Autor Wątek: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"  (Przeczytany 9395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« dnia: Marzec 25, 2015, 15:08:15 pm »

Offline Przemo02

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck Plus 1.9D
    • Polonez Truck "Krążownik"
Cała historia z nim zaczęła się wraz z tym że stał na parkingu firmowym (zwyczajnie firmie nie opłacało się go sprzedawać jak i remontować żeby jeździł, a więc stał już kilka lat), a ja w sumie zacząłem studiować na Akademii Morskiej w Gdyni i przydałby mi się jakikolwiek samochód którego nie było by "strach" parkować pod akademikiem, prawda jest taka że przez naprawdę nie wielki nakład pracy i finansów udało mi się go uruchomić i sprawić żeby znów zaczął jeździć.
Lecz jakby nie patrząc na samym początku czyt. w pierwszym roku użytkowania miałem go zwyczajnie dosyć most wył nie miłosiernie, zimą było kur*** zimno i na dodatek nie zbierał się jak co niektóre samochody w podobnym przedziale cenowym, stwierdziłem że go sprzedam i kupię sobie coś lepszego w końcu miałem już przygotowane pieniążki na nowy samochodzik (chciałem Volvo V50 kupić) . Los jednak potoczył się inaczej, postanowiłem że wymienię most i zajmę się silnikiem może to sprawi że nie będę musiał się "drzeć" do pasażera który siedzi tuż obok, i jak postanowiłem tak zrobiłem, i wraz z wymianą mostu mój pogląd na mojego KRĄŻOWNIKA diametralnie się zmienił, powiedziałem że nie chce innego samochodu i chce ten samochód doprowadzić do takiego stanu żeby ludzie z fur które kosztują grube pieniądze żałowali że przeznaczyli je na jakieś plastikowe zabawki zamiast wpakować te pieniążki w jakiegoś klasyka (oczywiście każdy może powie, że TRUCK i klasyk ... ta jasne ). Ale nie będę się rozwodził nie na temat. W każdym razie po wymianie mostu postanowiłem zająć się silnikiem i osprzętem, ze względu na to że mój polonez miał walnięte uszczelkę pod głowicą, jak i również simering na silniku to musiałem coś z tym zrobić a więc przy okazji "remontu" silnika, zniwelowałem problem z układem hamulcowym, jak i ogromny problem ze zbiornikiem płynu chłodzącego, oprócz tego przerobiłem układ wydechowy który wyprowadziłem na pakę korzystając z kominów od C360 z "klapkami" (nabrał troszkę wyglądu Amerykański Dodge Ram z kominami ). Polonez jeździ na stalowych felgach ( 8,5 cala z tyłu 8 z przodu) jak i jest z przodu obniżony lekko. Obecnie mój KRĄŻOWNIK jest w trakcie składania i w najbliższą sobotę odbędzie się "WIELKI" odbiór. Początkowo myślałem że zostawię swój zielony kolorek poloneza a jedyne co będzie w innym kolorze to dach jak i linia progowa (one będą czarne), lecz po wnikliwym przestudiowaniu palety kolorów, oraz powiązania trucka z moim hobby stwierdziłem że wyceluje w kolor olivkowy lub też ciemna zieleń (nie oceniajcie mojego obeznania w kolorach wkońcu nie jestem kobietą ...), połączonego z czarnym dachem i czarną linią progową. Dodatkowo zostanie dorobiona skrzynia narzędziowa pomiędzy kominami na pace( ze względu na to iż obecna skrzynia narzędziowa która znajduje się w środku pojazdu ma zostać zaadoptowana do suba (wielkość taka jak skrzynia narzędziowa aby nie wyróżniał się we wnętrzu pojazdu).

Planowane zmiany :

- Udoskonalić elektrykę w całym pojeździe :
* zmodernizować obecną wiązkę tak aby nie było dyskoteki w środku samochodu podczas chociażby włączania kierunków
* zniwelować niepotrzebne przewody
* dorzucić wiązkę do klimatyzacji, szyb elektrycznych, el. podgrzewanych lusterek jak i podgrzewanych foteli
* podgrzewane fotele chcę zrobić na bazie oryginalnych foteli z trucka (żeby nie stracił klasycznego wyglądu), na bazie jakiś sprawdzonych mat grzewczych (ludzie na internetach często piszą że warto takie maty zgarnąć z rozbiórki jakiegoś bogaciej wyposażonego  samochodu)
* dorzucić całą wiązkę do systemu audio ( jak i zamontować system audio )
* Wygłuszyć samochód w środku ( gdzie tylko będzie taka możliwość)
* Zamontować zesta Air-Ride

Co w dalszej perspektywie :

- Planuję wstawić (za ok 2-3 lata) mocniejszą jednostkę napędową,zależy mi na dieslu głównie przez to że "diesel musi kopcić" i ujrzałbym czarny dym z moich kominów jak i również chciałbym na moich szerokich oponkach tez czasem polatać bokiem.

Oczywiście do tego podpkt muszę dodać że raczej myślę o tym że wstawię silnik + skrzynie + most ( a nie tylko silnik )

I wstępnie zakładam że to wszystko co chciałbym w nim zrobić (choć jak to mówią, projektów nigdy się nie kończy) ...

