Autor Wątek: Otwieranie klapy bagaznika z pilota  (Przeczytany 9539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 27, 2014, 11:15:50 am »

Offline Marcin OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.4 16V GTi
Dzieki, wszystko dziala jak nalezy , teraz jeszcze jakis fajny guzik musze dobrac:)

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 27, 2014, 17:59:34 pm »

Offline Serocki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Mężczyzna
    • MR 89
    • Fsoautoklub
Polecam z saaba.

U mnie jest zamontowany tu:

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 27, 2014, 23:40:59 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
A on jest podświetlany?

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 28, 2014, 09:07:41 am »

Offline Marcin OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.4 16V GTi
U mnie jest miejsce na konsoli ,poniewaz włącznik z halogenów przednich jest juz nie potrzebny :) Wiec będe taki brać powinien pasować w oryginalne miejsce
 

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 28, 2014, 09:45:37 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No ładne cacko.Z czego to pochodzi?Budowa taka sama,jak poldkowe.

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 28, 2014, 09:52:03 am »

Offline Marcin OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.4 16V GTi
Alfa 166 bodajze , bedzie wygladać jak fabrycznie z poldka hehe

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 06, 2015, 17:27:08 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Odkopię.
Majstruję sobie właśnie otwieranie klapy za pomocą siłownika elektrycznego. Otwieranie z pilota mam już rozkminione ale chciałbym jeszcze założyć otwieranie klapy z przycisku. I tu mam pytanie: skąd wziąć sygnał tak aby przycisk otwieania klapy był nieaktywny kiedy zamki są zaryglowanie. Myślałem z początku żeby zastosować mikroprzełącznik w drzwiach ale czy można by wykorzystać  sygnał z mastera w przednich drzwiach (jednak już do drzwi kierowcy dość dużo kabli idzie i nie uśmiecha mi się dokładać kolejnych)?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 06, 2015, 18:22:40 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Zamontuj np. takie coś w tylnych drzwiach.

Trzeba tak umocować,żeby ten rygiel u góry,za który się pociąga palcami,po wciśnięciu wciskał przycisk stycznika i jednocześnie rozłączał obwód elektryczny.Wystarczy wtedy tylko puścić przez niego zasilanie i po robocie.W drzwiach tylnych te dwa przewody więcej jakoś upchasz.
To tak na szybko napisałem.Pewnie ktoś ma lepszy pomysł.

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 06, 2015, 18:41:15 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Sławek,
chcesz zrobic przycisk w kabinie do otwierania klapy elektrycznie, mimo ,ze masz linke pod reka ?
a mozna wiedziec po co ?

w Kappie jest otwieranie na pstyczek elektryczek i jest to irytujace, raz ze bez akumulatora nie ma jak otworzyc bagaznika (niby jest zamek,ale trzeba isc po kluczyk,
dwa ze na pracujacym silniku nie mozna otworzyc (ale to chyba po lifcie, musze sprawdzic u brata,bo nigdy nie pamietam w ktorej wersji)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 06, 2015, 18:55:51 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Przycisk może być ukryty gdzieś na zewnątrz z tyłu, bardzo wygodne rozwiązanie, nawet lepsze jak pilot :) Sygnał masy bierze się z mastera, jak masz już podłączony w drzwiach to nie trzeba nic ciągnąć nowego w drzwiach tylko rozdzielić kable w kabinie przed przelotką. I wtedy oczywiście przycisk jest nieaktywny jeżeli centralny zamknięty.

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 06, 2015, 20:20:05 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Dokłądnie, w uchwycie klapy jest wystarczająco miejsca na mikrostyk pod paluszek żeby klapę otwierać z zewnątrz.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 06, 2015, 20:37:02 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Ewentualnie może gdzieś w ramce tablicy rejestracyjnej ? Jakiś mały guziczek na tym pasku gdzie często są jakieś napisy myślę że dałoby radę zamontować. Albo całą tablice zamontować na jakiś sprężynkach, pod spodem mikrostyk i otwierać poprzez przyciśnięcie całości :D No wszystko zależy od pomysłu.

