Autor Wątek: Ocynk  (Przeczytany 2137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ocynk
« dnia: Luty 26, 2017, 18:06:13 pm »

Offline Bjorn

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 86
    • Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Witajcie, przeszukałem forum i znalazłem podobny temat ale w sumie żadnych konkretów się nie dowiedziałem. Moje pytanie brzmi: Jeśli chciałbym ocynkować np. maskę (chodzi o fabrycznie nową) metodą galwaniczną, to jak wygląda sprawa z malowaniem? Konieczny jest specjalny podkład? I jeszcze jedno, jakbym ocynkował reperaturki tylnych błotników, to wystarczy oczyścić z ocynku miejsca gdzie będą spawane i dobrze je zabezpieczyć?

Odp: Ocynk
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2017, 18:12:55 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
nie ocynkujesz bo są klatki faradaya. Po za tym kwas z kąpieli zostanie ci we wszystkich zagięciach i zje ci wszystko w ekspresowym tempie. Jedyna metoda to ocynkowanie samego poszycia.
Co do reperaturek, to już łatwiej. Przed wstawieniem trzeba je wygrzać kilka godzin w piecu na ok 200 st C i najlepiej zostawić przed akcją na 2 -3 tyg żeby sobie poleżały. To uchroni cię przed wygazowaniem pod lakierem. Spawać można po delikatnym oszlifowaniu.

Odp: Ocynk
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2017, 18:23:03 pm »

Offline Bjorn

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 86
    • Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Ok, dzięki za szybką odpowiedź. A może metodą natryskową byłoby całkiem nieźle?

Odp: Ocynk
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2017, 21:09:31 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
reperaturki sa ocynkowane,
przynajmniej te, ktore kupilem - sierpy i doly przednich drzwi od jednego producenta,
tylko co z tego ocynku, tylko problem przy spawaniu ,a spaw i tak zardzwieje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Ocynk
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2017, 00:30:45 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
Tak tylko reperaturki są robione z blachy ocynkowanej ogniowo i dopiero wybijane na prasie. A to różnica. Taki ocynk jest znacznie bardziej trwały.

Odp: Ocynk
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2017, 01:08:54 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No i nie mogli tak w fabryce robić?  ;-| A co do łączenia tych ocynkowanych elementów z resztą, to może lutowanie? Nie znam się, ale chyba już coś takiego robią?

Odp: Ocynk
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2017, 08:23:50 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
lutospawanie
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Ocynk
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2017, 15:34:10 pm »

Offline Bjorn

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 86
    • Polonez Atu Plus 1.6 GLI
KGB, czy mógłbyś podać namiary na te ocynkowane sierpy? Na alledrogo są poszycia drzwi, progi i inne pierdoły w ocynku ale sierpów nie widzę.

Odp: Ocynk
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2017, 17:31:25 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale ja to ze 4 lata temu kupowalem tu od kogos z forum (nie pamietam od kogo),
to samo bylo tez do kupienia na alledrogo,
zostal mi prawy sierp i na naklejce jest napisane "reperaturka blotnika tylnego" ,numery czesci i nazwa firmy : Polcar ,
a ten sierp zostal mi,bo po wspawaniu lewego wolalem prawy potraktowac kawalkiem blachy i zywica ,bo byl w lepszym stanie ,a te reperaturki sa sredniej jakosci - czytaj do oryginalu im duzo brakuje , jednak przypominaja sierp bardziej niz plaska blacha gieta rekami ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Ocynk
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2017, 19:31:13 pm »

Offline Bjorn

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 86
    • Polonez Atu Plus 1.6 GLI