Autor Wątek: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk  (Przeczytany 19271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 25, 2016, 17:11:45 pm »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
Pięknie wygląda :D Ale trasa 80 km... oj lepiej żeby przebieg utrzymać na jak najniższym poziomie :D


Niestety, w świetle polskiego tzw. prawa, tylko na żółtych tablach nie musi być ciągłości OC, więc kolekcjonerzy muszą dziadować. Może to wynikać wcale nie z ich zamiłowania do żółtych tabli, (które moim skromnym zdaniem wyglądają obrzydliwie) lecz wyłącznie z przepisów, jakie w Polsce obowiązują.

Jeszcze "samochody historyczne" +40.

Auta na prawdę piękne, ale nie szkoda Ci oddawać czarnych blach na rzecz żółtych? :(

Ciekawostka z USA, w niektórych stanach jeśli samochód ma 35 lat i "Żółte blachy" (które w USA posiadają napis Antique) można jeździć na starych blachach z roku produkcji auta.

np. Masz FIATA 125p wyprodukowanego w 1982 roku i masz żółte blachy, powiedzmy SG 01A to tą rejestrację odkręcasz i chowasz do bagażnika. A do samochodu przykręcasz np. KTR 1111 (Czarną z 1982, nieważne od jakiego samochodu ma numer) :D Oczywiście masz obowiązek na prośbę każdej osoby wyciągnąć "legalne tablice" z bagażnika i je pokazać.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 17:22:11 pm wysłana przez poldon82 »

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 25, 2016, 18:06:50 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Te boczne borty wypadałoby na nowo poanodować, skoro auto ma być jak z fabryki. Dlaczego / po co ktoś spolerował z nich anodę?


Na razie zostały odświeżone w taki sposób. Masz jakąś firmę która byłaby w stanie przywrócić im fabryczny wygląd?
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 25, 2016, 19:41:30 pm »

Offline Samuray

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polones - Bella
Wydaje mi się, czy tył siedzi niżej od przodu? ;>

Co do wywodów na temat tablic rejestracyjnych zawsze można latać na czarnych, a w razie kontroli założyć żółte czy białe :d

Odp: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 25, 2016, 20:09:15 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Wydaje mi się, czy tył siedzi niżej od przodu? ;>

Co do wywodów na temat tablic rejestracyjnych zawsze można latać na czarnych, a w razie kontroli założyć żółte czy białe :d
Jak trafisz na służbiste to takie coś nie przejdzie, ja miałem uszkodzoną ramkę i tablica była za szybą - mandat 50zł :) Ale to był jakiś wyjątkowy służbista, nie dało się porozumieć.

Odp: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 25, 2016, 21:28:44 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Niestety, w świetle polskiego tzw. prawa, tylko na żółtych tablach nie musi być ciągłości OC,
nie tylko. mam 2 auta, które nie mają 40 lat, ani żółtych tablic i legalnie nie posiadają oc.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 25, 2016, 21:46:40 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zaraz zacznę żałować, że sprzedałem syrenę, która już teraz miałaby 40+ :P

Odp: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 29, 2017, 19:45:12 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Co do wywodów na temat tablic rejestracyjnych zawsze można latać na czarnych, a w razie kontroli założyć żółte czy białe :d
wez wytlumacz o co Ci chodzi, bo jezeli chcesz jezdzic na starych tablicach autem zarejestrowanym na inne (nowsze) to chyba sobie jaja robisz, jezeli uwazasz,ze psy uznaja do za fajny lans,
na stacje benzynowa tez zakladasz inne ?

jezeli natomiast zamowisz sobie na alledrogo czarne blaszki z numerami aktualnych ,to nie powinno byc wiekszego problemu,
np. mam numer rejestracyjny 7 znakowy , pierwsze 3 litery ,pozniej 4 znaki (litera i cyfry ,ale to malo wazne),
wrzucony na czarne blachy nie rzuca sie w oczy

natomiast Truck z tematu na zoltych blachach to wiekszy kozak niz na kazdych innych oprocz niebieskich oczywiscie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 29, 2017, 21:57:25 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
na stacje benzynowa tez zakladasz inne ?
W zależności od tego, czy zamierzam płacić. ;)