Pełno ciekawych zdjęć dot. mojego samochodu można znaleźć tutaj :


Krążownik
"Gdyby Bóg tolerował przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach "

https://www.facebook.com/pages/Polonez-Truck-Plus-19D-Kr%C4%85%C5%BCownik/232179236819613?ref=hl

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2015, 16:23:08 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Propsy za Trucka, DC najpraktyczniejsza wersja, chociaż krótki ma najlepsze proporcje do ładnego wyglądania ;)

Kolory i mody trochę nie w moim stylu, ale Truck jest GIT. Cieszę się, że pojawia się coraz więcej egzemplarzy na które ktoś ma inny pomysł niż dojeżdzać dopóki się nie złamie ;)

Chyba założe temat o moim Trucku, z tego co wiem to jest jeszcze kilka trucków w rękach miłosników i wcale nie są tak zupełnie seryjne. Liczę te poza znanym RKLem ;)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2015, 16:52:55 pm »

Offline Przemo02

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck Plus 1.9D
    • Polonez Truck "Krążownik"
zakładaj zakładaj, mój zapał właśnie nie zgasł dzięki temu że ludzie powystawiali swoje trucki z ukrytych miejsc i coś z nimi robią. Więc myślę że też masz się czym pochwalić a może i będziesz miał jakieś udoskonalenie które akurat przydało by mi się w moim egzemplarzu :)
"Gdyby Bóg tolerował przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach "

https://www.facebook.com/pages/Polonez-Truck-Plus-19D-Kr%C4%85%C5%BCownik/232179236819613?ref=hl

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2015, 18:48:46 pm »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
Widziłem już wcześniej strone na fb i oglądałem.  <spoko>

Też mam Truck'a El Camino (in progress oczywiście :] ). Fajnie że nie jestem jedynym który zauważył w trucku potencjał zarówno "klasykowy" jak i "tuningowy"

Jeszcze kilka lat i na zlotach bedzie mocna strefa trucków.

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2015, 19:57:13 pm »

Offline Przemo02

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck Plus 1.9D
    • Polonez Truck "Krążownik"
Masz jakiś link do zdjęć Twojego trucka ?? jeśli tak to podeślij :))
"Gdyby Bóg tolerował przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach "

https://www.facebook.com/pages/Polonez-Truck-Plus-19D-Kr%C4%85%C5%BCownik/232179236819613?ref=hl

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2015, 09:46:15 am »

Offline fisher

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • fso
jakies aktualne zdjecia?

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2015, 20:12:13 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Bardzo fajny projekt, mody pasują w całości choć znając siebie pewnie poszedłbym w serię. Najważniejsze żebyś Ty miał satysfakcję i radość z posiadania:)
Ale szacun za sporo włożonej pracy w to, że kolejny Truck nie poszedł na przysłowiowe żyletki. Fajny kolorek i ogólny klimat.
Trzymam kciuki za dalsze prace przy aucie, wpadniesz na otwarcie sezonu przy Ergo Arenie 06.04?:

 http://trojmiastoklasycznie.pl/info/rozpoczecie2015/#more-402
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2015, 13:24:36 pm »

Offline Przemo02

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck Plus 1.9D
    • Polonez Truck "Krążownik"
postaram się wpaść pod Ergo :)), więcej zdjęć tutaj na forum wrzucę jak będzie ładna pogoda na zrobienie ich :))
"Gdyby Bóg tolerował przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach "

https://www.facebook.com/pages/Polonez-Truck-Plus-19D-Kr%C4%85%C5%BCownik/232179236819613?ref=hl

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2015, 08:50:33 am »

Offline Maciek BP

  • Psuj
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 251
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: 97' C20NE
ładny ten DC;) kolorek pasuje do jego:) oby więcej takich Trucków;)

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2015, 17:15:49 pm »

Offline Przemo02

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck Plus 1.9D
    • Polonez Truck "Krążownik"
Obiecałem fotki na forum to wstawiam :))

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.
"Gdyby Bóg tolerował przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach "

https://www.facebook.com/pages/Polonez-Truck-Plus-19D-Kr%C4%85%C5%BCownik/232179236819613?ref=hl

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2015, 17:56:53 pm »

Offline Tomsonz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.4 GTi
jest kozak, ale koło słabo mi się podoba i fajnie by było dac tylne lampy nowego typu (te okrągłe)
tak to chyba najładniejszy truck :)
Polonezów nie do zliczenia, fan i posiadacz srebrnych kombi z roverem.... ( tak było kiedyś )

Aktualnie kiszę sobie GTi  do buczenia w weekendy.

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2015, 20:05:21 pm »

Offline fisher

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • fso
rzuc go na glebe tak jak ja to zrobilem. jak zrobisz to pozadnie to spokojnie bedzie mozna dalej ladunki wozic

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2015, 20:28:47 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Jak dla mnie genialnie wygląda taki podwyższony i poszerzony truck  <spoko>

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2015, 20:55:45 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Jedyny słuszny kierunek zmian zawieszenia w trucku to podwyższanie. Mi po zmienie na szeroki zawias jakoś strasznie usiadł przód i już planuje go unieść.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2015, 23:34:23 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
świetnie wyszedł. <spoko> generalnie nie przepadam za czarnymi felgami, ale tu pasują idealnie. dobra robota.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Polonez Truck Plus 1.9D "Krążownik"
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 05, 2015, 09:36:04 am »

Offline Przemo02

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck Plus 1.9D
    • Polonez Truck "Krążownik"
dużo osób mi mówi że mam iść w większe koło (oczywiście z jakimś off road bieżnikiem czy cuś) a ja go szczerze nie widzę w takim zestawieniu. Chciałem zostawić koła takie jakie są i zglebić go (stosując system air ride). Co do lamp to wszystko w trucku jest kanciaste to dziwnie by wyglądały zaokrąglone lampy z tyłu ;/
"Gdyby Bóg tolerował przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach "

https://www.facebook.com/pages/Polonez-Truck-Plus-19D-Kr%C4%85%C5%BCownik/232179236819613?ref=hl