Autor Wątek: Wyciszanie deski rozdzielczej.  (Przeczytany 3582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyciszanie deski rozdzielczej.
« dnia: Kwiecień 03, 2015, 14:57:41 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Zauważyłem że w wielu zachodnich samochodach jest od spodu wyciszona deska rozdzielcza. Wpadłem na pomysł,aby górę deski z plusa od spodu poobklejać matami,tylko pytanie czy jest sens i czy to coś da ?

Odp: Wyciszanie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2015, 17:55:12 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Wyciszenie samej deski Ci nic nie da. Jak chcesz mieć ciszej to zrzuć deskę i wygłusz ściankę grodziową.
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Wyciszanie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2015, 18:53:30 pm »

Offline bodzio333

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p
Ja w moim kancie ściągnołem deske rozdzielczą i wykleiłem ściane grodziową matami wygłuszającymi, i powiem słychać różnice na +
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2015, 09:22:33 am wysłana przez bodzio333 »

Odp: Wyciszanie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2015, 00:55:58 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
a co Wam tak strasznie hałasuje za deską? żeby w domu było cieplej to się okłada styropianem ściany zewnętrzne a nie działowe miedzy pokojami.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Wyciszanie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2015, 15:19:37 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
żeby w domu było cieplej to się okłada styropianem ściany zewnętrzne a nie działowe miedzy pokojami.

Ale, żeby w konkretnym pokoju było ciszej to się wygłusza drzwi i ściany działowe.


Nowe auta mają wygłuszoną deskę, ale są do tego zaprojektowane. Polonez nie był projektowany, żeby był cichy.
Jak chcesz mieć cicho w aucie to wygłusz ścianę grodziową, potem podłogę i drzwi. Mówię to z własnego doświadczenia.
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Wyciszanie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2015, 15:23:33 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a moze wcale to nie jest wygluszenie w tych "nowych" autach pod deska, tylko cos innego
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wyciszanie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2015, 16:19:05 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Nie wiem jak w innych, ale rozbierając deskę w Saabie 9-5 zauważyłem, że elementy deski od wewnątrz są podklejone wygłuszeniem.
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Wyciszanie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2015, 16:53:34 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv

a moze wcale to nie jest wygluszenie w tych "nowych" autach pod deska, tylko cos innego
KGB ja wiem,że ty zawsze jakieś dziwne teorie czy swoje racje wtrącasz,ale w tym temacie to niema sensu bo do niczego to nie prowadzi,a jedynie może wywołać niepotrzebną gównoburze.

Odp: Wyciszanie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2015, 19:04:56 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
KGB ma rację. hałas tworzy prymitywny silnik OHV, konstrukcja z lat pięćdziesiątych. niewiele młodszy DOHC pracuje o wiele ciszej. na biegu jałowym słychać jedynie szum paska rozrządu.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Wyciszanie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2015, 22:22:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nalezy sie zastanowic, po co ktos podkleja jakims materialem gluszacym deske rozdzielcza,
tak sie sklada,ze te same materialy izoluja rowniez od temp.

czy deska oklejona wewnatrz tworzy izolacje dzwiekowa i termiczna dla silnika, skrzyni ,czy kol ?
NO NIE BARDZO,
moze to wygluszenie ma za zadanie izolowac dzwieki i temp., ale ukladu wentylacji i ogrzewania !!
moze zapobiega wpadaniu w drgania plastikowych elementow stykajacych sie ze soba !!

wrb , nie przesadzaj,
slyszalem juz w zyciu kilka OHVek, ktorym niec nie mozna zarzucic co do emitowanych dzwiekow,
kilka DOHCcow tez slyszalem i jednego po remoncie to pomylilem z dieslem ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wyciszanie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2015, 22:33:46 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
ohv-ka na hydro chodzi całkiem cicho https://www.youtube.com/watch?v=erZq7iX29GM
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Wyciszanie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2015, 23:25:40 pm »

Offline Adriano

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
    • fso gsi
 mate wygluszajaca (klejaca ) pod deche niebardzo bo beda tego pozniej skutki uboczne lepiej tzw wate sprobowac, oczywiscie moge sie mylic, dlatego tez niech wypowie sie madrzejszy.

Odp: Wyciszanie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2015, 10:28:15 am »

Offline arek1995

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1997r 1,6 bosch/abimex/GSI
Ja w swoim poprzednim atu przy okazji uszczelniania przewodów od dmuchawy,powciskałem za deskę wełne taką jak sie wkłada pomiędzy ścianki działowe i było troche ciszej.Nie jakaś super różnica ale nie przenosiło się tyle dźwięków.Do tego każdy element plastikowy który był do czegoś przykręcany odkręciłem,dorobiłem gumowe podkładki i dałem pod spód.Dzięki temu pozbyłem się niektórych skrzypiących dźwięków
Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.