Autor Wątek: Produkcja elementów z żywicy i carbonu  (Przeczytany 9846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« dnia: Kwiecień 27, 2014, 13:35:24 pm »

Offline wicked1989

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 63
    • Atu Kombi
Witam,

od jakiegoś czasu zajmuję się produkcją elementów z żywic, włókna szklanego i carbonu.
Elementy robię w domowym zaciszu, ręcznie bez pomocy przemysłu maszynowego.
Z racji tego iż mam aktualnie mało zamówień chętnie wykonał bym dla Was jakieś elementy w ramach szlifowania techniki i polepszania jakości wykonywanych elementów.

Koszt to głównie materiał + parę zł na świadczenia

Dodaje kilka fotek elementów wykonanych.



Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2014, 13:49:49 pm »

Offline mafii

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1995 & 2000
Cześć. Wiem jedno - przednia dokładka orciari do poloneza. Tego na rynku brakuje - a chętnych powinno się kilku zgłosić. Jak coś jestem pierwszy. Takich zdolnych ludzi właśnie potrzeba. Pomysłów na rzeczy co mógłbyś stworzyć mam wiele (część z nich już produkuja inni w trochę zaporowych cenach). Działaj Mistrzu!

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2014, 13:52:25 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Wyspecjalizuj się w produkcji dokładek Orciari,to może ktoś się zainteresuje,bo na komplet "oblachowania" zewnętrznego do poloneza,to chyba nie ma co liczyć?  ]:-> :jezyk2:

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2014, 14:04:09 pm »

Offline wicked1989

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 63
    • Atu Kombi
Jeśli chodzi o dorabianie elementów dobrze by było dostać coś na wzór abym mógł to kopiować :)

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2014, 14:07:29 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Maska przednia do poloneza plus, ile może kosztować mocowana na seryjnych zawiasach ?

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2014, 14:08:30 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Jeśli chodzi o dorabianie elementów dobrze by było dostać coś na wzór abym mógł to kopiować :)
No ktoś musi użyczyć jeden fragment,np dokładkę na drzwi porównamy później efekty.Jeśli by to miało ręce i nogi,to podejrzewam,że chętni by się znaleźli.Dokładki boczne (drzwi,progi) może nie są tak chodliwe,ale te na zderzaki,to już tak,z wiadomych względów (krawężniki,kamienie,psy,koty itp.)  <lol2>

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2014, 14:59:15 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Dokładka przednia + tylna Orci, maska przednia- myślę tak jak koledzy wyżej, że to znalazło by nabywców. Na dokładki sam bym się pisał.

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2014, 16:46:44 pm »

Offline arek1995

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1997r 1,6 bosch/abimex/GSI
Ja też bym się pisał na maskę i ewentualnie błotniki przednie.Zawsze to mniej rdzy by było ;)
Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2014, 19:51:40 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Dokładki pod zderzak do borków-proste w budowie a niezwykle rzadkie więc myśle że chętni by byli :)

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2014, 21:43:47 pm »

Offline sikorak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 2000C i.e.
Mogę zamówić do Borka: maska przód, klapa tył, hokej po zderzak, zderzak przód i tył C klasa.

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2014, 21:56:22 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Ja myślę, że wszystkie elementy orciari. Wszystkie się łamią tzn przednie/tylne dokładki od zderzaków a na bocznych często mocowania robią papa. Zaślepki ori do progów, trapez przedni. :) Półka pod przełączniki elektrycznych szyb do minusa też. Myślę, że rozkręciłbyś na tym biznes jakiś jak byś dobrze to robił. :D

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2014, 22:40:18 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Zawalicie gościa zamówieniami,a on sam jest przecież.Trzeba by firmę stworzyć,na takie ilości  :jezyk2: Te trapezy do przednich dokładek,to akurat jest tak mała i prosta rzecz,ze mógłby tego od razu ze 100 sztuk zrobić,ale takie kompletne orciari,to już grubsza zabawa.Gdyby to zlecić profesjonalnej firmie,to pewnie troszkę grosza by to kosztowało.Nie znam się na tym,ale do masowej produkcji,to pewnie trzeba jakieś formy,czy coś.Plastikowe elementy,to na wtryskarkach się robi,nie?Tam też formy są niby,ale produkcja prostsza,maszynowa.A takie coś z żywicy,czy innego materiału,to już zabawa.Jak się te drukarki 3D rozwiną,to sobie będziecie drukować sami w domu,jak wam się połamie  :P :P

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2014, 23:31:54 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Zawalicie gościa zamówieniami,a on sam jest przecież.

