Autor Wątek: "ulepszacz" silnika  (Przeczytany 6703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

"ulepszacz" silnika
« dnia: Listopad 22, 2014, 19:27:04 pm »

Offline fxer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez caro 1.5 GLI
Użyliście kiedyś do ohvałki czegoś takiego jak:
XADO 1 STAGE ENGINE REVITALIZANT tuba 27ml
bądź czegoś podobnego.

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2014, 20:17:28 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
tego nie. użyłem kiedyś motodoktora, to panewki zaczynały grać ~500obr. wyżej.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2014, 20:26:35 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Tydzień przed giełdą jak sprzedawałem Poloneza Caro minus ( tego pierwszego srebrnego) zalałem motodoktora z K2 czy jakoś tak, to ciśnienie sie podniosło i panewki przestały grać, do tego mineral 20w50 i poszedł w 2005 roku.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2014, 18:23:49 pm »

Offline fxer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez caro 1.5 GLI
no w moim właśnie panewki grają i chciałem mu jakoś pomóc w dotrwaniu do jego końca bądź remontu. :)

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2014, 16:53:22 pm »

Offline THRBB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 329
    • atu minus 97'
Kiedyś wlałem motodoktora to silnik pracował ciszej a wskazanie ciśnienia oleju wzrosło (mowa o minusowym wskazniku na zegarach). Silnika raczej nie uszczelniło bo olej uciekał dalej. Różnic w spalaniu / przyspieszeniu nie zauważyłem i raczej nic w silniku nie popsuł.

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2014, 17:26:53 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Kurcze jakoś w większości OHV-ek panewki stukają, a mimo to te silniki nic sobie z tego nie robią i jeżdżą...
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2014, 17:55:53 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
fxer. co chcesz osiągnąć? żaden rewitalizator nie zastąpi remontu. to sposób na wyciągnięcie kasy.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2014, 23:07:06 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Jakieś 2000km użyłem ceramizera.
Przez chwilę silnik był cichszy a wskazówka ciśnienia skoczyła o dwie kreski w górę.
Po 100km (czyli opisywany czas "rewitalozacji") wszystko wróciło do normy - głośno, bez ciśnienia.
Być może bez tego specyfiku przejechałbym 1000, któż to wie?

Wniosek: nie odtwarza startego metalu :)
Nadzieja matką straty w portfelu.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2014, 19:08:59 pm »

Offline fxer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez caro 1.5 GLI
Sie wie że remontu to nie zastąpi ale z czystej ciekawości kupiłem motodoktorka K2 i jestem ciekaw czy może podniesie ciśnienie [oby nie moje :)] i czy uszczelini mały wyciek oleju

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2014, 09:33:50 am »

Offline Fasola

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 16V
ja bym tego nie nalał chyba że i tak ma być docelowo remont...

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 01, 2014, 19:12:28 pm »

Offline djarq

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
    • Truck 1999 1.6 LB, Truck 2001 1,6 LB
W "nowym" trucku strasznie waliły mi zawory na zimnym, postanowiłem spróbować "preparatu na stukanie zaworów" z Liqy Molly.
Mechanik mówi że w detalu 65zł ale mi da za 29 tak jak w hurcie. Stwierdziłem że spróbuję i ku mojemu zdziwieniu walenie ustąpiło. Oczywiście nie do końca, ale efekt mnie zadziwił. Przy wymianie chyba zainwestuję w olej Liqy Moly z dwusiarczkiem i tym specyfikiem.

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2014, 19:28:59 pm »

Offline show

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 745
    • FSO 1500
Ja używałem ceramizera kiedyś i xado jakiś czas temu też ,bo miałem za pół ceny od znajomego co pracował w branży samochodowej, Powiem tak, jak Ci grają panewki to zacznij się przejmować tym dopiero jak Ci się zacznie na wolnych obr. zapalać ciśnienie oleju,albo jak cała buda zacznie drżeć, wtedy tzn ,że są zużyte :) a co do ulepszaczy to jest to badziew :), kasy tyle w nie wsadzisz kupując po normalnych cenach, że zrobisz za to szlif i kupisz panewki. Miałem okazje rozbierać silnik rok po użyciu xado ,i żadnej magicznej warstwy nie zaobserwowałem na czopach czy panewkach.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2014, 19:31:35 pm wysłana przez show »

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2015, 21:32:06 pm »

Offline fxer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez caro 1.5 GLI
wlałem motodoktorka z firmy K2. mam wrażenie że panewki tak nie biją na rozruchu zimnego silnika, teraz sprawdzę czy spalanie/wyciek oleju się zmniejszy. A tak bajdełej to lanie tego przy tych temperaturach trwa wieczność :)

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2015, 22:14:32 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
wskazanie ciśnienia oleju wzrosło (mowa o minusowym wskazniku na zegarach). Silnika raczej nie uszczelniło bo olej uciekał dalej
dziwne żeby olej przestało wywalać jak wzrosło ciśnienie, ludzie zastanówcie się co piszecie, bo poziom forum leci w dół.:(
po drugie jak coś się psuje to się naprawia a nie leje wynalazki.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2015, 17:54:52 pm »

Offline THRBB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 329
    • atu minus 97'
wskazanie ciśnienia oleju wzrosło (mowa o minusowym wskazniku na zegarach). Silnika raczej nie uszczelniło bo olej uciekał dalej
dziwne żeby olej przestało wywalać jak wzrosło ciśnienie, ludzie zastanówcie się co piszecie, bo poziom forum leci w dół.:(
po drugie jak coś się psuje to się naprawia a nie leje wynalazki.

Ale ten srodek niby podnosi cisnienie jednoczesnie uszczelniajac silnik. Nie, nie uszczelnia.

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 24, 2016, 23:50:18 pm »

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2016, 03:01:04 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jezeli to ma byc na stukajaca panewke, to moge podac swoj nr konta, przelejesz trzy dyszki i gwarantuje taki sam efekt
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2016, 07:57:35 am »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 785
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
wskazanie ciśnienia oleju wzrosło (mowa o minusowym wskazniku na zegarach). Silnika raczej nie uszczelniło bo olej uciekał dalej
dziwne żeby olej przestało wywalać jak wzrosło ciśnienie, ludzie zastanówcie się co piszecie, bo poziom forum leci w dół.:(
po drugie jak coś się psuje to się naprawia a nie leje wynalazki.



Dokładnie  <lol> ja owszem używam Xeramic  ,ale profilaktycznie prawie od początku co jakiś czas do silnika ,skrzyni i dyfra  <ok> i zero problemów ,skrzynia cicha ,silnik b.cichy ,dyfer tak samo  <ok> także na zużyte i wyeksploatowane elementy tylko remont ! bo szkoda kasy  <blee>  jak co niektórzy piszą  <ok>
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 25, 2016, 10:37:48 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Kiedyś do zmęczonego OHV lałem Militec, ten sam który wkleiłeś. Ogólnie silnik pracował ciszej i nie było to tylko moje zdanie. Lałem to zawsze po zmianie oleju, żeby wlać do świeżego, pod sam koniec mojej przygody z tym autem dolałem drugą dawkę, więc łącznie 500ml militecu. Efekt ? Silnik jechał dalej kiepsko ale był mega cichy, pracował jak przysłowiowy szwajcarski zegarek  :P

Odp: "ulepszacz" silnika
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 27, 2016, 01:32:50 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564