Autor Wątek: Wyrzuca płyn chłodzący korkiem (zamiast do zbiorniczka)  (Przeczytany 1836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyrzuca płyn chłodzący korkiem (zamiast do zbiorniczka)
« dnia: Czerwiec 15, 2016, 16:13:51 pm »

Offline Danieljs

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5 GLE
Problem dotyczy szerokiego caro 1,5gle, chłodnica gruba miedziana na "kwadratowy" korek.

Nadmiar płynu po rozgrzaniu zamiast trafiać do zbiorniczka wyrównawczego jest wywalany przez korek.
Widać ślady na chłodnicy, a pod chłodnicą bajorko, aż kapie na ziemię. Jak wyleci co ma wylecieć to już jest w porządku, choć poziom płynu nie sięga pod korek, jakichkolwiek innych niepokojących objawów brak.  Wężyk do zbiornika wyrównawczego jest drożny choć zawsze jest w nim powietrze-ciecz w chłodnicy i ciecz w zbiorniczku jest oddzielona przestrzenią z powietrzem. Robiłem nawet tak, że przy odkręconym korku chłodnicy podawałem małe ciśnienie do zbiorniczka wyrównawczego, przy pełnej chłodnicy i braku powietrza chłodnica-wyrównawczy zakręcałem chłodnicę i wyrównawczy. Niestety po jeździe między chłodnicę a wyrównawczy wracała poduszka z powietrza.
Korek zmieniany, pompa wody, czujniki, termostat itp. albo zmienione albo wyglądają w porządku, wszystko rozbierałem bo był problem z chłodzeniem/wentylatorem. Wentylator się załącza, wyłącza, temperatura jest ładnie zbijana, wszystko niby działa. Nie za mojej kadencji była zmieniana uszczelka pod głowicą, nie wiem na ile zgodnie ze sztuką. W oleju brak śladów płynu i na odwrót.
Nie mam już pomysłu co może być przyczyną takiego problemu.

Odp: Wyrzuca płyn chłodzący korkiem (zamiast do zbiorniczka)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2016, 17:08:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jaki skomplikowany opis ukladu prostego jak budowa cepa,
jezeli wywala plyn przez korek,to uszczelka w korku nie uszczelnia i tyle,
gdyby wezyk byl niedrozny, albo korek w zbiorniczku byl zatkany ,to wtedy bylaby to wina tych elementow,a tak pozostaje korek w chlodnicy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wyrzuca płyn chłodzący korkiem (zamiast do zbiorniczka)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2016, 23:33:44 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2078
są też różne typy korków. Do poloneza jest chyba Typ C

Odp: Wyrzuca płyn chłodzący korkiem (zamiast do zbiorniczka)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2016, 09:06:49 am »

Offline Danieljs

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5 GLE
jezeli wywala plyn przez korek,to uszczelka w korku nie uszczelnia i tyle,
Póki co okazało się, że uszczelka w nowym korku (rzemiosło) po kilku użyciach się rozcięła (stary z dobrą uszczelką też wypuszczał). Z dwóch korków zrobiłem jeden, wszedł bardzo ciasno, zobaczymy jak będzie. Chyba poszukam nowej państwówki i problem zniknie mam nadzieje.