A ja myślę, że nikt się ostatecznie nie zgłosi na poważnie. Zawsze jest gadanie, sranie w banie, a potem nagle wszyscy się rozmyślili.

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 27, 2014, 23:46:37 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
A ja myślę, że nikt się ostatecznie nie zgłosi na poważnie. Zawsze jest gadanie, sranie w banie, a potem nagle wszyscy się rozmyślili.

A ja myślę, że w tym momencie już powinieneś spać bo pierd**isz jakby Ci ząbki szły. Jest popyt to będzie podaż jak produkt będzie sensownie wykonany. Ktoś musi być testerem.

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 27, 2014, 23:53:27 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
A ja myślę, że nikt się ostatecznie nie zgłosi na poważnie. Zawsze jest gadanie, sranie w banie, a potem nagle wszyscy się rozmyślili.

A ja myślę, że w tym momencie już powinieneś spać bo pierd**isz jakby Ci ząbki szły. Jest popyt to będzie podaż jak produkt będzie sensownie wykonany. Ktoś musi być testerem.

Ale się zrobiłeś hej do przodu, uważaj bo Ci tyłu zabraknie. Czekam, aż zaprezentujesz te dokładki które chcesz kupować.

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2014, 00:01:17 am »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Jak będą do dostania i będą wykonane solidnie to zaprezentuję  <spoko> <spoko>

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2014, 07:16:18 am »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
OK, czekam na cenę maski, jeśli będzie konkurencyjna do tego co robi znajomy to biorę.

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 28, 2014, 15:02:52 pm »

Offline wicked1989

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 63
    • Atu Kombi
Tak jak mówicie, większość elementów jest wykonanych na wtryskarkach gdzie mamy 100% powtarzalność i mega wysoką jakość.

Formy wykonuję sam również z żywic i starczają na kilka - kilkanaście odbić.
Trzeba brać poprawkę że elementy wykonuję ręcznie czyli zawsze jest jakaś odchyłka od oryginału.

Co do ceny, maska przednia do poloneza by kosztowała +/- 400zł.
Pewno nie jeden z Was powie że jego kolega mu zrobi za 200zł, owszem ale maska "spłynie" pod wpływem temperatury.
W skrócie nie odkrywając Ameryki, mamy kilka rodzajów żywic i niestety elementy gdzie występuje podwyższona temperatura to trzeba użyć tej droższej :)

Przednie błotniki do poloneza - zastanawiam się jak je wykonać :) Gdyż problematyczne będzie mocowanie pod śruby w komorze silnika. Może nie będzie tak źle :) +/- 170zł


Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 28, 2014, 15:48:00 pm »

Offline Speedy Polonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro minus 1.4 GLI 16V
Na twoim miejscu bym nie koncentrował się na maskach czy błotnikach, bo to interesuje raczej jednostki. Tak, jak ci wcześniej powiedzieli - dokładki Origami przód/tył powinny ładnie się sprzedawać. Jak nie na forum, to na "Olce" czy innym Alegro. Przecież wielcy glebowicze na bieżąco je będą łamać. ]:->

Odp: Produkcja elementów z żywicy i carbonu
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 28, 2014, 16:04:12 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6619
  • Płeć: Mężczyzna
Jeżeli forma i tak starcza tylko na kilka razy, to akurat tylu chętnych się znajdzie na części także deficytowe.
Po dokładnym ustaleniu kosztorysu też prawdopodobnie byłbym chętny na maskę, tylko pytanie jak ze sztywnością tych elementów, czy nie trzeba osadzić tego na jakimś krzyżu metalowym?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E