Autor Wątek: Przeróbka LPG LOVATO z GLE na GLI Bosch  (Przeczytany 3723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przeróbka LPG LOVATO z GLE na GLI Bosch
« dnia: Styczeń 30, 2005, 14:12:07 pm »

Marek

  • Gość
Cze?ć,chcę przerobić instalację gazow? Lovato (pierwsza generacja,reduktor sterowany podci?nieniowo z kolektora ss?cego) działaj?ca cały czas w chwili obecnej w polonezie caro GLE 1.6 na działaj?c? w c+ 1,6 Bosch.Co trzeba dokupić ,a co jest zbędne ?Co trzeba przerobić? Wiem co i jak jest prawnie z przekładkami używanych instalacji,ale to się "załatwi"  :twisted: Dzięki za wskazówki

Re: Przeróbka LPG LOVATO z GLE na GLI Bosch
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2005, 20:26:36 pm »

sztywny13

  • Gość
Cytat: "Marek"
Cze?ć,chcę przerobić instalację gazow? Lovato (pierwsza generacja,reduktor sterowany podci?nieniowo z kolektora ss?cego) działaj?ca cały czas w chwili obecnej w polonezie caro GLE 1.6 na działaj?c? w c+ 1,6 Bosch.Co trzeba dokupić ,a co jest zbędne ?Co trzeba przerobić? Wiem co i jak jest prawnie z przekładkami używanych instalacji,ale to się "załatwi"  :twisted: Dzięki za wskazówki


Reduktor pnematyk jest do gażnika, a nie do wtrysku. Centralkę również musiałaby? zmienić oraz mikser i dorzucić 3 przeka?niki je?li nie będzie żadnego sterownika by pó?niej nie głupiał na benzynie.

Przeróbka LPG LOVATO z GLE na GLI Bosch
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2005, 13:26:47 pm »

Marek

  • Gość
Sztywny czyli co,nie da się tego zrobić ? Wiem,że powinien być do wtrysku inny reduktor,ale czy to oznacza że ten jest bez szans ? Mam dobrze działaj?c? (ma chyba 4 lata) instalację w gaznikowcu i szkoda mi j? złomować razem z poldkiem (tu dopiero jest żal...  :cry: ) Mam dwa elektrozawory (gaz,benzyna) i przeł?czniki w kabinie (gaz,nic,benzyna) i to by mi wystarczyło.Sam bym sobie przeł?czał rodzaj paliwa.Nie potrzeba mi żadnych AUTO funkcji.Wystarczy mi tylko żeby po przeł?czeniu na gaz odł?czała się pompa paliwa i nic więcej...chyba że co? z wtryskiem trzeba cudować ? Je?li możesz to podpowiedz co i jak,bo to do?ć pilna sprawa,a za now? instalację krzycz? sobie z 1600 pln i nie stać mnie na to :(  Dzięki,pozdrawiam !

Przeróbka LPG LOVATO z GLE na GLI Bosch
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2005, 11:00:10 am »

chudson

  • Gość
Reduktor może zostać podci?nieniowy , inny mikser , no i już będzie działało :) oczywi?cie będzie to wielka prowizorka , nie odł?czaj?ca komputera i benzyny-trzeba by sobie z tym poradzić dodatkowo. Żeby to porz?dnie przerobić to trzeba by wi?zke  kabli od instalacji do wtryskowca dokupić wraz z sterownikiem do gazu i registrem zamiast ?ruby -niewiem czy dodatkowo bosche wymagaj? emulacji sondy ??  
Parownik może chyba zostać podci?nieniowy (jeżeli taki masz )

Przeróbka LPG LOVATO z GLE na GLI Bosch
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2005, 08:09:58 am »

sztywny13

  • Gość
Rze?ba to dobre okre?lenie :mrgreen: . Dodatkowo potrzebne s? 3 przeka?niki 561.
1 - odcięcie wtryskiwacza
2 - przeł?czenie sondy na masę
3 - odcięcie pamięci.

