Autor Wątek: Klimatyzacja z gsi do gli  (Przeczytany 3482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klimatyzacja z gsi do gli
« dnia: Listopad 25, 2016, 11:00:25 am »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Witam próbował ktoś takiego szczepa ?
Po wstępnych oględzinach natknąłem się na 2 problemy:
1.Brak dziur w grodzi takich jak mam w tamtym poldim domyślam się że trzeba sobie wyciąć ale może jest jakiś otwór którym da rade przepchać węże pytam bo jak wiadomo czym więcej grzania wiercenia itp to więcej rdzy
2.Podnoszenie obrotów po włączeniu klimy seryjny komp z gsi to na pewno ma a mój nie co z tym zrobić ?
Posiadam co prawda kolektory od gsi i kompa może nawet i wiązkę w przyzwoitym stanie ale potrzeba jeszcze głowicy i czas pracy i koszty rosną o drugie tyle a na razie wlałbym nie ruszać słupka.
Mam też pytania do osób które takie coś robiły dużo jest z całą operacją roboty ?.Jak dużo poldiego trzeba rozebrać żeby to w wszytko zmienić ?

Z góry dzięki za odpowiedź,użyłem opcji szukaj ale najwięcej tematów dotyczyło poldrovera.

Odp: Klimatyzacja z gsi do gli
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2016, 13:58:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
bosch sobie podniesie obroty biegu jalowego,
nie bedzie tylko odcinania klimy przy maks wcisnietym pedale gazu - chociaz kto wie, moze gdzies we wtyczce jest odpowiedzialny za to pin
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Klimatyzacja z gsi do gli
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2016, 14:05:32 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Jak masz kompletnego dawce klimy, to nie myślałeś, żeby przełożyć też cały silnik GSI z wiązką itp ? Poza wyposażeniem zmieniłbyś też silnik na lepszy ;)

Odp: Klimatyzacja z gsi do gli
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2016, 23:55:12 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Czemu do usunięcia ?

Powiem tak dawca był w stanie blacharskim do odratowania nie wielkim kosztem ale motor kaplica,luz wzdłużny  na wale był masakryczny olej wszędzie generalnie kupa.Dlatego ugadałem się na złomie że wezmę połówkę kompletną za 300 zł niby się zgodzili ale bez silnika,skrzyni,chłodnicy z wentylatorami wiec uciąłem go na połowie przednich drzwi oni wycieli vin i zabrałem go takiego do domu tam od silnika odkręciłem wszystko oprócz rozrusznika i odwiozłem i zapłaciłem 280  <lol2> . Dlatego mam wsio bez słupka i może pokusiłbym się o zmianę głowicy na gsi ale wiązka idzie do kabiny przez co boje się że zejdzie mi z tym kupę czasu którego teraz nie mam a do tego dochodzi nowa instancja lpg ,jak była by cała w komorze jak u mnie to co innego.

Czyli generalnie będzie to hulać bez spinania z wiązką którą mam w środku wystarczy połączyć kable od panelu do sprężarki ?

Odp: Klimatyzacja z gsi do gli
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2016, 13:54:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
glowice w GLI od ktoregos momentu sa takie same jak w GSI,
co prawda moj jest dosc pozny,bo wakacje 1998 i ma jeszcze stara glowice ,ale pewnie wyzbywali sie starych zapasow,
glowice odroznisz z zewnatrz po nadlewach do szpilek kolektora GSI
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Klimatyzacja z gsi do gli
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2017, 22:57:46 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Pomysł dobry ale przeraża mnie plątanina kabli żeby przełożyć go na gsi ale kto wie może kiedyś na razie będę próbował na tym co mam.
Mam prośbę do tych którzy robili takie cuś wystarczy rozebrać dół deski czy muszę drzeć całość ? jak tam jest z  podpięciem jednego do drugiego jest jakaś przygotowana wiązka w którą się da wpiąć ,czy trzeba kłaść nową.
Ma ktoś może jakiś schemat tego ?

Odp: Klimatyzacja z gsi do gli
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2017, 00:29:32 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
W wiązce nie musisz nic modyfikować. Wyjmujesz wiązkę silnika Boscha (odpinasz od złącza) i wpinasz wiązkę GSi. Kwestia tylko kupienia odpowiedniej - 98, czy 99-02. Inny typ złącza. Jeśli ten pierwszy to obejdzie się bez zwalania deski, jeśli drugi to trzeba.

"Do usunięcia" odnosiło się do mojego posta, pomyliłem tematy chyba.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Klimatyzacja z gsi do gli
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2017, 09:39:52 am »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Dobrze wiedzieć ale chodziło mi o klimę czy w moja wiązka ma przygotowane miejsce pod nią np jak w hondzie civic czy wsio od nowa.

Odp: Klimatyzacja z gsi do gli
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2017, 10:35:47 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Dobrze wiedzieć ale chodziło mi o klimę czy w moja wiązka ma przygotowane miejsce pod nią np jak w hondzie civic czy wsio od nowa.
Nie ma

Odp: Klimatyzacja z gsi do gli
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2017, 21:00:48 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Dzięki za odp wiesz może czy dużo tego trzeba ciągnąć od nowa bo nigdy się w to nie bawiłem a ćwiartka z kilmą stoi ale na dworze mróz straszny odbiera mi chęci do penetracji tego wraku.Wole wiedzieć więcej niż mniej zanim się za to wezmę z tond moje pytania.

Odp: Klimatyzacja z gsi do gli
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2017, 12:00:07 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Witam, według schematu ,silnik na boschu sygnał z załączenia klimatyzacji do sterownika podawany jest na pin 22 i 30,jeżeli chcesz podłączyć klimę pod ten układ mogę sprawdzić jakie informacje o załączeniu dostaje sterownik silnika.

Odp: Klimatyzacja z gsi do gli
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2017, 19:33:11 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Pewnie będę wdzięczny,czyi mój trupek tez coś gotowego ma

Odp: Klimatyzacja z gsi do gli
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2021, 01:00:00 am »

Offline modrih

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu minus GLI 1,6 / 1997 / Bosch
Witam, według schematu ,silnik na boschu sygnał z załączenia klimatyzacji do sterownika podawany jest na pin 22 i 30,jeżeli chcesz podłączyć klimę pod ten układ mogę sprawdzić jakie informacje o załączeniu dostaje sterownik silnika.

Cześć! Udało Ci się ustalić, pamiętasz może jakie informacje o załączaniu klimatyzacji dostaje sterownik silnika Boscha?