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 06, 2015, 21:42:57 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Odkopię.
Majstruję sobie właśnie otwieranie klapy za pomocą siłownika elektrycznego. Otwieranie z pilota mam już rozkminione ale chciałbym jeszcze założyć otwieranie klapy z przycisku. I tu mam pytanie: skąd wziąć sygnał tak aby przycisk otwieania klapy był nieaktywny kiedy zamki są zaryglowanie. Myślałem z początku żeby zastosować mikroprzełącznik w drzwiach ale czy można by wykorzystać  sygnał z mastera w przednich drzwiach (jednak już do drzwi kierowcy dość dużo kabli idzie i nie uśmiecha mi się dokładać kolejnych)?
Jeśli masz sterownik z jakimkolwiek immobiliserem, (zakładam że skoro masz opcję otwarcia klapy z pilota to nie jest to jakaś najprostsza wersja), to wystarczy wykorzystać wyjście ze sterownika odblokowujące zapłon. Ewentualnie można kombinować z puszczeniem sygnału otwierania drzwi na jakąś czasówkę (np taką jak od oświetlenia wnętrza), a wyjście z tej czasówki na cewkę przekaźnika - drugi biegun cewki przez ukryty przycisk do plusa, i masz opcję otwarcia klapy przez jakieś 30s od otwarcia zamków.

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 06, 2015, 23:32:20 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
KGB, troche niejasno sie wyrazilem. Nie chce w kabinie robic takiego wylacznika tylko wlasnie gdzies przy samej tylnej klapie :)
Jezeli mozna wykorzystac mase z mastera to mysle ze to bedzie najlepsze wyjscie

Pytanie bonusowe: jezeli po zamknieciu drzwi na przewodzie sygnalowym zamykania jest caly czas masa to mozna ja wykorzystac do domykania szyb np. Proxima SSM2 ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2015, 00:20:17 am wysłana przez Sławek »
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 07, 2015, 06:32:51 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A otwierania z klucza nikt nigdy nie próbował zrobić? :-)

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 07, 2015, 08:21:29 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Też kiedyś miałem zrobiony "magiczny przycisk" w tylnej lampie. Naprawdę fajna sprawa. POdłączenie miałem właśnie z mastera CZ ale że robiłem to dobre 5 lat temu to nie powiem jak to było podłączone. Tym bardziej, że przycisk sterował nie bezpośrednio siłownikiem a układem czasowym. Prawdopodobnie poszedłem na łatwiznę i zastosowałem kolejny modół CZ tylko do obsługi klapy... Plus tego jest taki, że nawet uszkodzenie przełącznika - zwarcie nie spowoduje spalenia silnika w siłowniku.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 08, 2015, 20:18:01 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Podumałem dzisiaj chwilę i wymyśliłem sobie taki układ:

Legenda:
1. Sterownik radiowy zamka
2. Siłownik Master w drzwiach kierowcy (na rysunku tylko wyprowadzenia sygnałowe)
3. Wyłącznik w okolicach tylnej klapy
4. Przekaźnik 542
5. Akumulator
6. Siłownik tylnej klapy
A więc tak mój sterownik radiowy ma dodatkowy kanał sterowany minusem więc postanowiłem wykorzystać do tego przekaźnik typu 542.
Do otwierania z tyłu auta planuję zastosować taki przełącznik: https://sklep.avt.pl/przelacznik-okragly-metalowy.html  umieszczony w tylnym nosku. Sygnał będzie wzięty z wyjścia "otwórz" mastera -  wtedy pojawia się na nim masa przy zamkach odryglowanych. Sygnał ten będzie służył do wysterowania przekaźnika siłownika tylnej klapy. Po drodze będzie w/w przełącznik w tylnym nosku który będzie zamykał obwód. Po zaryglowaniu drzwi masa będzie zanikać i otwarcie tylnej klapy przyciskiem na zewnątrz nie będzie możliwe  :-)

Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 09, 2015, 17:26:14 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Sprawdź tylko czy podłączając się do mastera że swoim układem nie ześwirują ci zamki w drzwiach.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 10, 2015, 13:01:19 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
W teorii powinno działać, w praktyce nie pamiętam już, czy master podaje masę przez cały czas, kiedy jest odryglowany, czy tylko impuls w trakcie ruchu w górę - jak to sprawdzisz to reszta jest chyba ok.

Odp: Otwieranie klapy bagaznika z pilota
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 10, 2015, 13:06:16 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
W masterze jest przełącznk bistabilny czyli albo masa albo plus.

 tyle że dochodzi jeszcze sterownik radiowy, który podaje masę na dodatkowy przekaźnik tym samym zwierając cały obwód mastera do masy. Przy przyciśniętym/ uszkodzonym na zwarciu przycisku zewnętrznym sterownik CZ może potraktować to na równi z próbą otwarcia auta z kluczyka i wraz z otwarciem klapy odrygluje pozostałe drzwi. Dla pewności między przekaźnik dodatkowy a przcisk na zewnątrz warto dodać diodę "strzałką" w kierunku mastera.

Niemniej jednak na wypadek usterki przycisku warto też pomyśleć nad jakimś układem czasowym. Ja już tak jeden siłownik spaliłem...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2015, 13:13:24 pm wysłana przez Bocian_s#313 »
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.