Odp: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 30, 2017, 22:41:17 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tablice nie mają homologacji, tylko mają spełniać wymogi z ustawy + mają nalepki certyfikujące, dlatego tablice "indywidualne" kupione na wolnym rynku są 5/4 razy tańsze niż te kupione w urzędzie... Tak to jest jak państwo chce dla naszego "dobra" maczać w czymś paluszki :P
Ale do rzeczy. Sama jazda z innymi tablicami niż te na których auto stoi (oczywiście zakładając, że te nie są zajumane) traktuje się tak samo jak jazdę bez żadnych tablic stąd grozi za to co najwyżej mandat, choć to oczywiście zależy od interpretacji przepisu przez psa, ale wiadomo nie od dziś, że w tym kraju obowiązuje zasada "dajcie osobę a znajdę paragraf"...

Odp: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 02, 2017, 23:00:22 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Poproszę moderatora o przeniesienie dyskusji o aucie kolegi mkzibi do jego postu. Dziękuję.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 07, 2018, 20:55:03 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Polonez Truck 1,6 ST jeździł ostatnio w ubiegłym roku. Wtedy zauważyłem że zdarza mu się strzelić w dolot podczas delikatnego ruszania a silnik pracuje niestabilnie. Na zimno było ok ale po solidnym rozgrzaniu i jeździe w korku znacznie gorzej.  Ostatecznie dzisiaj zakasałem rękawy i rozpocząłem poszukiwania usterki. Na pierwszy ogień wyczyściłem CPWK oraz koło pasowe. Zajrzałem też do wszelkich połączeń zapłonu oraz przewodów WN. Tutaj też wydawało się że jest ok. Odkręciłem filtr powietrza aby spojrzeć czy przy wtrysku nie widać nić podejrzanego. Jedyną rzeczą jaka mi się rzuciła w oczy były...mysie odchody, pamiątką po postoju w magazynie paszowym zakładów którym Polonez służył jako Straż pożarna. Wymyłem obudowę filtra, założyłem nowy wkład, podociągałem śruby wtrysku i złożyłem do kupy. Podejrzanym był termostat na filtrze (duża temperatura, nierówna praca, strzały) ale po odpaleniu i zagrzaniu otwierał się. Jazda próbna na stację benzynową, 15 litrów świeżej benzyny preparat do czyszczenia układu paliwowego i kilka km wokół komina niestety nie przyniosły poprawy, strzelało dalej, na wolnych rzucało silnikiem.

Po południu postanowiłem zajrzeć do świec. Te były ostatnim podejrzanym gdyż auto jest praktycznie nowe i "pewnie nikt tam nie grzebał". I to było założenie błędne. Okazało się że świeca pierwszego cylindra jest jakaś przedpotopowa, pamiętająca lata 80-te, jeszcze z czarnym malowaniem. Złożyłem nowe NGK, po odpaleniu i przejażdżce problem jak ręką odjął. W sumie moja wina gdyż wymieniłem tylko olej po zakupie auta, dalej nie grzebałem, nauczka zatem że trzeba przeglądać całą "eksploatację" gdyż diabli wiedzą co poprzedni właściciel robił albo nie robił.











Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 07, 2018, 21:04:51 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Dzień udany, auto naprawione. Odkurzyłem, umyłem, szyby w środku, plastiki wyczyszczone. Wieczorem żona wysłała mnie po zakupy, oczywiście pojechałem Truckiem :)











Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 07, 2018, 23:41:21 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Okazało się że świeca pierwszego cylindra jest jakaś przedpotopowa, pamiętająca lata 80-te, jeszcze z czarnym malowaniem.
na zdjeciu wszystkie swiece maja czerwone napisy, jedna faktycznie jest z innej partii (ta z lewej) i ma brudny izolator, wiec na pewno ktos tam grzebal,
ta z prawej zardzewiala od wody stojacej w gnieździe, wiec tez lekko nie miala
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez TRUCK Plus 1,6 ST, przybysz z MARSA, strażnik Whiskasu, by Tomekk
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 07, 2018, 23:53:05 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Z ciekawości, jaki olej lejesz do takich niskoprzebiegowego silnika i jak często planujesz zmieniać ?