Autor Wątek: Polonez Kombi 1.6 GSI "Punkowóz"  (Przeczytany 2188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez Kombi 1.6 GSI "Punkowóz"
« dnia: Grudzień 23, 2015, 12:02:40 pm »

Offline Peem

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi
Skoro w końcu zarejestrowałem się na forum, wypada pochwalić się swoim autkiem. Od razu zastrzegam, że w przeciwieństwie do Waszych samochodów ten nie jest odrestaurowany, tuningowany ani nic podobnego. Polonez ma oryginalny lakier, zmęczony wiekiem i śladami regularnie robionych poprawek, lecz ciągle prezentuje się całkiem nieźle. Silnik również fabryczny, katowany gazem. Czas oraz przebieg odbiły się na Polonezie, lecz jest on sprawny technicznie, bezpieczny i zdatny do codziennej eksploatacji. Wszystkie pojawiające się usterki staram się usuwać na bieżąco stosując podzespoły dobrej jakości. Zaryzykuję twierdzenie, że moje auto jest lepiej utrzymane, niż większość jego zachodnich rówieśników mijanych na ulicy.

silnik: 1.6 GSI OHV
moc: 84 KM (na benzynie)
skrzynia: 5
most: 4.3
hamulce: Lukas tarcze/bębny, hamulce tarczowe ze wspomaganiem ;)
kolor: niebieski U21
przebieg: ok 215k km

Wyposażenie: wspomaganie kierownicy, halogeny (oryginalne), radio (nieoryginalne), alarm, centralny zamek, alufelgi tip top (oryginalne), siedzenia przednie Inter-Groclin, instalacja LPG, choinka zapachowa, okna w systemie korbotronic

To w sumie tyle. Polonez czasem miewa usterki, lecz patrząc przez pryzmat wieku auta nie są one częste ani szczególnie kosztowne. Blacharka... o to trzeba dbać i tyle. Auto przestronne i pojemne. Podczas jazdy wymagane jest myślenie ze względu na tylny napęd oraz brak tej całej elektroniki wyręczającej kierowcę. Na ulicy nie mam kompleksów a nietypowe nadwozie oraz barwa lakieru przyciągają wzrok osób postronnych.

Na koniec kilka zdjęć wykonanych, gdy za oknem było znacznie ładniej.









Oraz fotka na zimówkach:



To w sumie tyle, jeśli chodzi o prezentację mojego wozidełka...

PS: Ze względu na wrodzone lenistwo oraz bezsensowność opisywania tego samego na dwa sposoby tekst ten publikuję na dwóch „konkurencyjnych” forach. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2015, 12:26:41 pm wysłana przez Peem »