Autor Wątek: Wysokie spalanie LPG  (Przeczytany 3375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wysokie spalanie LPG
« dnia: Październik 07, 2014, 21:42:29 pm »

Offline pulposlaw

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 21
    • Polonez Caro 1.6 MR'93
Problemem w sumie jest wysokie spalanie LPG, bo 17-18L LPG w mieście. Kończą mi się już naprawdę pomysły na to co może być problemem, bo to spalanie na pewno nie jest normalne. W trasie o dziwo spalanie jest normalne, bo około 10L/100. Instalacje mam 1gen (na śrubce).

Wymieniłem już uszczelkę kolektora ssącego, mikser, reduktor (z drugiego poldka gdzie spalanie w mieście to było jakieś 12/100 i to już takie maksymalne). Nawet lambde wymieniłem, ale ona raczej nie ma na to wpływu, bo 1gen nie ma emulatora sondy i silniczka krokowego gazu.  Kilkakrotnie regulowałem instalacje, ustawiałem różne mieszanki, nie mam już po prostu pomysłów i tracę cierpliwość, bo jak tu jeździć przy takim spalaniu...
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2014, 21:44:09 pm wysłana przez pulposlaw »

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2014, 22:27:38 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Marcinie vel Pulposławie,

1. Regeneracja parownika

2. Montaż sterownika od II gen, aktualnie kosztują grosze.

3. Interwencja kogoś, kto zna temat i wyreguluje lub zdiagnozuje instalacje.


Oto gotowe rozwiązania.

Trochę mi nie pasuje, że wymieniłeś wszystko i niby nic się nie zmieniło - to by jednoznacznie wskazywało, że źle regulujesz instalacje czyli od razu przechodzisz do punktu nr 3 :)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2014, 06:38:34 am »

Offline show

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 745
    • FSO 1500
Ja mam to samo , mam w abimexie inst. 1szej gen., trasa 10 a miasto minimum 15 do 19 jak krotkie odcinki, to już tragedia jest, musze poszukac sterownika do tego bałaganu.

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2014, 08:01:01 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Ja mam to samo , mam w abimexie inst. 1szej gen., trasa 10 a miasto minimum 15 do 19 jak krotkie odcinki, to już tragedia jest, musze poszukac sterownika do tego bałaganu.
W Boschu miałem podobnie. A instalacja była 2 generacji. Poprostu za stary i za słaby silnik do takiej budy, stąd kosmiczne spalanie jak w jakimś V6 :-)
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2014, 08:33:24 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Rafał, możesz przestać udzielać bezsensowych odpowiedzi dotyczących spalania. To już jest nudne.

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2014, 11:57:14 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
faktycznie,nawet mi sie juz znudzilo odpowiadac na te glupoty,

a co do zuzycia gazu na Igen to po pierwsze nie ma kontroli, po drugie nie ma pogladu na parametry mieszanki i nie da sie prawidlowo wyregulowac ,bo trzeba regulowac w zakresy jazdy (a wiec trzeba jezdzic z kontrola sondy),
tzn. moze i sie da dobrze ustawic,ale to bedzie slepy traf,
do Igen potrzebna jest co najmniej kontrolka AFR (jakies 30-40pln na alledrogo) jezeli chodzi o abimexa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2014, 13:19:06 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Abimex ma wbudowaną kontrole afr na lpg-check engine się nazywa:) -można wypykać sobie błedy, trochę ułatwia doregulowanie instalacji.
Opłaca się założyć jakiś sterownik, szybko się zwróci ten zakup.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2014, 13:29:34 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Opłaca się założyć jakiś sterownik, szybko się zwróci ten zakup.
Najlepiej taki, z którym można się spokojnie laptopem z darmowym / łatwodostępnym oprogramowaniem połączyć.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2014, 18:09:50 pm »

Offline show

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 745
    • FSO 1500
Igen potrzebna jest co najmniej kontrolka AFR (jakies 30-40pln na alledrogo) jezeli chodzi o abimexa
I potem regulować tak by świeciła na zielono podczas jazdy? sory za pytania, ale na instalacjach lpg nie znam się zbyt wiele :), u mnie nie ma jakiejkolwiek elektroniki jeśli chodzi o instalacje LPG, mam taki kabelek owinięty na przewodzie WN i tyle. Byłem u kilku gazowników , to każdy mówił ,że dołożenie elektroniki nie koniecznie może pomóc, więc trudno niech pali te 15, z elektroniką zszedłby na 13, polonez mniej już nie spali.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2014, 18:15:59 pm wysłana przez show »

