Autor Wątek: dziwne obroty w 1.6 GLI  (Przeczytany 4276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziwne obroty w 1.6 GLI
« dnia: Luty 03, 2005, 19:50:11 pm »

barthezo

  • Gość
panowei mam dziwny objaw.
mam poldka 1.6 GLI i dzieje mi sie to na gazie i byc moze na benzynie bo nie jezdze to nie wiem. ale moze bedziecie wiedziec a nie zloscic sie odrazu ze nie daje do dzialu gaz bo moze to akurat nie gaz:D

Mam cos takiego ze jak jade moim poldasem np 60 wrzuce na luz to tryzma sie 2tys obrotow caly czas. i dopiero jak sie zatrzymam jadac caly czas na luzie obroty spadaja do 1.1 tys. dziwne troche. i nie wiem czy to normalne bo jak jade syzbko i chce na luz wrzucic to wysokie troche te obroty ma bo 2 uwazam za wysokie;/ ale jak sie zatryzmam to od razu spadaja. jak silnik moze czuc czy jade na luzie czy stoje na luzie? bez sensu.... help me

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2005, 20:53:07 pm »

jankiel

  • Gość
Też tak mam i jak pamiętam tak było od pocz?tku jak go kupiłem
Nie ma się co przejmować po prostu przestać jeżdzić na luzie :) mniej spala.:)

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2005, 21:20:31 pm »

barthezo

  • Gość
no w sumie racja:] ale ktos tu cos mowil o masie od akumulatora? sprawdze moze to:]

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2005, 01:54:27 am »

koliberek

  • Gość
a kto? inny mówił, że można odł?czyć czujnik prędko?ci
a jeszcze inny, że abimex tak ma

a to nie silnik czuje tylko komputer "czuje" tym wła?nie czujnikiem, więc z tego wniosek, że trzebaby przeprogramować kompa, aby wył?czał ssanie na podstawie temp. silnika a nie prędko?ci czy czego? tam jeszcze...

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2005, 07:08:21 am »

jankiel

  • Gość
koliber ale to nie ssanie wie wł?cza jak wyrzucisz na luz tylko komp zwiększa obroty biegu jałowego.W starym poldku kumpla bylo tak ze jak sie zrzucilo na luz w czasie jazdy to gasl. w gli wyeliminowali to.    :)     najprostrzym sposobem


pozdro
 p.s.
to ja pisałem o masie na obudowie samochodu.

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2005, 10:46:53 am »

Tebodin#1426

  • Gość
Ja tez tak mam. Czesto sie zdazalo jak jezdzilem na paliwie, teraz jak jezdze na gazie zdaza sie to bardzo rzadko, ale jednak. Zawsze zatem pomaga zatrzymanie auta. Jedyna najmniej kosztowna metoda.

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2005, 15:10:28 pm »

kowal

  • Gość
Cytat: "koliberek"
a kto? inny mówił, że można odł?czyć czujnik prędko?ci


to ja pisalem :) bo niestety u mnie nic innego nie pomagalo... Jezdzilem 3 miesiace z odpietym  czujnikiem predkosci, ale poszla mi linka predkosciomierza i przy zalozeniu nowej mechanik podpiol mi ten czujniik i jest w miare ok.

Jak zaczyna lapac wysokie obroty na biegu jalowym musze sei zatrzymac, poczekac az spadna do okolo 1000 po okolo 30sek ruszyc i juz dzialaja normalne niskie obroty

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2005, 01:28:20 am »

koliberek

  • Gość
jankiel, zwiększenie obrotów biegu jałowego nazwałem w skrócie ssaniem, ale nie chodziło mi o zasadę działania, tylko końcowy efekt, czyli zwiększenie obrotów na zimnym silniku.

i jeszcze dla przypomnienia parę cytatów z książki Morawskiego (wydanie 15)
str. 81, linia 20:
"Silnik uzyskuje właściwą prędkość obrotową po osiągnięciu temperatury 68st. C i krótkiej (ok. 30 s) pracy na postoju w tym stanie."

str. 81, linia 24:
"Prędkość obrotowa biegu jałowego jest zakodowana w pamięci ECM i nie wymaga ani regulacji fabrycznej, ani podczas eksploatacji."


ale ktoś pisał, żeby we wszystkim nie wierzyć Morawskiemu...  :?

