Autor Wątek: PODPORA WAŁU  (Przeczytany 6797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: PODPORA WAŁU
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 09, 2023, 21:57:08 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Pytanko: czy wał w miejscu gdzie jest podpora może chodzić góra dół czy raczej powinien być w miarę sztywny? Bo mi coś drga przy prędkości około 20-40km/h jakby właśnie wał nie był podtrzymywany. Ale gdzies ktoś kiedy mi powiedział że podpora amortyzuje wał i to że chodzi góra dół tam to jest normalne (osobiście wydaje mi się że tak nie powinno być)
to ja, byly Marcin#839

Odp: PODPORA WAŁU
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 09, 2023, 22:47:44 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
No trochę na boki musi chodzić, właśnie aby amortyzować drobne niewyważenia wału. Zależy jak interpretować, raczej w zdrowej podporze tak z 5 mm ugięcia gumy jest normalne. Sztywna podpora zrobi Ci za to masaż pleców.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: PODPORA WAŁU
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 12, 2023, 16:08:52 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
A jak patrzysz na podporę i wał w niej, to wał jest centralnie wzgledem zewnętrznych krawędzi obudowy podpory, czyli dookoła łożyska jest rowna szczelina, czy leży na dolnej części a na górze jest szczelina grubości 2x szczeliny która jest na zdjętej luźnej podporze? Nie wygląda na popekaną ale tak właśnie dziwnie leży, jakby guma była za miękka i poddała się ciężarowi wału.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2023, 16:10:38 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: PODPORA WAŁU
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 12, 2023, 17:39:07 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Dobra wyciągnąłem wał. Podpora chyba ok. Za to krzyżak na łączeniu z mostem się przycina na jednej hmm płaszczyźnie (nie wiem jak to nazwać : D ) i nie chodzi płynnie. Luzu nie ma. Na drugiej płaszczyźnie chodzi ok (przypominam objawy - przy 20-30km/h czuć jakby bicie, więc możliwe że trafiłem z tym krzyżakiem)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2023, 17:57:43 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: PODPORA WAŁU
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 12, 2023, 20:52:01 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Nie wygląda na popekaną ale tak właśnie dziwnie leży, jakby guma była za miękka i poddała się ciężarowi wału.
No jak pod ciężarem wału tak mocno osiadła to jakaś lipa jest, powinna być raczej w miarę centrycznie - może nie idealnie ale tak jak opisujesz to przesada.
Możliwe że, ten przycinający się krzyżak spowodował "rzucanie" wałem na boki i trochę sponiewierał tę podporę.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: PODPORA WAŁU
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 12, 2023, 21:24:41 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Dobra to kupię i podporę i krzyżak. I chyba jeszcze łącznik elastyczny bo już zaczyna pękać. Jprdl. Wszystko doslownie WSZYSTKO jest w tym samochodzie nie tak. Most też by się przydało wymienić, bo jak dekiel zdjalem i posmyralem tryby to prawie się skaleczyłem tak je wyrąbalo.
to ja, byly Marcin#839

Odp: PODPORA WAŁU
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 12, 2023, 22:27:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wal zawsze bardziej lezy na podpoze niz lewituje, wiec podpora moze byc jeszcze dobra - problem w tym, ze zeby sie przekonac, to trzeba wszystko zamontowac, a wtedy krzyzak odcina dostep do podpory,

w kazdym razie, nawet miekkie podpory, ale jeszcze nie popekane i nie powodowaly drgan przy malych predkosciach,
a nie rowno pracujacy krzyzak jak najbrdziej czuc i slychac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.