Autor Wątek: Czy można rozebrać pompę paliwa - polonez atu plus 1,6  (Przeczytany 6718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Czy można rozebrać pompę paliwa - polonez atu plus 1,6
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 20, 2016, 23:57:02 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

Widzę, że kolega Utek poszedł po rozum do głowy i zrozumiał, że przełożenie 11:43 oraz 65 KM wystarczy do ruszenie z 4 tonami na haku.
Zwłaszcza jeśli na miejsce układania stosów (które staje się automatycznie miejscem ładowania przyczepki) wybierzemy miejsce chociaż lekko pochyłe.
Ale teraz kiedy kolega Utek to zrozumiał i teraz kiedy koledze Utkówi zrobiło się głupi, to teraz kolega Utek będzie z całą stanowczością twierdził, że moja przyczepka którą Utek przecież nie raz widział, by tyle nie dała rady udźwignąć/zmieścić.

Kolego Utek, że Tobie coś wydaje się nie możliwe, nie znaczy, że tak jest.


Kolega Utek ma doświadczenie w transporcie różnych ładunków, różnymi pojazdami, również ponadgabarytowymi. Kolega Utek wie ile to jest 4 tony na haku i jaką masę i moc musi mieć auto żeby to ruszyć. Kolega Utek chce tylko zobaczyć fotki przyczepki na którą wchodzą 4 tony i ciąga ją polonez po lesie.

Jest mi bardzo głupio, bo dopiero teraz zrozumiałem, że Polonezem można śmiało na asfalcie targać nawet pewnie 6 ton. Dlatego też MAN zamknął produkcję Stara bo liczyli na wznowienie produkcji poloneza z hakiem i słoniem w bagażniku.

Odp: Czy można rozebrać pompę paliwa - polonez atu plus 1,6
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 21, 2016, 00:19:04 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Pomijając niski poziom tej dyskusji to dodam od siebie, że daaawno temu udało mi się rozebrać pompę i potem poskładać i jeszcze długo żyła. Zanim cokolwiek rozbierzesz czy wyrzucisz zacznij od mlotkopiryny i postukaj trochę w korpus pompy. Może tylko szczotka się podwiesiła...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Czy można rozebrać pompę paliwa - polonez atu plus 1,6
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 21, 2016, 00:41:40 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Za chwilę pojawi się temat "Uszkodzona końcówka drążka- co robić?"
Dziś na fejsie widziałem mniej więcej coś takiego: "łolaboga Panowie, wymieniłem szczęki na nowe i bębna założyć nie mogę, co robić? Czy to normalne?", szczerze mówiąc to mam nadzieję, że to był żart, bo jeśli nie to warto zastanowić się czy co niektórzy słusznie śmieją się z Anglików i Amerykanów, że są debilami skoro na rodzimym podwórku mamy takich matołów, których książka parzy w ręce... I to nie jakieś harlekiny, tylko te z cyklu "Sam naprawiam swój samochód". Jak tak dalej pójdzie to ktoś zrobi biznes na aplikacji, która miałaby naprawiać samochody poprzez najechanie kamerą w smartphonie na uszkodzoną część, założę się iż pewny (spory) procent społeczeństwa, byłby przekonany, że ta aplikacja na prawdę jest skuteczna...
Co do samego tematu, Michale zastanów się nad tym o co pytasz, bo doj**ałeś tematem jak szwagier żartem na pogrzebie. Takich pomp się na ogół nie regeneruje bo się to nie opłaca, a nawet jakbyś się zawziął i zlecił to komuś to jedna wyniesie Cię tyle co 3 nowe. Z tego co zgłębiłem temat Syfik 5/6 1.4 ma pompę paliwa, która ma podobne parametry i powinna wyrobić w polonezie, poza tym gabarytami jest zbliżona do polonezowskiej, więc od wielkiej biedy (tak żeby nie wywalać niepotrzebnie pieniędzy w drewnowóz) przymocujesz ją drutem do kosza w baku, trytką zabezpieczysz wężyk paliwowy i polonez powinien odżyć.

Odp: Czy można rozebrać pompę paliwa - polonez atu plus 1,6
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 21, 2016, 14:11:10 pm »

Offline Michal

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 44
    • polonez atu plus 1,6
Witam.
Rozebrałem częściowo pompę, przyczyną awarii okazała się być skorodowana linka miedziana od jednej szczotki (ta linka co biegnie w sprężynie).
O ile dobranie nowej szczotki, zeszlifowanie jej do odpowiedniego kształtu było by banalnie proste o tyle podłączenie tej linki do pokrywy pompy jak dla mnie jest nie wykonalne. 

Dzięki wszystkim za sensowne uwagi.

