Autor Wątek: Pytania do posiadaczy DOHC produkcji fiata(nowe częsci)  (Przeczytany 1970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytania do posiadaczy DOHC produkcji fiata(nowe częsci)
« dnia: Marzec 03, 2005, 20:29:22 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Szukałem na forum ale nie znalazłem. Czy sa gdzies dostepne nowe(jaka cena ?) sruby do głowicy fiata ? W sklepie w którym pytałem, sprzedawcy nie maj? ich nawet w katalogu. Ktos mi mówił tez ze PODOBNO mog? pasowac od cromy czy to prawda ? To samo pytanie mam odnosnie kół rozrz?du od wałków(pomijam połozenie otworów). Pytałem się takze o poszukiwane przez niektórych pompy oleju do dohc(nowszy typ), s? tylko w jednej hurtowni(niestety"chwilowy brak") koszt 225zł, czas oczekiwania około 2 tyg bo tylko na zamówienie, jak to wygl?da u was ???
Za kazde info będe wdzieczny poniewaz obecnie jestem w trakcie składania takiego silnika (1.8) i chciałbym go złozyc na nowych podzespołach.
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Pytania do posiadaczy DOHC produkcji fiata(nowe częsci)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2005, 21:05:05 pm »

Piotrek_

  • Gość
|ruby rzeczywi?cie "podobno" pasuj?, ale ze znajomych uzywa ich tylko Walezy. |ruby te maj? bardzo nietypowy łeb - pasuje tylko specjalna końcówka fiata niedostępna we Wrocławiu. Ja załatwiłem sprawę w inny sposób: kupiłem sobie 10 ?rub głowicy do OHVki i dałem ?lusarzowi do przerobienia - stoczenie i wykonanie nowego gwintu M10x1.25, oraz zmniejszenie łba ?ruby z 19mm do 17mm na podzielnicy faz. Głowicę doci?gn?łem momentem 100Nm i żadna ?ruba nie pu?ciła. Na innym forum pojawiły się głosy o w?tpliwej wytrzymało?ci; co prawda ?ruby maj? cechę 10.9, ale jednak były obrabiane mechanicznie... w każdym razie u mnie ten patent się sprawdził.

Koła rozrz?du niedawno dowiadywałem się dla Ramzesa z FSOAK i s? na ogół dostępne od ręki dla silnika 132C2.000 i bardzo podobnych.

Z pompami oleju do tych silników ogolnie bryndza. W jednym z ważniejszych sklepów babka stwierdzila, że tych pomp nie ma i już nie będzie. Nie pytałem u innych - sprawdzę przy okazji.

Generalnie z czę?ciami nie jest tak ?le. Jeżeli czego? nie ma, to działa inwencja twórcza ;)

Pytania do posiadaczy DOHC produkcji fiata(nowe częsci)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2005, 20:26:58 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Nikt nie ma DOHC  :?:  :shock:
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG