Autor Wątek: 1.5 GLE niskoprzebiegowiec . Jaki olej ?  (Przeczytany 7956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: 1.5 GLE niskoprzebiegowiec . Jaki olej ?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 06, 2016, 14:51:40 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jest coś takiego jak Allegro i sklepy internetowe.

Odp: 1.5 GLE niskoprzebiegowiec . Jaki olej ?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 07, 2016, 08:43:51 am »

Offline strowger#1983

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Heavy User
    • Polonez, Fiat, Chevrolet, Toyota
A tak z ciekawości, co ile zmieniasz olej?
Co 10 tysięcy km. Jak robiłem długie trasy po Niemczech, to mniej więcej po 12 tysiącach, nie było czasu na wymiany wcześniej;).

Olej od nowości do przebiegu 190kkm to Shell, potem już tylko Elf Sporti.
Było:Polonez C+ 1.6GSI '99 - 437kkm - bez remontu: http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez-Caro/69918
Jest:Polonez C+ 1.6GSI '01/02 - 216kkm: klimatyzacja
Chevrolet Nubira 1.8 CDX, 2007, 216kkm: http://www.polskajazda.pl/Samochody/Chevrolet/Lacetti/147971
Toyota Auris 1.6, 2015, 93kkm
http://www.youtube.com/user/strowger79

Odp: 1.5 GLE niskoprzebiegowiec . Jaki olej ?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 07, 2016, 13:29:05 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
regularna wymiana
To jest chyba najważniejsza kwestia w przypadku OHV-ki
U siebie też zmieniam co 10 tys km. Od przebiegu 40 tys do chwili obecnej (125 tys) na mineralnym Elfie Sporti. Silnik w środku czyściutki, ciśnienie oleju trzyma bez najmniejszych zastrzeżeń.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: 1.5 GLE niskoprzebiegowiec . Jaki olej ?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 21, 2016, 00:19:28 am »

Offline zakup

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 67
    • rozne
Czytanie zagranicznych for i to z zachodu nie będzie właściwe. Oleje z naszego rynku niestety różnią się od tych z Zachodu. Im bardziej na wschód, tym olej okazuje się być wyższej jakości. Oczywiście tylko marketingowo, bo skład już pozostawia wiele do życzenia.
Słuszna uwaga, tylko że miałem na myśli inną płaszczyznę. Nawiązując do wypowiedzi Mruka, uparte twierdzenie, że za jego nagłe wycieki odpowiada zmiana na półsyntetyk, jest przejawem braku elementarnej wiedzy o olejach. Natomiast na polskich forach trudno taką wiedzę zdobyć. Typowa dyskusja w dziale olejowym przypomina przedszkole. Najczęściej tak to leci:

[SuperRacer700k]: Kupiłem niedawno samochód [JaNieMogę] z silnikem [HulajDusza] o udokumentowanym przebiegu 780 tys. km. Pora na wymianę oleju, jaki wybrać?

OilGuru17: Miałem taki sam samochód i używałem [ŁupuChlupuMacuPacu]. Zrobiłem na nim 50 tys km i nic się nie działo. Z tego co mi wiadomo to silnik chodzi do dzisiaj.

Proszę ponownie Tomasza o sprecyzowanie, co takiego podejrzanego jest w mojej wypowiedzi. O jaki temat z dwusiarczkiem chodzi. Bo szukajka znajduje ich wiele, a ja nie mam całego dnia na siedzenie na forum. Nie reklamowałem żadnej marki/sklepu. Swoje porady napisałem bezinteresownie i w dobrej wierze. Chcesz, rób po swojemu, możesz nawet zalać silnik Hipolem - jeden tak robi i też chwali po forach. Ale jak masz zamiar mnie szkalować, powiedz co konkretnie masz do zarzucenia, a nie jakieś ogólniki.

Odp: 1.5 GLE niskoprzebiegowiec . Jaki olej ?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 21, 2016, 01:36:44 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Ja tam nikogo szkalować nie chciałem. Po prostu styl wypowiedzi wydał mi się bardzo znajomy. Ja swoją wiedzę o olejach już zgłębiłem - w takim stopniu jaki mnie satysfakcjonuje. Nie pytam w tej kwestii na forach oraz nie doradzam, tutaj nie da się każdemu dogodzić.

Możesz się swobodnie wypowiadać w tym temacie, nie mam nic do zarzucenia :)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .