Autor Wątek: Polonez Caro Plus nie odpala na gazie i benzynie  (Przeczytany 2365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez Caro Plus nie odpala na gazie i benzynie
« dnia: Lipiec 08, 2016, 11:14:36 am »

Offline jme

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
    • polonez caro plus 1,6 gsi 2000rok
Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowym członkiem i prosiłbym w miarę możliwości o pomoc w następującej kwestii. Posiadam Poloneza Caro Plus 1,6 GSI z 2000 roku. Ostatnio polonez odmówił posłuszeństwa  a mianowicie na początku zaczął przerywać podczas jazdy zarówno na benzynie jak i gazie oraz potrafił zgasnąć. W chwili obecnej nie odpala ani na benzynie ani gazie. Wymieniłem świece przewody wysokiego napięcia, sprawdziłem bezpieczniki oraz wyłącznik wstrząsowy (jak sie tak nazywa) i nic nie pomogło odpalił natomiast przy zastosowaniu plaka. Nie jestem mechanikiem a historię z polonezem dopiero zaczynam mam go dwa miesiące ale przejechał juz 10 tysięcy i wczesniej nie zawiódł mnie. Wydaje sie ze co odcina doplyw paliwa czy benzyny czy gazu do silnika. Może ktos spotkal sie z taką awarią byłbym wdzięczny za sugestie od czego zacząć.

Odp: Polonez Caro Plus nie odpala na gazie i benzynie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2016, 12:24:03 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jaki masz tam gaz ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro Plus nie odpala na gazie i benzynie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2016, 13:34:43 pm »

Offline jme

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
    • polonez caro plus 1,6 gsi 2000rok
Musze sprawdzić wieczorem napisze pamiętam tylko butle stako ale to nic nie daje <uoee>

Odp: Polonez Caro Plus nie odpala na gazie i benzynie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2016, 13:43:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ktora masz generacje ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro Plus nie odpala na gazie i benzynie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2016, 16:04:07 pm »

Offline jme

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
    • polonez caro plus 1,6 gsi 2000rok
II generacji jest i silniczek krokowy i sruba o dziwo.

Odp: Polonez Caro Plus nie odpala na gazie i benzynie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2016, 20:33:01 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to nawet nie jest IIgen ,tylko I i 1/2 (c)
ta instalacja dziala niezaleznie od benzyny ,wiec jezeli masz zaplon to gaz powinien dzialac,
moze jakis ciec podlaczyl zasilanie instalacji pod przewod zasilania wtryskiwaczy i bezpiecznik sie przepalil,
pisales, ze sprawdzales bezpieczniki w skrzynce, ale czy sprawdziles bezpieczniki od instalacji gazowej ?

sa na swiecie takie zdolniachy ,ze nawet jakby czlowiek chcial specjalnie cos nakaczac, to nie spier... tak jak taki delikwent niechcacy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro Plus nie odpala na gazie i benzynie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2016, 21:31:19 pm »

Offline jme

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
    • polonez caro plus 1,6 gsi 2000rok
Bezpiecznik sprawdziłem i nic, ale natknęli mnie cos i dolalem mu 30l benzyny pomyślałem może i zbiornik i pompa paliwa szwankuje niewiem ale co się okazało odpalil i kłopoty ustaly zarówno na gazu jak i benzynie wiec widocznie musi odpalac na benzynie. Ale znów wyskoczył kolejny problem w chwili obecnej większość jeździ na benYnie niby przelaczy sie na gaz swieci zielone przycisk w pozycji II ale i tak wlaczy sie dopiero gaz po przejechaniu ok 30km co znowu? Nigdy niemialem takiego problemu zawsze w zbiorniku bylo z 10l benzyny a cały czas jezdzil na gazie. Jedyne oznaki jakie zauważyłem oprócz tego ze beNyna znikla to ze po zalaniu wskaźnik paliwa szalal od 3/4 do zera i mocniej wcislem gaz tym bardziej schodIl na zero.

Odp: Polonez Caro Plus nie odpala na gazie i benzynie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2016, 12:55:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sprawdz ladowanie - moze od tego wskaznik szaleje,a moze przewod do wskaznika przestaje laczyc przy ruszaniu sie,

a na klopoty z gazem to jezdz do gazownika,bo sam sobie nie poradzisz, skoro nie znasz sie na tym w ogole
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.