Autor Wątek: kolor 86E - pomyłka w fabryce?  (Przeczytany 3759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kolor 86E - pomyłka w fabryce?
« dnia: Październik 28, 2016, 15:30:08 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Czy ktoś wie jak wygląda kolor 86E i czy to możliwe żeby w fabryce się pomylili? Pytam bo na wydruku zamówienia z fabryki jest inny kolor niż na tabliczce znamionowej, a jak mi mieszają lakier wg. kodu z tabliczki to odcień się nie zgadza. Wóz nie był lakierowany po wyjeździe z fabryki, w każdym razie nie w całości.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: kolor 86E - pomyłka w fabryce?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2016, 16:39:08 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Taak, ufaj mieszalniom... Prosty kolor L-62 zmieszali mi też na podstawie numeru, bo podmalowywałem swojego lublina. No i później musiałem jeszcze raz malować. Na szczęście, za drugim razem już bardziej podobny do fabrycznego odcień im wyszedł.

Odp: kolor 86E - pomyłka w fabryce?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2016, 17:43:37 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Mimo wszystko dalej jestem ciekaw co to jest 86E... Bo taki był na tym druczku który chyba jest w fabryce przyporządkowany do konkretnej budy i taki dostałem z papierami wozu, a na tabliczce znamionowej jest co innego.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: kolor 86E - pomyłka w fabryce?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2016, 19:10:24 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nie wiem, w czym masz, gościu, problem. Skoro w mieszalni zrobili kolor podobny do koloru budy, różniący się jednak odcieniem, to przynajmniej w przybliżeniu wiesz, czym jest 86E. Żaden opis ani nawet zdjęcie, lepiej tego nie odda.
na tabliczce znamionowej jest co innego
Czyli co?

Odp: kolor 86E - pomyłka w fabryce?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2016, 19:27:48 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Pozwolę sobie wstawić cytat z tematu o lakierach (nawiasem mówiąc, tam trzeba było pytać)
Cytat: darewnoo w Lipiec 29, 2015, 15:06:10 pm

    A jak wygląda 86E

platynowy, czyli srebrny - ciut ciemniejszy od 92U

Odp: kolor 86E - pomyłka w fabryce?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2016, 20:14:37 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
koro w mieszalni zrobili kolor podobny do koloru budy, różniący się jednak odcieniem, to przynajmniej w przybliżeniu wiesz, czym jest 86E.

Zrobili kolor wg. kodu tabliczki. 86E to kolor z dokumentacji który nie zgadza się z kolorem z tabliczki. Dlatego myślałem że to były może dwa podobne odcienie tego samego koloru.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: kolor 86E - pomyłka w fabryce?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2016, 20:49:31 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
To akurat już wiemy, ale nadal brak informacji, jaki kolor jest na tabliczce.

Odp: kolor 86E - pomyłka w fabryce?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2016, 20:58:50 pm »

Offline chudy8604#1971

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
    • BoroKombi 1.8 16V TURBO
Nie patrz na to co masz napisane na tabliczce tylko jedz do lakiernika niech sam dobierze kolor... ostatnio robilem w lakierni samochodowej pokazal mi trzy tabliczki z szarym kolorem i powiedzial ze sa rozne odcienie. A ja od niedawna mam okulary, czyli wzrok jak brzytwa i ja nie widzialem żadnej roznicy...

Odp: kolor 86E - pomyłka w fabryce?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2016, 21:12:31 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
moje 86E

92U jest ciemniejsze , miałem gdzieś foto jak stałem koło egzemplarza w tym odcieniu ale na chwile obecną nie mogę znaleźć
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Odp: kolor 86E - pomyłka w fabryce?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2016, 21:21:37 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
92U jest ciemniejsze
92U jest jasniejsze, a nie ciemniejsze,
nasze 86E wygladaja tak samo,
ale np. Adek ma 86E ,ktory wyglada bardziej jak 92U , moze to nawet jest 92U ,tylko w fabryce pomylili puszki z farba ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: kolor 86E - pomyłka w fabryce?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2016, 23:33:32 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Kolor na tabliczce jest bez znaczenia dla dyskusji, po prostu myślałem że zamówili 86E, pomalowali 86E, a nabili co innego. Teraz wiem że pomalowali tym co na tabliczce tylko w sklepie lakierniczym zdrowo zawalili sprawę przy mieszaniu.
Tajemnicą pozostaje dlaczego na druku fabrycznym jest 86E skoro auto jest pomalowane na inny kolor.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: kolor 86E - pomyłka w fabryce?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 29, 2016, 00:12:50 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ktory to rocznik ?
po oznaczeniu koloru wlasciciel sklepu z lakierami mowil,ze do bazy srebrnej trzeba dodac troche czarnego i zoltego,zeby uzyskac 86E wg. danych,
powiedzialem,zeby sobie darowal mieszanie ,bo i tak cale auto maluje ,wiec wzialem srebrna baze (ktora jest tez baza do mieszania),
wiec w sumie nie wiem, jaki byl by efekt po mieszaniu wg. danych producenta
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: kolor 86E - pomyłka w fabryce?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 29, 2016, 06:17:48 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
tego typu pomyłki świadczą jedynie o burdelu jaki panował w FSO.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: kolor 86E - pomyłka w fabryce?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 29, 2016, 06:57:59 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Kolor na tabliczce jest bez znaczenia dla dyskusji
Tylko że 86E nie jest jakiś mocno charakterystyczny. Można sobie żartować, ale w skrajnym przypadku mogłoby się okazać, że to, co dla ciebie zmieszali, zupełnym przypadkiem bardziej zgadza się z tabliczką niż z dotychczasowym kolorem. Ale nie ma sprawy - mnie ta wiedza do niczego nie potrzebna.
tego typu pomyłki świadczą jedynie o burdelu jaki panował w FSO.
Jak malowali samochody na mnóstwo różnych kolorów, to być może niektóre były traktowane jako przejściowe, żeby pistoletów nie myć i zachować ciągłość prac. ;-)