Autor Wątek: 1,6 GLI Wypadanie zapłonów.  (Przeczytany 2352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1,6 GLI Wypadanie zapłonów.
« dnia: Sierpień 06, 2017, 14:17:20 pm »

Offline pebo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi
Witam. Pacjent to silnik 1,6 w Caro Plus GLI. Zdarza się, że silnik ma trudności z uruchomieniem, kręci dobrze ale nie zaskakuje z zapłonem. W zależności od tego jak się uruchomi - jeśli za pierwszym razem jest ok, pracuje jak zegarek. Jeśli za drugim, trzecim - zdarza się sporadyczne wypadanie zapłonów. Jest to dobrze widoczne na silniku bez obciążenia przy ok. 3 tys. obr na obrotomierzu - wskazówka potrafi gwałtownie opadać i znów wraca do prawidłowego wskazania 3 tyś obr/min. Podczas jazdy jest odczuwalne, że silnik nie pracuje prawidłowo (jest nieco głośniejszy). W aucie została wyczyszczona i splanowana głowica, wymieniona uszczelka, wymienione uszczelniacze zaworów, wymienione świece zapłonowe (na NGK 6BP6E, gdyż po zmianie na DENSO silnik od razu pracował gorzej), przerwa między elektrodami na świecach zapłonowych 0,8 mm, wymienione także przewody zapłonowe (EŁK), cewka zapłonowa i czujnik położenia wału - wszystkie elementy dokręcane w odpowiedniej kolejności kluczem dynamometrycznym (tj. z zachowanie momentów dokręcenia). Mam wrażenie, że problem jest natury elektronicznej i zaczynam podejrzewać sterownik silnika. Dodatkowo sporadycznie pojawia się problem urządzenia mikroprocesorowego - po włączeniu świateł mijania włączają się wycieraczki (chociaż też nie zawsze). Podejrzewałem alternator, ale ten był niedawno w naprawie (wymiana łożyska), więc został sprawdzony, poprawione luty oraz wyregulowany (regulator napięcia). Akumulator jest 3 letni (Centra Plus). Może ktoś miał podobny przypadek? Może to jest wina przekaźników? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odp: 1,6 GLI Wypadanie zapłonów.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2017, 13:53:50 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sprawdz ladowania, bo te skoki obrotomierza i slaby zaplon wyglada mi na braki pradu,
regeneracja alternatora o niczym nie swiadczy, bo juz nie raz slyszalem jak ludziom po regeneracji nie dzialaly,albo dzialaly gorzej niz przed
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: 1,6 GLI Wypadanie zapłonów.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2017, 18:27:22 pm »

Offline pebo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi
Dzięki. Wydaje mi się, że właśnie takie cuda zaczęły się dziać po naprawie alternatora, chociaż było to dziwne. Czytałem też, że urządzenie mikroprocesorowe (to od świateł, wycieraczek i kierunkowskazów) też jest bardzo wrażliwe na skoki napięcia w instalacji. Czyli to może potwierdzać nieprawidłowe działanie alternatora.

Odp: 1,6 GLI Wypadanie zapłonów.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2020, 12:56:01 pm »

Offline szps2811

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI
Udało się rozwiązać problem?