57:30 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
utek
producentow butli w Polsce jest kilku : stako ,bormech,grodkow ,irene i moze jeszcze ktos,
z tym ,ze stako duzo teraz za granice sprzedaje i ciezko jest kupic ich butle

Wiem że jest kilku producentów, ale ja organoleptyczne mam sprawdzone tylko stako, wiem że idealnie wchodzi zamiast koła zapasowego.

Odp: Jaką instalację polecacie założyć do Boscha ?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2014, 10:50:37 am »

Offline zacekpl

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 723
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maniak RWD
    • PN 1.8 VVC '95/Sierra 2.0 '91/BMW 7 3.0 '92/ Opel Senator 2.6 92'
le w Polonezie i tak odpada ,bo miedziana rurke mozna polozyc przy przewodach paliwowych ,a faro sie nie zmiesci

Zmieści ;)

Odp: Jaką instalację polecacie założyć do Boscha ?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2014, 13:08:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Wiem że jest kilku producentów, ale ja organoleptyczne mam sprawdzone tylko stako, wiem że idealnie wchodzi zamiast koła zapasowego.
idealnie zamiast kola to zmiesci sie tylko jeden model ,co prawda STAKO,ale nie produkowany jakies 12lat - chetnie bym taka butle dorwal i jezdzil nawet bez homo

Zmieści ;)
nie zmiesci sie w seryjnych mocowaniach - to ze nie dotyka walu napedowego to dla mnie za malo,
o rowerkach to juz wogole nie mowie ,gdzie wydech krzyzuje sie z podlaznicami i ktos mialby nad rura wydechowa puscic plastikowy przewod ,ktoremu nawet normy odleglosci 10cm od wydechu nie zmienili - raz sie komus obluzowal i zblizyl do wydechu,to zaczal sie topic ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jaką instalację polecacie założyć do Boscha ?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2014, 13:19:09 pm »

Offline Kleofas

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldoford 2.0 SLE & reszta gruzów
Boszka dosyć dobrze chodzi na mikserze, w sekwencje moim zdaniem nie warto iść. Ja miałem bingo s4 i zwykły palnik. Paliło w trasie 9 miasto 11. Warunek to dobra sonda. Jak chcesz to mam jeszce mikser, krokowiec i komputer z mojego, oddam po taniości. Jak coś pw.

Odp: Jaką instalację polecacie założyć do Boscha ?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2014, 13:29:15 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Boszka dosyć dobrze chodzi na mikserze, w sekwencje moim zdaniem nie warto iść. Ja miałem bingo s4 i zwykły palnik. Paliło w trasie 9 miasto 11. Warunek to dobra sonda. Jak chcesz to mam jeszce mikser, krokowiec i komputer z mojego, oddam po taniości. Jak coś pw.
Nie chce nic używanego. Chcę nową porządną instalację założyć.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+