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2014, 18:30:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zalezy gdzie i jak jezdzisz ,moj pali w miescie 12l ,a przy wieczornych trasach po stolcu to nawet ponizej 11l,
co do regulacji ,to najlepiej na zielono ,ale tak ciut ponizej czerwonej ,bo zielona to sie swieci ponizej 0.4v i jak silnik zgasnie,bo nie ma co palic to tez jest zielono :D ,
trzeba znalezc moment ,gdy dioda zmienia kolory i wtedy delikatnie zubozyc,
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2014, 18:45:44 pm »

Offline show

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 745
    • FSO 1500
No mi tak stałe spalanie w mieście to 15, jeżdżę normalnie ,nie na emeryta, a jak ostatnio były przymrozki i jeździłem tylko praca- dom (2km), to wyszło i 19 ,co prawda miałem mały wyciek LPG i już jest to zrobione , więc 19 już może nie spali. Dzięki za porady co do afr.

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2014, 21:56:45 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
instalację I gen. reguluje się o wiele łatwiej niż mieszaninę elektroniki z mechaniką. poprzedni gaźnikowy polonez z najprostszą instalacją palił na trasie poniżej 10 litrów przy szybkiej jeździe. więc wyregulować da się, tylko kręcąc śrubką trzeba dać mu czas na reakcję. i kręcić powoli, stopniowo a nie od razu o cały obrót. teraz mam GLI z I gen i też lepiej jeździ na gazie niż na benzynie. a pali poniżej 11 litrów w mieście. GLI- czyli mieszanina części amerykańskich, meksykańskich, koreańskich i niemieckich jest pomysłem niewyżytego idioty. wymieniłem już wszystkie części układu benzynowego łącznie z komputerem a silnik dalej pracuje źle. a na gazie pracuje równo, bez drgawek. jeśli nie zdołam go doprowadzić do porządku to na wiosnę założę układ gaźnikowy. pies trącał komputery, sondy i inne badziewie jeśli ono nie działa właściwie. staję pod światłami a silnik wjeżdża na 3 tys obrotów i wyje jak opętany. to już nie na moje nerwy.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2014, 23:19:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w gaznikach Igen moze chodzic bardzo dobrze,bo wiekszosc mikserow bardzo dobrze wspolgra z gaznikami,
przynajmniej weber z FSO plus mikser palnikowy chodzi na benzynie tak jak bez miksera, a gaz chodzi tak jakby szedl przez gaznik,

we wtryskach juz nie jest tak rozowo i dobrze jest wykorzystac sonde,
ale w sumie do gaznikowca tez bym zalozyl sonde i sterownik - a co, trzeba wykorzystac wzajemna zamiennosc czesci do OHVki :P
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 12, 2014, 22:54:03 pm »

Offline show

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 745
    • FSO 1500
Dziś usunąłem w puszce dolotowej tą blaszkę co jest na wlocie, efekt taki, że po odpaleniu nierówne obroty,czyli jakby mieszanka się zubożyła( czy ta blaszka stwarza aż taki opór przepływu??) odkręciłem trochę śrubę od gazu i obroty się uspokoiły, po tym zabiegu zrobiłem po mieście 87km za 30zł (2.60/L)w tym 20km z przyczepą z meblami, a średnio robiłem 70km, może przypadek tylko.

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 13, 2014, 10:45:51 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
co do blaszki to gdy usunalem w swoim to nic sie nie zmienilo w pracy silnika, mieszanka tez sie nie zmienila (podlaczalem kompa)

co do spalania to jezeli komus nie chce sie policzyc jakie ma zuzycie paliwa ,to mi tym bardziej sie nie chce,wiec nie mam pojecia ile poszlo gazu na dany dystans,

P.S. spalanie zlotowek na kilometrach jest fajne ,jak sie troluje trola, ktory twierdzi ,ze 5l benzyny to dwa razy mniej niz 10l gazu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wysokie spalanie LPG
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 13, 2014, 11:18:22 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Jak czytam ostatnie wypowiedzi to na myśl przychodzi mi słynne zdanie: "Mnie podwyżki paliw nie obchodzą bo zawsze tankuję za 50".

Takie tankowanie za 20zł jest baaardzo miarodajne ]:->. Rozumiem tankować paliwo lotnicze lub w ostateczności jakąś "verwę" ale LPG ... <blee>

Podstawą poprawnego wyznaczania spalania jest tankowanie do pełna. W celu uwiarygodnienia spalania najlepiej zatankować kilka razy do pełna na tym samym dystrybutorze z przebiegami miedzy tankowaniami co najmniej 100km. Wtedy możemy uznać że wynik jest dość dobrze przybliżony...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.