Gomulsky: jak już mam kupić, to wolę kupić coś co pasuje bez przeróbek, ale dzięki.

Miłego dnia.

Odp: Czy można rozebrać pompę paliwa - polonez atu plus 1,6
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 21, 2016, 15:27:41 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Proponuje iść na FSOAK i tam pisać, obstawiam że zostaniesz wyśmiany i wywalony z ostrym hukiem.
Tu jest za łagodnie bo powinni Cię zbanować z  miejsca za robienie z siebie głupa.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Czy można rozebrać pompę paliwa - polonez atu plus 1,6
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 21, 2016, 15:33:06 pm »

Offline Michal

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 44
    • polonez atu plus 1,6
Pewnie, że jestem głupkiem, bo zastanawiam się czemu coś nie działa, zamiast po prostu kupić nowe, głupi ja.

Jeszcze raz dzięki dla tych co wnieśli coś sensownego do wątku.

Odp: Czy można rozebrać pompę paliwa - polonez atu plus 1,6
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 22, 2016, 00:07:20 am »

Offline Michal

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 44
    • polonez atu plus 1,6
Pacz i się ucz człowieku 21 wieku: https://www.youtube.com/watch?v=yaDjGY9Mx8s

Nie sęk wydać parę groszy, sęk ogarnąć temat samemu.

No chyba, że ktoś nie lubi rzeźbić, to w takiej opcji spoko, rozumiem heiterów.

Odp: Czy można rozebrać pompę paliwa - polonez atu plus 1,6
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 22, 2016, 00:25:47 am »

Offline Michal

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 44
    • polonez atu plus 1,6
Bo generalnie, nie chodzi o to, żeby zamówić majstra z traktorem, generalnie chodzi aby to ogarnąć samemu.

Kumacie?

Odp: Czy można rozebrać pompę paliwa - polonez atu plus 1,6
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 22, 2016, 00:57:34 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie wiem co ćpiesz, ale bierz połowę. Powiedziałeś raz i wystarczy, znałem i znam kilka osób, które najchętniej i papier toaletowy użyły by ponownie, ale to jest garstka, niekoniecznie godna do naśladowania. Nie ma sensu w takich sprawach jak pompa paliwa, którą ciężko jest rozebrać, a jeszcze ciężej poskładać bawić się w regenerację, chyba, że mowa o  jakimś zabytkowym np. Datsunie lub innym białym kruku, ale nie w Polonezie, gdzie zamienników, które w Twoim przypadku powinny wytrzymać kilka ładnych lat jest całkiem sporo, albo nawet jak już pisałem można podebrać od jakiegoś innego auta, wachlarz możliwości jest spory. I nie porównuj rozrusznika do pompy paliwa, bo cytując pewien film "to zupełnie inna bajka, inna książka, inny ku*wa gatunek literacki"...

Odp: Czy można rozebrać pompę paliwa - polonez atu plus 1,6
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 22, 2016, 12:15:13 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
I tu się zgadzam z Gomulskym. Rozrusznik został zaprojektowany tak aby go rozebrać i zregenerować. Pompa paliwa nie... Ja to zrobiłem ale i tak umarła po pewnym czasie (skutek permanentnej jazdy na LPG).
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Czy można rozebrać pompę paliwa - polonez atu plus 1,6
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 22, 2016, 12:28:39 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Pacz i się ucz człowieku 21 wieku: https://www.youtube.com/watch?v=yaDjGY9Mx8s

Nie sęk wydać parę groszy, sęk ogarnąć temat samemu.

No chyba, że ktoś nie lubi rzeźbić, to w takiej opcji spoko, rozumiem heiterów.


 <ok>

Normalnie mistrz świata.

Odp: Czy można rozebrać pompę paliwa - polonez atu plus 1,6
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 02, 2017, 20:45:17 pm »

bad

  • Gość
Panowie nie chce zakładać nowego tematu, a ten spośród wielu które przeczytałem pasuje idealnie, padła mi pompa paliwa.
Pierwszy krok allegro i znalazłem:
http://allegro.pl/pompka-paliwa-polonez-gsi-mpi-1-4-1-6-gti-rover-i6151288165.html
Wszystko pięknie ładnie i cena strasznie niska, stąd moje wahania.
Czy szukać czegoś droższego, jakiś oryginał, firma, czy ta spokojnie uciągnie?

Odp: Czy można rozebrać pompę paliwa - polonez atu plus 1,6
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 03, 2017, 17:44:15 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Wszystkie wyglądają tak samo. Nie wiem jaka jakość tego sprzętu ale grunt to mieć minimum 10 litrów paliwa w zbiorniku, bo elektryczne pompy w Polonezie są chłodzone benzyną i lubią padać z przegrzania gdy nie są nią dobrze obmywane.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E