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2005, 20:38:53 pm »

kowal

  • Gość
Predkosc obrotowym na biegu jalowym mozna ustawic sobie za pomoca kompa

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2005, 21:15:18 pm »

Lisu#1849

  • Gość
Panowie! problem sie powtarza
http://www.fso.inds.pl/viewtopic.php?t=4061&view=newest

Kowal! gdzie jest ten cenzuralny czujnik predkosc (dokladnie gdzie) masz moze cyfrowke? moglbys zrobic fote tego czujnika wmontowanego i wymontowanego i umiesic? bylbym Ci niezmiernie wdzieczny...

inni mowili ze to silnik krokowy albo czujnik temperatury na kolektorze ssacym, teraz juz sam nie wiem co o tym myslec... narazie nie moge pokombinowac bo siedze w Łodzi a poldas rdzewieje w radomiu. :(

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2005, 21:23:27 pm »

jankiel

  • Gość
panowie wycz?ćie jeszcze miejsce mocowania przewodu masowego do masy pojazdu to jest za akumulatorem. Mi pomogło przynajmniej na razie.

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2005, 21:45:48 pm »

kowal

  • Gość
Cytat: "Lisu#1849"
Kowal! gdzie jest ten cenzuralny czujnik predkosc (dokladnie gdzie) masz moze cyfrowke? moglbys zrobic fote tego czujnika wmontowanego i wymontowanego i umiesic? bylbym Ci niezmiernie wdzieczny..


Jest to taka "przelotka" miedzy wejsciem linki predkosciomierza do skrzyni biegow a wlasciwa linka.
Foty nie zrobie bo nie mam dostepu do kanału

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2005, 22:35:37 pm »

Lisu#1849

  • Gość
wyciagnac go calego czy tylko jakies przewody mozna wypiac??

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2005, 22:46:22 pm »

kowal

  • Gość
wyciagasz go ze szkrzyni i linke sobie wkrecasz bezposrednio w skrzynie... czujnik podwieszasz obok skrzyni na opaskach - wazne zeby byl podlaczony ekeltrycznie

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 09, 2005, 11:02:38 am »

Lisu#1849

  • Gość
ok! dzieki! jak wroce do radomia to sie pobawie.. pozdrawiam!

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2006, 03:26:27 am »

Guciu1801

  • Gość
podepne sie do temaciku, poniewaz mam podobny problem. Na zimnym silniku woz ma nawet 3000RPM. Przeszkadza mi to, bo zimne auto nie powinno chodzic na takich obrotach. Do tego jest glosno. Czy odlaczenie czujnika predkosci cos zmieni? I jaki bedzie mialo to wplyw na zachowanie auta? chodzi mi o normalna jazde.

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2006, 09:57:04 am »

kowal

  • Gość
Bardziej pomoze przeczyszczenie silniczka krokowego/restart kompa niz odlaczenie czujnika predkosci.

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 29, 2006, 11:29:11 am »

goœciu

  • Gość
Miałem podobne problemy (1.6 gli Abimex). I zrobiłem tak:
- wyczy?ciłem silnik krokowy,
- odpi?lem rurkę odpowietrzania silnika (ta co leci do puszki filtra powietrza).
- zatkałem tę końcówkę w puszce filtra powietrza, żeby lewego nieprzefiltrowanego powietrza nie łapało,
- zresetowałem kompa
- i jeżdże teraz bez żadnych problemów z wysokimi, czy niskimi obrotami na biegu jałowym, czy to na gazie czy na benie.

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 29, 2006, 11:29:18 am »

Guciu1801

  • Gość
hmmm
reset kompa mial robiony dwa tygodnie temu. a silniczek... heheh. nie ruszany od dawna .. paru lat. zobacze co z tym mozna zrobic :) Bo autko jak sie juz rozgrzeje, to chodzi jak zloto. oprocz minimalnie falujacych obrotow. ALe naprawde minimalnie.

dziwne obroty w 1.6 GLI
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 29, 2006, 12:12:30 pm »

kowal

  • Gość
Jak faluja to sonda lambda moze byc na wykonczeniu lub wlasnie silniczek