Autor Wątek: Silnik dostaje Wibracji na wolnych obrotach  (Przeczytany 2629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Silnik dostaje Wibracji na wolnych obrotach
« dnia: Październik 10, 2015, 13:33:14 pm »

Offline Kumaaty

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 22
    • Polonez Caro Plus 1999 1.6 GSI
Siema w Moim GSI ostatnimi czasy zaczęło szarpać skrzynią . Teraz już wcale nie mam piątego biegu i sinik ma spore drgania na wolnych obrotach czego to wina ? To znaczy przypuszczam że to Poduszka skrzyni ale wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę  . Jeśli to poduszka skrzyni to jak ją wymienić i gdzie ona jest dokładnie . z góry dzięki za pomoc

Odp: Silnik dostaje Wibracji na wolnych obrotach
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2015, 17:33:19 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
mylisz się. poduszki nie szarpią silnikiem. to silnik szarpie poduszkami. zadaniem poduszek jest oddzielenie drgającego silnika od nadwozia. poduszek nie zmieniaj, usuń przyczynę nierównej pracy silnika.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Silnik dostaje Wibracji na wolnych obrotach
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2015, 19:56:28 pm »

Offline Kumaaty

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 22
    • Polonez Caro Plus 1999 1.6 GSI
Źle zrozumiałeś Silnik chodzi równo tylko ma drgania porządne a problem jest taki że strzeliłem sprzęgłem na złej nawierzchni że aż tak szarpało kołami i po chwili nie mogłem wrzucić ani piątego biegu ani wstecznego tak jak by sie skrzynia przesuneła się jakby w prawo i drążek blokuje osłona plastikowa i teraz jest tak że jak 1wszy bieg jest tak na lewo a trójka na środku tak teraz jedynka jest na środku a trójka w miejscu piątki tak po prawej . PRzesuneła sie skrzynia moim zdanie tylko kwestia czy to wina poduszki skrzyni czy czego
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2015, 19:58:19 pm wysłana przez Kumaaty »

Odp: Silnik dostaje Wibracji na wolnych obrotach
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2015, 20:31:58 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
ten opis zmienia stan rzeczy. poduszka skrzyni podpiera jej koniec. poduszka przykręcona jest do belki i wspiera skrzynię od dołu. uderzenie mogło"ściąć" gumę lub wyrwać śruby z tylnej obudowy skrzyni. któraś z poduszek silnika też mogła ulec uszkodzeniu.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Silnik dostaje Wibracji na wolnych obrotach
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2015, 20:46:33 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Trzeba na kanał wjechać i będzie wiadomo co padło, czy skrzynię oderwało od silnika czy od nadwozia.

Odp: Silnik dostaje Wibracji na wolnych obrotach
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2015, 21:23:48 pm »

Offline Kumaaty

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 22
    • Polonez Caro Plus 1999 1.6 GSI
chyba jak od silnika to by wcale biegów nie było ?

Odp: Silnik dostaje Wibracji na wolnych obrotach
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2015, 18:12:18 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
skrzynię z silnikiem łączą 4 solidne śruby. wcześniej poduszki poobrywa niż te śruby.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.