Autor Wątek: Silnik 1.6 OHV Bosch - dziwny dzwięk  (Przeczytany 2101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Silnik 1.6 OHV Bosch - dziwny dzwięk
« dnia: Październik 02, 2014, 12:04:29 pm »

Offline michal_84

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus GLI 1997
Witam serdecznie wszystkich

Mam mały problem. Posiadam samochód Polonez Caro Plus 1.6 GLI. Od pewnego dłuższego czasu z silnika dochodzi dziwny dźwięk (jednostajne buczenie). Pojawia się ono gdy silnik się nagrzeje (choć nie zawsze, ale obecnie zjawisko się nasila). Występuje zarówno na wolnych obrotach jak i w czasie normalnej jazdy. Powyższy dźwięk nie pochodzi od: alternatora, pompy wody i pompy wsp. kierownicy, gdyż występuje również po ściągnięciu pasków klinowych. Zmiana stanu sprzęgła również nie wpływa na dźwięk. Silnik zalany jest olejem MOTUL 6100 Synergie+ 10W40. Przebieg około 126 tys. km. W załączniku jest plik, na którym słychać to buczenie (trzeba pogłośnić dźwięk, aby było je wyraźnie słychać, należy nie przejmować się takim terkotaniem bo wynika ono z słabej jakości nagrania; tak naprawdę nagranie jest powtórzone 3 razy aby było dłuższe). I jeszcze jedno pytanie. Czy były głowice z wtryskiem Bosch w Caro Plus bez podkładek pod sprężynami zaworowymi (według książek powinny być 2: jedna normalna (śr. 34mm) i druga gumowa amortyzująca)), gdyż u mnie nie ma takich podkładek (samochód jest od nowości w rodzinie i tylko gdy przeskoczył pasek rozrządu (przebieg samochodu około 20 tyś. km) był w ASO i nie wiem czy wtedy te podkładki nie zostały założone ponownie, było to bardzo dawno temu. Pozdrawiam.

Prośba to moderatora / administratora o przeniesie wątku do SILNIKI \ Silniki OHV 1.3 1.5 1.6
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2014, 12:31:48 pm wysłana przez michal_84 »