Autor Wątek: Problem z ogrzewaniem - Caro PLUS.  (Przeczytany 10879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 06, 2006, 12:58:00 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "Chudson#1423"
sprawd? czy węże dochodz?ce do nagrzewnicy s? gor?ce, a co do wolnego przestawiania się nawiewu to moze gdzie? być nieszcazelny który? przewód (powinien syczeć )


Dzięki...Za rade, ale nie słychać takiego syczenia tylko takie huuu co? podchodz?cego powli do sycenia ale tylko przy zmanie na inne miejsce wienia a przewody od nagrzewnicy s? elegancko cieple możliwe że zamulona jest??

Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 29, 2006, 00:43:31 am »

ajk#1212

  • Gość
A ja nie wiem jak działa ta pneumatyka od wentylacji. Chętnie się dowiem ponieważ kręcenie gał? kierunku nawiewy jest martwe. Znalazłem: dziórę w układzie podci?nienia do kulki  :mrgreen:  rozłaczony wężyk doprowadzaj?cy podci?nienie do przełacznika i linke od klapy któr? założyłem. Po tych zabiegach pokrętło w czasie kręcenia stawia zdecydowanie większy opór (i nawet lekkie zasysanie przy tym słychać). Ale powietrzezasówa z wszystkich mozliwych wywiewów i nie daje się przeł?czyć. Help  :!:  Najlepiej jakby kto miał skan instrukcji to bym pogrzebał troche i doszedł do sedna. Aha... chodzi o ATU +.

Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 29, 2006, 03:22:11 am »

Boczek

  • Gość
zerknij na dole za biegami czy podczas kręcenia gałk? wszystko działa. Tam jest "silnik krokowy" który działa tylko w dwie strony. Reszta kierowana jest przez dzwignieki, cięgna, oczka itd... Może co? ci spadło z tego mechanizmu i zatrzymuje dalsz? prace.

Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 29, 2006, 10:21:00 am »

ajk#1212

  • Gość
hmm.... powiem tak patrzyłem stuknołem puknołem pomyslałem i stwierdziłem, że w czasie przełaczania działaj? mechanizmy zmiany przegród nawiewowych. Czyli po przekręceniu tłozyska wci?gaja i wypychaja jak trzeba przełaczaj?c klapki. natomiasta nie działa zmiana z pozycji 2 na 3. Poza tym przełaczanie jest "ospałe" i widać że im się wcale nie chce współpracować.  :roll:  za małe podci?nienie ?

Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 29, 2006, 12:32:01 pm »

Boczek

  • Gość
Jest taka możliwo?ć. Sprawdzałe? oczywi?cie na wł?czonym silniku. Może masz gdzie? pęknięty przewodzik?

Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 29, 2006, 19:36:26 pm »

Tom8

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Ooooo przyda sie przyda. Dobrze wiedzieć gdzie jest mocowana deska. Na wiosne rozbieram wszystko i spr. to dziadowskie ogrzewanie. Posprawdzam wszystko. Bo teraz jest za zimno na robote a garażu nie mam

 Więc zrobione. Nagrzewnice wyj?łem z my?l? ze jest zakamieniona. Zaczynam j? spr. próbuje dmuchn?ć w jedn? rurkę a tu sie nie da, więc my?le ale zawalona, ale dmucham w druga a tu na gebe wyleciała woda z takim czarnym "piaskiem" czy proszkiem. Kupiłem odkamieniacz i takie tam podobne. Wypłukałem na tyle ile to było możliwe i zamontowałem spowrotem. A teraz nawet jak była temp. ujemna na dworze to nie szło wytrzymać w aucie jak było ustawione grzanie na max. Jest tylko taki mały szkopuł ze jak wieje ciepłe to troszke jeszcze zalatuje tymi odkamieniaczami. W każdym b?dz razie dziekuje za wskazówki. To forum jest super


Cytat: "Tom8"
... To forum jest super

Sie wie ;) C#1856

Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 07, 2006, 02:17:56 am »

demosen

  • Gość
Witam mam maly problemik w polonezie 1.6 gli abimex .
Ostatnio nawiem na szybe od strony kierowcy slabiej dmucha a nawiewy na pasarzera te kolo schowka maja mniejsza temperature powietrza od kierowcy kierowca sie gotuje pasarzer zamarza ,a nawiew na szybe od strony pasazera oki dmucha a te papierowe rury cale kokpitu jeszcze nie sciagalem wiec co moze byc przyczyna anomalji nadmuch szyby kierowcy ded ?? i duza ruznice temperatury miedzy nawiewem na kierowce a pasazera?

Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 04, 2007, 18:37:17 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Nagrzewnica moze nie grzeje cala powierzchnia ? Spawdzales ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

demosen-Witam mam maly problemik w polonezie 1.6 gli abimex
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 04, 2007, 20:38:05 pm »

demosen

  • Gość
(Ostatnio nawiem na szybe od strony kierowcy slabiej dmucha a nawiewy na pasarzera te kolo schowka maja mniejsza temperature powietrza od kierowcy kierowca sie gotuje pasarzer zamarza ,a nawiew na szybe od strony pasazera oki dmucha a te papierowe rury cale kokpitu jeszcze nie sciagalem wiec co moze byc przyczyna anomalji nadmuch szyby kierowcy ded ?? i duza ruznice temperatury miedzy nawiewem na kierowce a pasazera)--------------------nie auktualne autko w kasacji oberwalem od TOVOTY AVENSIS oby 2 autka w kasacji ale nikt ranny powaznie  . taki fajny polonez byl  tak dbalem a tu jakis............................ AVENSIS go skasowal ...........................pipipipip........... i niech mu blacha bedzie lekka

Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 04, 2007, 23:19:41 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ty masz moze z niego stacyjke w dobrym stanie ? Chetnie odkupie bo moja sie roz.... padla i odpalam na druty :D

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 05, 2007, 09:12:58 am »

demosen

  • Gość
z czesci to ci powiem pod koniec tygodnia co mi zostalo bo w tej chwili niewiem ,nie pamietm ,skleroza

Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 21, 2007, 20:27:05 pm »

bagno

  • Gość
Witam! Posiadam C+ i mam problem ze sterowaniem temperaturą nawiewu. Przyczyną jest odłączone cięgno. Niestety nie odłączyło się ono od dźwigni na nagrzewnicy tylko od pokrętła - linka chodzi luźno w pancerzu a pokrętło się nie rusza. Czy ktoś miał może podobny problem? Jak wymontować pokrętło? Trzeba ściągnąć  całą konsolę czy może da się wymontować tylko panel sterowania ogrzewaniem albo samo pokrętło?

Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 24, 2007, 22:08:02 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
hmm.. Jesli stalo sie to o czym mysle to musisz wyjac panel sterowania (wypychajac go od tylu), rozebrac go delikatnie i wsadzic linke na swoje miejsce. Taka zabawa cie czeka.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650