Autor Wątek: Powtórna rejestracja samochodu już wyrejestrowanego i znalezionego np na złomie.  (Przeczytany 3065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Zakładam nowy wątek, bo to informacja szalenie cenna:

http://www.klasyczny.com/czy-da-sie-zarejestrowac-zezlomowany-samochod/
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Dawno już o tym czytałem.Niby wszystko się da, ale tyle latania przy tym jest i papierologi, że nie wiem, czy ktokolwiek chciałby się tego podejmować.Poza tym, urząd urzędowi nierówny i różne buce tam siedzą.W naszym kraju wszystko muszą utrudniać obywatelowi, żeby za lekko nie miał.Tego nie wolno, tamtego nie wolno bo ekologia, bo to, bo tamto.A na złomach olej się leje w ziemię jak leci i jest git.Dobrze by było, gdyby było to bezproblemowe, jak zwykła rejestracja, bo na złomach widywałem pełno zdrowych poldków, ale kupić "się nie da"

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Przecież żyjemy od 26 lat w wolnej Polsce w której wszystko wolno;)

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Bo to przecież prawda.Nikt tylko nie mówi, że wolno nielicznym, a reszta ma siedzieć cicho.Tzn. teoretycznie wolno wszystko każdemu, byle cię tylko nie pod*ebali.Kraść auta tez wolno, dopóki nie wpadniesz, co nie?  :P Za tej niedobrej komuny było więcej wolności,niż teraz.Jak siedziałeś spokojnie i nikomu nie wadziłeś, to nikt ci nic nie zrobił.Wtedy kradli, teraz też kradną, tylko że wtedy budowano narodowy majątek, a dziś go rozkradziono, pardon, sprywatyzowano i zwykły człowiek gówno z tego ma.Mało tego, coraz to nowe obciążenia.Za młody jestem, żeby pamiętać głęboką komunę, ale jej schyłek pamiętam, a najlepiej ten dobrobyt, który przyszedł później.Czasem myślę, że wtedy rękoma ludzi zbudowano majątek narodowy tylko po to, żeby go teraz spokojnie rozkraść.Ciekawe tylko, co będą sprzedawać, jak już wszystkiego zabraknie, bo już niewiele zostało.Chyba tylko niebo nad Polską zostanie do sprzedania.
A wracając do tematu, dawniej można było czasowo wyrejestrować wszystko, co się chciało.Ja mam np. tak ciągnik wyrejestrowany (jeszcze przez ojca) dowód leży niby w WK i w każdej chwili można to zalegalizować.Wprowadzili taką możliwość dla tego typu maszyn, ba samochodów już chyba nie.Dzisiaj już się nie da, bo nie.Kto by wtedy OC płacił?Ponoć w tym roku już dwa razy zdrożało.Ciekawe, ile mi za oba poldki policzą.No i "Żula". Choć jak pamiętam, to w zeszłym roku, pomimo podwyżki zapłaciłem nawet mniej, co mnie zdziwiło.

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No, to teraz nic, tylko zezłomować swojego poldka w celu późniejszego zarejestrowania. :)