Autor Wątek: Czym mierzyć przyspieszenie  (Przeczytany 3633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czym mierzyć przyspieszenie
« dnia: Kwiecień 05, 2016, 18:18:45 pm »

Offline chudy8604#1971

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
    • BoroKombi 1.8 16V TURBO
Ja używam g-tech-a. Zaciekawiło mnie te 11 s do setki przy 1.8T skoro zdrowe 1.4 robi to 11 z haczykiem. Co nie zmienia faktu, że podziwiam Twój projekt i powodzenia w dalszych modach.

To wyslij mi link do tego programu ( o ile to jest na androida) i wtedy sie sprawdzi. Bo mierzenie kazdy swoim programem to nie ma sensu. Moj wczesniejszy 1.6 16V objezdzal 1.4  <lol> to jak ten silnik bedzie gorszy to go osobiscie wygonie kijem z pod maski :P



G-Tech tak wygląda :



nie jest na androida tylko pod zapalniczkę :)

Właśnie jakie programiki polecacie...

Bolim... Jestem ciekaw tego urządzenia bo na pewno jest lepsze i bardziej miarodajne niz program z telefonu.... Tylko przewagą mojego programu jest to, że jest za Darmola. 
Ją osobiście polecam program na telefon SpeedView przetestowałem kilka tego typu programów i okazuje się że był najlepszy bo jako jedyny zgrywal się z GPSem. Wynik można zapisać i pamięta najlepszy uzyskany wynik. Wynik jest powtarzalny i zmienny wystarczy jechać w dwie osoby albo źle zmienić bieg i już jesteśmy "wolniejsi"

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2016, 18:21:07 pm wysłana przez chudy8604#1971 »

Odp: Czym mierzyć przyspieszenie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2016, 21:54:46 pm »

Offline Bolim#1838

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 571
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 2.5 20V Turbo
Bolim... Jestem ciekaw tego urządzenia bo na pewno jest lepsze i bardziej miarodajne niz program z telefonu.... Tylko przewagą mojego programu jest to, że jest za Darmola.
Ją osobiście polecam program na telefon SpeedView przetestowałem kilka tego typu programów i okazuje się że był najlepszy bo jako jedyny zgrywal się z GPSem. Wynik można zapisać i pamięta najlepszy uzyskany wynik. Wynik jest powtarzalny i zmienny wystarczy jechać w dwie osoby albo źle zmienić bieg i już jesteśmy "wolniejsi"

To urządzenie to żadna nowość. Kiedyś było takie do użytku klubowego.
Tu są wyniki : http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=13789.msg269547#msg269547

Mam swoje i mogę kiedyś przywieźć na spota to pomierzymy co nie co :)
* FSO Polonez Atu+ 97' 2.5T 20V
* FSO Polonez 1.8T 20V 3** KM
* FSO Polonez Caro 96' L94 1.9 GLD
* FSO Polonez Caro 96' L94 1.6 GLI

Odp: Czym mierzyć przyspieszenie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2016, 04:06:26 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Bardzo chetnie bym sprawdził swoje maleństwo :-)
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Czym mierzyć przyspieszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2016, 09:27:02 am »

Offline J1612

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 250
Mam w roverze 200 komputerek który m.in. pokazuje czasy przyspieszeń (dowolnie wybrana prędkość) i czas na 400. W sumie jest to całkiem miarodajne bo można samemu definiować ilość impulsów względem rzeczywistej prędkości więc możliwość kalibracji jest dokładna. Kwestia zrobienia czujnika prędkości.

http://forum.ep.com.pl/viewtopic.php?t=13206
Park masznowy:
PN 1,4 -DF 1,6 R620ti R45 Bmw540i silnik w proszku

Odp: Czym mierzyć przyspieszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2016, 19:04:33 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a g-tech juz sie dorobil skali metrycznej,czy dalej w milach liczy ?

Mam w roverze 200 komputerek
mozna kupic gotowe UKP na alledrogo, sam kupilem taki za 250pln z komunikacja przez usb ,ale sa prostsze uklady programowalne tylko z klawiszy i prostszym wyswietlaczem - taki akurat do minusa pasujace stylem i kosztuja ~150pln,
UKP to najlepszy sposob na mierzenie przyspieszenia, bo jak piszesz, mozna go dokladnie wyskalowac
 
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Czym mierzyć przyspieszenie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2016, 10:48:27 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Wczoraj testowałem tą apkę podana powyżej ale niestety często dostawałem komunikat że nie odbiera sygnału GPS. Możliwe bo był pochmurny wieczór.

Sam testowałem taką apkę:
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.adyno.adyno&hl=pl
aDyno w wersji demo za free. Do pomiaru przyspieszenia bierze sygnał z akcelerometru wbudowanego w telefon (podobnie jak g-tech). Kilka pomiarów wyszło w przedziale 11,7-12,5 co jak na poldorovera 190kkm na LPG to niezły wynik (szczególnie ze mną za kierownicą). trafiały się też wyniki po 10s więc ... 1/4 mili około 18s czyli w granicach "normy"
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.