Autor Wątek: brak pradu polonez caro plus 1.6 gli  (Przeczytany 2116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brak pradu polonez caro plus 1.6 gli
« dnia: Sierpień 08, 2016, 12:53:22 pm »

Offline carus

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 51
    • kundel 1.6V
Witam problem z moim polonezem polega na tym  gdy odkręcałem rozrusznik zapomniałem odkręcić klemy i zrobiłem małe zwarcie po tygodniu czasu stania na parkingu (nie miałem czasu złożyć)i dzisiaj po włożeniu sprawnego akumulatora  nie mam w ogóle prądu nawet nie pokazuje mi się zegarek tak jak by odcina prąd z klem akumulatora bezpieczniki całe, akumulator ma prąd, niewiem co może być przyczyną komputer? a może jest jakiś jeszcze oddzielny bezpiecznik do podania prądu na cały samochód ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 13:43:23 pm wysłana przez Mariusz# »

Odp: brak pradu polonez caro plus 1.6 gli
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2016, 08:45:33 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Zobacz na początek czy prąd jest na alternatorze i rozruszniku, i dalej idziemy po przewodzie  miernikiem aż znajdziesz gdzie go brak, bo bezpiecznika nie powinno być na głównym zasilaniu, ale czasami ktoś mógł coś takiego umodzić.

Odp: brak pradu polonez caro plus 1.6 gli
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2017, 19:00:11 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No i jak - wyjaśniło się coś?
U mnie był podobny problem, a winny okazał się brak masy.
Teraz jakaś grubsza afera - po zamontowaniu alternatora i przekręceniu klucza w stacyjce, kontrolki zaświeciły, jak trzeba. Przy dalszym przekręceniu w pozycję "rozruch", wszystko zdechło i zegarek nawet nie tyknął. Odłączyłem alternator i zmostkowałem przewody przykręcone do niego. Niestety, noc to nie dało.
Improwizacje potrafią dać zaskakująco dobre efekty, ale czasami warto pozostawić je dla dżezmenów i zapytać mądrzejszych, "jak to się robi", o ile  raczą się wypowiedzieć. ;)