Odcięcie wtrysku wiadomo chyba po co. Przeł?czenie sondy na masę by nie głupiał na benzynie, a odcięcie pamięci by nie było problemów z jazd? na benzynie.
Jak będziesz potrzebował gdzie co znale?ć  pod mach? to daj znać :smile:

Przeróbka LPG LOVATO z GLE na GLI Bosch
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2005, 11:55:17 am »

Marek

  • Gość
Sztywny bardzo będę Ci wdzięczny za wszystkie wskazówki i je?li możesz i masz jaki? schemacik co i jak i gdzie się wpi?ć i z czym to wy?lij mi na wesley48@o2.pl  Jest to jak wspominałem wcze?niej wtrysk Boscha. W tygodniu biorę się za przekładkę wszystkiego (butli,przewodów itp. ). A gdzie przeważnie zakładaj? w zakładach reduktor w ukł.Boscha ? Czy z prawej strony patrz?c od przodu samochodu,między zbiorniczkiem od wspomagania a t? (chyba) cał? elektronik? Boscha będzie ok ? Jest tam sporo miejsca i to chyba najlepsze miejsce...Dzięki za wszystko ! Pozdrawiam !

Przeróbka LPG LOVATO z GLE na GLI Bosch
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2005, 12:34:25 pm »

pawel32n

  • Gość
Jeżeli można to ja też chciałbym prosic o jakie? wskazówki o przeróbce instalacji gazowej podci?nieniowej z poloneza 1,5 SLE na instalację do poloneza 1,6 GLI ABIMEX. Mechanicy powiedzieli mi ze nie da się tego wykonac i trzeba zmienić reduktor, mikser (to akurat rozumiem) oczywi?cie nowe rurki ...  czyli wszystko oprócz butli. Może jest szansa na jej założenie w nowym autku proszę o info pawel32n@poczta.onet.pl. Z góry wielkie dzięki.

Przeróbka LPG LOVATO z GLE na GLI Bosch
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2005, 17:17:38 pm »

sztywny13

  • Gość
Cytat: "Marek"
Sztywny bardzo będę Ci wdzięczny za wszystkie wskazówki i je?li możesz i masz jaki? schemacik co i jak i gdzie się wpi?ć i z czym to wy?lij mi na wesley48@o2.pl  Jest to jak wspominałem wcze?niej wtrysk Boscha. W tygodniu biorę się za przekładkę wszystkiego (butli,przewodów itp. ). A gdzie przeważnie zakładaj? w zakładach reduktor w ukł.Boscha ? Czy z prawej strony patrz?c od przodu samochodu,między zbiorniczkiem od wspomagania a t? (chyba) cał? elektronik? Boscha będzie ok ? Jest tam sporo miejsca i to chyba najlepsze miejsce...Dzięki za wszystko ! Pozdrawiam !


Reduktor dokładnie po tej stronie co komp od benzyny.
Mazs jak?? elektronikę steruj?c? ?

Wyj?cia z kompa benzyny:
Pin 01 - impuls zielony/czarny
Pin 10 - sonda  cienki niebieski
Pin 16 - pamięć  zielony/biały
Pin 35 - wtryskiwacz  biały/br?zowy

[ Dodano: 2005-02-06, 17:20 ]
Cytat: "pawel32n"
Jeżeli można to ja też chciałbym prosic o jakie? wskazówki o przeróbce instalacji gazowej podci?nieniowej z poloneza 1,5 SLE na instalację do poloneza 1,6 GLI ABIMEX. Mechanicy powiedzieli mi ze nie da się tego wykonac i trzeba zmienić reduktor, mikser (to akurat rozumiem) oczywi?cie nowe rurki ...  czyli wszystko oprócz butli. Może jest szansa na jej założenie w nowym autku proszę o info pawel32n@poczta.onet.pl. Z góry wielkie dzięki.


Sprawa wygl?da identycznie jak w/w tyle, że u ciebie wystarczy przeka?nikiem odci?ć wtryskiwacz. Je?li nie będziesz miał emulatora sondy lambda to będzie się ?wiecił CHECK, ale nieszkodliwe.