Autor Wątek: czyszczenie nagrzewnicy wnętrza  (Przeczytany 1595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czyszczenie nagrzewnicy wnętrza
« dnia: Luty 23, 2016, 14:05:29 pm »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Poddaję taki temat: czy ktoś coś wie na temat odkamieniania nagrzewnicy wnętrza fiata-poloneza???
wpadł mi taki pomysł do głowy, aby rozpiąć przewody gumowe wodne idące od silnika do nagrzewnicy i napełnić ją gorącą wodą z roztworem kwasku cytrynowego i pozostawić na noc. potem dobrze wypłukać i wpiąć w obieg. Poprawi to ogrzewanie wnętrza? czy zje nagrzewnicę>>????

 Myślałem o sodzie, ale boję się że zje mi całe auto, jak przecieknie przez dziurkę do wnętrza pojazdu..... :d

Odp: czyszczenie nagrzewnicy wnętrza
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2016, 15:46:17 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Rozbierz nagrzewnicę i dopiero się baw.Wtedy możesz próbować wszystkiego.Ja wlewałem ocet i gotowałem, dwa razy i widzi mi się, że pomogło.Są niby różne specyfiki, ale ja to bym testował dla pewności poza autem.A jak nie, to jak tu wielokrotnie pisał np. Stingerek, kupić nową, ja masz niepotrzebne 2-3 stówki.  :d

Odp: czyszczenie nagrzewnicy wnętrza
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2016, 08:16:32 am »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Buźka - dzięki za odpowiedź. Ale moj DF nie jest autem do użytku codziennego. Raczej jest traktowany wyjątkowo jako klasyk. Więc chyba zrobię tak połowicznie jak to opisałeś. Jakiś ocet chyba, albo ten kwasek. Chemii żadnej pakować nie będę. Mam nadzieję że dziury nie powyłażą.