Autor Wątek: Wariacje Poloneza Cargo ze światłami.  (Przeczytany 1881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wariacje Poloneza Cargo ze światłami.
« dnia: Maj 01, 2016, 17:52:16 pm »

Offline Krogulec125

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Cargo 98r. 1.6 GLI
Witam serdecznie. Jestem tu nowy jak pewnie zauwazyliście. Od nie dawna posiadam Cargo 1.6 GLI. Jakis tydzien temu pojawił się problem ze światłami. Po podłączeniu aku cały czas świeca mi się pozycje, kierunki przód i tył. Jak go odpałę problem znika. Lecz pojawiaja się inne usterki. Kierunki raz chodza wolno raz szybko raz w ogole. Albo włączając lewy kierunkowskaz mryga prawy ze światłem stopu. Przeczytałem chyba większość tematów na tym forum i sprawdzałem to co napisane, lecz niestety problemy nie zniknęły. Pytanie mam takie czy to moźe byc wina kostki stacyjki albo urządzenia mikro? Dziekuje i prosze o pomoc bo z ta dyskoteka daleko nie zajade. Pozdrawiam Michał

Ponadto doslownie przed chwilą zauwaźylem ze jak przy odpalonym silniku kierunki dzialaja poprawnie stronami lecz szybko to jak włącze mijania to przestaja w ogóle. Bez swiatel awaryjne chdza nie rowno a ze swiatlami w nic.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2016, 17:57:40 pm wysłana przez Krogulec125 »

Odp: Wariacje Poloneza Cargo ze światłami.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2016, 20:29:48 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Na początek tak jak piszesz, sprawdzić wszystkie przekaźniki w skrzynce, jeśli to już plusowy cargo to będzie widać na przekaźnikach przepalone styki. Potem można spróbować podmienić kostkę.

Odp: Wariacje Poloneza Cargo ze światłami.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2016, 20:49:00 pm »

Offline Krogulec125

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Cargo 98r. 1.6 GLI
Wlasnie dzisiaj sprawdzilem wszystkie przekazniki i bezpieczniki. Nie bylo ani jednego przypalonego przytopionego czy nawet zasniedzialego. Przeczyscilem wszystkie masy jakie znalazlem.

Odp: Wariacje Poloneza Cargo ze światłami.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2016, 17:59:48 pm »

Offline Krogulec125

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Cargo 98r. 1.6 GLI
Wymienilem na nowke. Problem dalej ten sam. Szukam wszystkich mas czy moze to bedzie problem.

Odp: Wariacje Poloneza Cargo ze światłami.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2016, 19:12:28 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Brak masy w tylnych lampach daje taki objaw
włączając lewy kierunkowskaz mryga prawy ze światłem stopu

a może brak masy na "mikroprocesorze"?
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Wariacje Poloneza Cargo ze światłami.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2016, 10:19:33 am »

Offline Krogulec125

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Cargo 98r. 1.6 GLI
Dziekuje wam z pomoc. Wczoraj udalo mi sie juz to zalatwic. Problem zeczywiście był z masą. Znalazlem wszystkie przewody masowe w poldku i przeczyścilem, co prawda nic to nie zmienilo, wiec dodalem po masie do lamp z tylu i nagle wszystko zaczęło dzialać poprawnie. Jeszcze się tego wszystkiego uczę, więc tak dla wszystkich początkujących w tym temacie zanim kupicie drogie przekaźniki sprawdźcie wszystkie masy.  <lol>