Autor Wątek: Terkot pod obciążeniem z lewej strony [GSi]  (Przeczytany 3151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Terkot pod obciążeniem z lewej strony [GSi]
« dnia: Styczeń 22, 2016, 08:41:58 am »

Angard

  • Gość
Szanowni,

Przy panującej aurze i temperaturze ok. -5'C, po odpaleniu wyraźnie GSi pracuje jak dieselek i w miarę rozgrzewania dźwięk po około minucie w całości ustaje. W jego miejsce wchodzi !głośny! terkot o dużej częstotliwości. Źródło hałasu to lewa przednia część auta. Co ciekawe "gazując" go na luzie nie słychać tego dźwięku, no może przez bardzo krótką chwilą, gdy bardzo szybko wciśnie się gaz i szybko wchodzi na obroty. Najgorzej jest przy ruszaniu i przyśpieszaniu. Terkot po mocnym zagrzaniu silnika jest wyraźnie cichszy ale nadal go można usłyszęć wsłuch ując się. Co ważne, jest jednostajny i tak samo głośny niezależnie od obrotów silnika. Dźwięk występuje prawdopodobnie w całym zakresie obrotów, po 3000obr słychać już tylko silnik i ciężko to ocenić. Ciekawe jest to, że przy "głaskaniu" pedału gazu jest cisza, jednak wystarczy wcisnąć o 1mm głębiej i głośny terkot powraca...
Gdy było cieplej nie słyszałem klepania, tylko ciche terkotanie, znacznie cichsze niż to które jest.
Jeśli chodzi o stan auta: ma hak i LPG 2gen od nowości (może to w ogóle nieistotne, ale mam wrażenie, jakby źródłem dzwięków był parownik (???)) i 197tyś km. Jeździ na półsyntetyku 10W40 i nie pobiera grama oleju. Mam normalny mały luz na wałku, ale nic poza tym. Oprócz tego wymienione zostało niedawno sprzęgło, ale jak wspominał poprzedni właściciel, koło zamachowe nie zostało wymienione/zregenerowane, a podobno była taka konieczność.
Panowie pomocy, aż wstyd kogoś podwieźć z tym terkotem  :d
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2016, 08:47:29 am wysłana przez Angard »

Odp: Terkot pod obciążeniem z lewej strony [GSi]
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2016, 12:24:52 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Zawór odpowietrzania filtra par paliwa. Czy hałasuje tylko przy wciśniętym gazie? Czy hałas występuje obok Twojej lewej nogi?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2016, 12:26:44 pm wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: Terkot pod obciążeniem z lewej strony [GSi]
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2016, 18:00:33 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Co trzeba zrobić,aby to terkotanie ustało,można wywalić ten zawór w cholere,czy trzeba wymienić na inny  ??

Odp: Terkot pod obciążeniem z lewej strony [GSi]
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2016, 18:13:03 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na poczatek odepnij wtyczke z z elektrozaworka
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.