Autor Wątek: Ile wytrzyma karoseria poloneza?  (Przeczytany 7540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Ile wytrzyma karoseria poloneza?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 23, 2016, 21:41:55 pm »

Offline święty

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1161
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez S1600 powerd by LANCIA 1.6 16v EFI
    • http://www.kswiecicki.prospect.pl
Nowy projekt olozwirskiego - on miał jakiegoś wcześniej golfa z centralem wewnątrz
http://www.racingforum.pl/Polonez-atu-t134670.html

a tu link do golfa:

http://www.racingforum.pl/Golf-V8-rwd-t88148.html

więc raczej będzie grubo



« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2016, 21:44:38 pm wysłana przez święty »
"jest ryzyko , jest zabawa"

Odp: Ile wytrzyma karoseria poloneza?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 23, 2016, 22:43:00 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Sam silnik może nie jest groźny ale gdy dodać do tego rajdowe warunki robi się już trochę gorzej. Chociaż. Znam przypadek gdzie w przednionapędowym samochodzie silnik odjechał bez kabiny pasażerów. Więc chyba lepiej jest zrobić coś bardziej mocniej.
Zawsze lepiej jest popisać, poteoretyzować i przemyśleć 5 razy, niż zrobić i patrzeć co się będzie działo.

Tak, kombinuję taką ramę jak banned pisze. Jednak coś konkretniejszego niż blacha 1-2mm, ale pod poldkiem nie ma za dużo miejsca i wolałbym żeby karoseria też miała dobrą wytrzymałość.

Odp: Ile wytrzyma karoseria poloneza?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 23, 2016, 22:55:37 pm »

Offline Leonek1321

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1116
Ja się zastanawiam nad programem 500+ :). Na razie wszystko jest w planach i prędko się raczej nie zacznie
500+ ciężko zrobić ( wiem po mojej 90) a co dopiero w polonezie. Już tam kij z wytrzymałością budy, jak cała reszta nie jest przygotwana na to i ciężko je przystosować
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2016, 22:59:52 pm wysłana przez Leonek1321 »
Polonez 93/97 r 2.0 DOHC - był...
powoli do przodu AQVR ;)

Odp: Ile wytrzyma karoseria poloneza?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 24, 2016, 00:40:42 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
500+ ciężko zrobić ( wiem po mojej 90) a co dopiero w polonezie. Już tam kij z wytrzymałością budy, jak cała reszta nie jest przygotwana na to i ciężko je przystosować

Proponuję wzorować się na przeróbkach Volvo 740. Właściwie cały układ napędowy można by wziąć od razu z tego samochodu i w tym rzeźbić.

Tak, kombinuję taką ramę jak banned pisze. Jednak coś konkretniejszego niż blacha 1-2mm, ale pod poldkiem nie ma za dużo miejsca i wolałbym żeby karoseria też miała dobrą wytrzymałość.

Klatka trzymająca poprzecznicę z tyłu i wypuszczona do kielichów z przodu, zepnie to wszystko od góry.


Chociaż. Znam przypadek gdzie w przednionapędowym samochodzie silnik odjechał bez kabiny pasażerów.

To nadwozie musiało być uszkodzone.
W Polonezie będzie moment skręcający. Najważniejsze będzie wzmocnienie pasa przedniego, w dalszej części podłużnic i pospinanie spawem punktowym komory silnikowej i mocowań podłużnic do reszty nadwozia. Do tego klatka bezpieczeństwa i to powinno załatwić sprawę, jeżeli bez klatki to rozpórka w miejscu gdzie była w borewiczach z pierwszej serii. Ewentualnie można jeszcze klatkę zintegrować ze słupkami, a przednią szybę zabezpieczyć przed wypadnięciem blachami przykręcanymi od zewnątrz.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 00:44:32 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Ile wytrzyma karoseria poloneza?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 24, 2016, 00:47:55 am »

Offline Leonek1321

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1116
Proponuję wzorować się na przeróbkach Volvo 740.
to kanapowóz, fakt ze czołg, ale zawsze kanapa która przy mocy o jakich mówi kolega to nie dość ze będzie się prowadzić średnio, to układ napędowy też bedzie mieć problemy ;)
Polonez 93/97 r 2.0 DOHC - był...
powoli do przodu AQVR ;)

Odp: Ile wytrzyma karoseria poloneza?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 24, 2016, 00:50:45 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
https://youtu.be/W9iTcFy3G5Q?t=6m30s

Mój tok myślenia jest taki, że szlak jest przetarty, więc warto sprawdzić czy są do tego jakieś sensowne części żeby uzyskać taki efekt jw.
Silnik Volvo zmieści się w komorze Poloneza, do tego skrzynia Getraga, a most Volvo też da się zainstalować.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 00:54:51 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Ile wytrzyma karoseria poloneza?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:00:32 am »

Offline Leonek1321

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1116
Mój tok myślenia jest taki, że szlak jest przetarty, więc warto sprawdzić czy są do tego jakieś sensowne części żeby uzyskać taki efekt jw.Silnik Volvo zmieści się w komorze Poloneza, do tego skrzynia Getraga, a most Volvo też da się zainstalować.
wszystko fajnie, jednak problemy : silnik na 2 wałkach ciężko dorwać a co więcej jest dość drogi w modach, w Polsce skrzynie potrafiły iść na spacer przy 400+, trakcji nie ma za dużo co widać na filmie, nie wiem jaka jest granica mostów ale w mocniejszych volvo widziałem fordowskie 8.8 i 9 calówki, nie przekonuje mnie te 500 hp na seryjnym kolektorze ssącym ale nie za bardzo wiem jaki ma on przepływ w serii wiec nie będę w to wnikał ;)
Polonez 93/97 r 2.0 DOHC - był...
powoli do przodu AQVR ;)