Autor Wątek: Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???  (Przeczytany 6026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« dnia: Luty 05, 2005, 22:57:37 pm »

ajk#1212

  • Gość
Witam ludziska mam takie pytanko czym odizolowac magnez glosnika w samochodzie od butli z gazem ? Gdyz zamontowałem gło?niki w tylnej pułce i zauważyłem ze one s? w odległo?ci 1 mm od butli z gazem ( walcowa butla ) i moze macie jakies propozycje aby to skutecznie odizolowac.( boje sie ze w takiej pozycji jak dotychczas po jakims czasie rozmagnesuje sie magnez z glosniku :/ )

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2005, 22:59:24 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
owinac magnes foli? aluminiowa.. na fizyce sie nie uwazalo?? :mrgreen:
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2005, 23:00:41 pm »

ajk#1212

  • Gość
A ta folia bedzie miala jakis wplyw na glosnik czy magnez nic nie staci ?

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2005, 23:03:45 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
to inaczej nazywa sie "ekranowaniem" czy jakos tak.. nic sie nie powinno stac złego..
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2005, 19:00:34 pm »

ajk#1212

  • Gość
No tak lecz ta folia jest przycigana przez magnes glosnika to tak własnie powinno być ?

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2005, 19:26:25 pm »

SerU#408

  • Gość
a od kiedy aluminium przyci?ga magnez?? :mrgreen:

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2005, 20:14:20 pm »

domin1

  • Gość
przyklej na magnez od spodu jaka? gumę najlepiej z dętki(np.od fiaciora)

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2005, 20:29:37 pm »

qxr

  • Gość
Aluminium jest bezpieczne dla glosnika i nie jest przyciagane przez magnez. Jesli jest to nie jest to czyste aluminium.

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2005, 20:46:28 pm »

ajk#1212

  • Gość
Oki wielkie thx wszystkim ktorzy pomogli bo to rzeczywiscie dziala ! :D

[ Dodano: 2005-02-06, 20:53 ]
A wła?nie mam jeszcze jedno pytanko czy moze by? to aluminium takie ktore stosuje sie w kuchni ? Gdzyz niestety sie zawiodlem przed chwilka wlasnie takim aluminium owinolem magnez 3 warstwy i dupa magnez dalej przyciaga :/ A najlepsze jest to ze wzialem stara dendke od roweru przeciolem ja owinolem magnez przykladam klcuze od domu a magnze je przyciga przez gume i aluminium !!!!

[ Dodano: 2005-02-06, 20:54 ]
A wła?nie mam jeszcze jedno pytanko czy moze by? to aluminium takie ktore stosuje sie w kuchni ? Gdzyz niestety sie zawiodlem przed chwilka wlasnie takim aluminium owinolem magnez 3 warstwy i dupa magnez dalej przyciaga :/ A najlepsze jest to ze wzialem stara dendke od roweru przeciolem ja , owinolem magnez przykladam klucze od domu a magnze je przyciga przez gume i aluminium !!!!

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2005, 22:35:17 pm »

Mleczi#1835

  • Gość
Mam Taki Sam Problem Ze Zamontowalem Sobie Glosniki 6x9 i dotykaja mi praktycznie Butli;/ Powiedzcie mi Czy To Moze miec co? wspolnego ze jest slaby BASS??

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2005, 22:47:29 pm »

powgreg#1843

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Mam Taki Sam Problem Ze Zamontowalem Sobie Glosniki 6x9 i dotykaja mi praktycznie Butli;/ Powiedzcie mi Czy To Moze miec coś wspolnego ze jest slaby BASS??

Na bas nie będzie to miało wpływu ale na większych wybojach (dołkach) magnes potrafi nieŹle zastukać w butlę  :mrgreen: znajomy przekopał całe zwieszenie w poszukiwaniu co mu stuka, lepiej dać gumę by od uderzeń z czasem nie skosił się kosz głośnika (szczególnie chińskie głośniki :mrgreen: ).
Słaby bas może być gdy mamy zamienioną polaryzacje (+ -) w jednym głośniku sprawdzić to łatwo zamieniając polaryzację w tylko jedym głośniku! jeżeli bas będzie lepszy to tak zostawiamy jeżeli nie podłączamy jak było.

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2005, 09:44:54 am »

kan

  • Gość
Ekranowanie tak ale nie foli?. Pole magnetyczne ekranowac można jedynie ferromagnetykiem o dużej przenikalno?ci ( żelazo, stal, nikiel) i aby było skuteczne musiałby? zamkn?ć CAŁY gło?nik w ferromagnetyku. Raczej w warunkach domowych nie będziesz w stanie wystarczaj?co skutecznie zaekranować gło?nika a nakłady będ? niewspółmierne do efektów. Jedyne co możesz zrobić to przesun?ć głosnik na wystarczaj?c? odległo?ć albo je?dzic na km.

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2005, 12:39:18 pm »

tomallus1

  • Gość
u mnie jest to samo jak przekręce balans na jeden kanał to idzie jak burza a jak id? dwa to jako? mizernie.mam gło?niki 16x24 zamontowane w oryginalnym miejscu na chyba 14x9 czy có?, dobry patent ale trudno się tam wycina blachy(Caroki i przej?ciówki odpadaj?) najlepiej szybki powyci?gać, a i będę musiał spróbować z t? polaryzacj?

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 15, 2005, 13:15:47 pm »

GeOrGe#411

  • Gość
tomallus1 twoje problemy s? na 95% zwi?zane z polaryzacj?. Je?li dwa gło?niki basowe graj? w przeciw fazie tz. jeden ma odwrócon? polaryzację w stosunku do drugiego to ci?nienie akustyczne teoretycznie powinno być równe zeru ponieważ gdy membrana jednego gło?nika idze np. do góry to drugiego do dołu i do ucha dobiegaj? dwie fale które się na wzajem znosz?. Jak gło?niki graj? w fazie to te fale dodatkowo mog? się wzmacniać. Jest to szczególnie słyszalne dla niskich częstotliwo?ci (basu) Miedzy innymi dlatego gło?nik basowy nie gra tak jak powinien bez obudowy. Tylko w tym przypadku jedna strona membramy promieniuje w przecwfazie do drugiej strony i powstaje zjawisko jak opisałem wcze?niej. Głównym zadaniem obudowy gło?nika jest wła?nie wygłuszenie jednej strony gło?nika ale to już temat na inny w?tek ;)

[ Dodano: Wto 15 Lut, 2005 ]
S-k-u-l-l wydaje mi się że magnes gło?niaka raczej nie zmieni na stałe swych parametrów przez kontakt z butl?. Jedynym skutkim takiego kontaktu może być zakłucenie strumienia magnetycznego wokół magnesu i co za tym idzie zmniany parametrów gło?nika. Gdy odsuniesz gło?nik od butli wszystko automatycznie wróci do normy.

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2005, 13:21:44 pm »

GoLF

  • Gość
a mnie sie zdaje ze ma to wplyw na bas, jesli magnes w zasadzie dotyka do butli to membrana ma jednoczesnie ograniczone dzialanie, nie pracuje tak jak powinna, najprosciej sprawdzic : wziasc glosnik zalaczyc muzyczke, posluchac jak gra normlanie a potem na chwile polozyc na butli tak zeby sie przykleił, basu nie ma wcale.....co do głosników widzialem lepszy patent, i go zastosuje.....miasnowicie w bagazniku po obu stronach mamy powierzchnie w zasadzie od swiatla biorac - montujemy pionowo plyte z mdfu tak zeby wyrównało sie nam z platikiem szarym u góry ( nadkole zostaje zasloniete ). wycinamy dziury, wkladamy glosniki, zamykamy bagaznik, efekt = nikt nie widzi jak dobry sprzet mamy w bagazniku i go nie kusi, poza tym bas jest piekny, no i nie tracimy tyle powierzchni bagaznika co w przypadku tuby, no i glosniki nie maja stycznosci z zadna butla czy innym metalem (doskonale rozwiazanie jesli macie butle 60l w poprzek auta)  pozdro ziomki

Czym odizolować magnes glosnika od butli z gazem ???
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 15, 2005, 16:38:50 pm »

Michcio_maniak

  • Gość
Panowie jak tam przykleiłem uszczelki do okien pomiedzy butle i gło?nik = zero przyciagania. A tak poza tym to można takie dystanse dokupić pod gło?nik... w każdym serwise audio znajdziecie.