Autor Wątek: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja  (Przeczytany 8436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 15, 2017, 15:02:33 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dlaczego moj post zostal wydzielony z tematu, skoro byl na temat ? to ze pozniej poszedl OT, ktory notabene zapoczatkowal moderator nie ma nic do rzeczy,

co do dzieci jako przyszlosc narodu, to ta przyszlosc nie zapowiada sie zbyt dobrze - czym skorupka za mlodu nasiąknie, tym na starosc trąci,
jezeli docelowo chca pakowac w nie przez 18lat pol emerytury (a emerytom brakuje, mimo ze podobno wczesniej zbierali pracujac), to efekt jest bardzo latwy do przewidzenia,
stawianie na ilosc, zamiast na jakosc, zawsze konczy sie tak samo !
poki dzieciak ma 5 czy 10lat to nie wie o co chodzi (chyba,ze drze morde o świeżaka, to juz moze mu cos switac), ale gdy osiaga 15lat to juz dokladnie wie,ze lepiej posiedzic niz postac,a najlepie polezec,
znam przypadek, gdzie laska z mozna powiedziec bogatej rodziny jest samotna matka z 3 dzieci, kazde z innym więźniem (pierwsze chyba z nie wiezniem) i najstarsza corka urodzila,czy urodzi w wieku 17lat ,wiec jest radocha,bo najpierw 1000 ,a pozniej COMBO 2X 500+ przez rok - czyli babcia 38lat bedzie brala 500 za corke i kolejne 500 za wnuczke,

teraz czekam,az w polskim spoleczenstwie droga ewolucji wyksztalci sie COMBO 3X ,bo swiat zna przypadki medyczne, kiedy to 8latki rodzily dzieci ;]

moim rodzicom tez nikt nigdy nie dokladal do wychowania dzieci, a teraz moja matka utrzymuje cudze, a nikt jej  nie pytal, czy chce to robic

W kwestii dzieci wypowiadają się najwięcej ci co ich nie mają. Jak jeden z drugim zobaczy ile to kosztuje to przestanie marudzić że pincet to...
dlaczego, ten ktory dostaje kase do lapki mialby marudzic, ze dostal kase ? chyba normalne, ze marudzi ten co Ci ta kase daje,
zrobmy eksperyment : kase ktora dostajesz na swoje pociechy przelejesz mi na konto - ja w ramach przyzwoitosci przestane marudzic, a Twoja reakcje zbadamy, gdy sobie uswiadomisz,ze placisz wiecej na kazdym rogu ,a nic z tego nie masz,
wchodzisz w to ?

pomijam juz fakt, ze kasa plynie tylko do polowy, wiekszosc pierworodnych musi obejsc sie smakiem,
a to przeciez pierwsze dziecko reorganizuje zycie i pochlania odczowalne srodki,
drugie,trzecie,czwarte to tylko przystawki, ktore ida w tym samym ciagu, gora 10% dodatkowych kosztow,
ale w grupie rodzicow z jednym dzieckiem nie ma tylu wyborcow pisuaru, by zagwarantowac dobry wynik wyborczy


Pomyślcie też o tym że dzieci to przyszłość tego narodu i bez nich nie będzie nas bo kto będzie robił na nasze emerytury.
bzdura powtorzona kilkaset razy nie stanie sie prawdą (obiektywną), a to jest wierutna bzdura:
po pierwsze, nie bedzie emerytur w panstwie, ktore zbankrutuje m.in. z powodu wyplacania swiadczen przedemerytalnych dzieciom w wieku 0-18,
po drugie system emerytalny zaczal sie walic, bo jego zalozenia sa archaiczne - zakladaja ciagly wzrost populacji i miejsc pracy, a juz dawno doszlismy do sciany i zaraz sie od niej odbijemy,
bo w Polsce 40% miejsc pracy bedzie mozna zastapic robotami ,wiec wzrost populacji to wzrost pisklakow z otwartymi dziobami domagajacymi sie żarcia,
w kapitalizmie mozesz byc pewny, ze gdy robot osiagnie oplacalna cene, to pójdziesz na bruk, wiec tylko socjalizm bylby w stanie zapanowac nad chaosem gospodarki i bezrobociem,
ale obojetne, czy w kapitalizmie, czy socjalizmie mnozenie sie jak kroliki (do czego nawoluja nowe spoty reklamowe za 3mln pln z Ministerstwa Zdrowia) to upadek cywilizacyjny,
Chiny nie bylyby tam gdzie dzisiaj sa, gdyby nie wprowadzily kontroli urodzin - pewnie by sie zżerali na wzajem z powodu biedy i głodu, zamiast produkowac tandete dla calego swiata
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 15:15:09 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 15, 2017, 15:48:23 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dokładnie tak. Spróbuj człowieka wyhodowanego na socjalu przekonać, że warto pracować. On ma lenistwo już wyssane z mlekiem matki, bo "państwo i tak da". Wyrosną kolejne pokolenia nierobów. Niejeden dzieciak zapytany "kim chcesz być", wprost ci odpowie, że bezrobotnym.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 15, 2017, 15:54:43 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
dlaczego moj post zostal wydzielony z tematu, skoro byl na temat ?

Bo nie był wystarczająco śmieszny :PP
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 15, 2017, 17:02:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dlaczego moj post zostal wydzielony z tematu, skoro byl na temat ?

Bo nie był wystarczająco śmieszny :PP
o żesz,
zaraz pojde poszukac czegos do linkowiska - raczej nie bedzie za malo linkowe/linkowalne/linkokoko,  gdy bedzie w formie linka ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 15, 2017, 17:25:24 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Podatki płacimy na urzędników w okienku, ale i za takich co dbają o działanie państwa jako takiego. Bulimy też za polocję straż pożarną czy inne szkoły. Bez podatków trzeba by kupić kałacha do obrony, t34 do egzekwowania pierwszeństwa na drogach, tonę gaśnic aby dom nam nie spłonął i leczyć się u zielarzy bo nie będzie za co opłacić szkoły dla lekarzy...

Podatki to nie tylko samo zło... nie znam państwa które nie miałoby administracji czy służb...

Nikt nie twierdzi że podatki należy całkowicie zlikwidować.
Jednak podatki które pożerają ponad 60% przychodów to przesada. Poza tym państwo jest źle zorganizowane i przeregulowane. W PRLu była błędna gospodarka centralnie sterowana, były urzędy które dzisiaj nie istnieją, a aparat urzędniczy był przy tym ponad 6 krotnie mniejszy niż obecnie...

Moi rodzice na wychowanie mnie i dwóch moich braci nigdy nie dostali ani złotówki. Żadnych stypendiów, dofinansowań itd, gdyż dochód za wysoki. Utrzymanie dziecka kosztuje, ale czy otrzymanie 500zł nagle spowoduje, że w normalna rodzina dorobi sobie czwórkę dzieci? Każdy zdrowo myślący wie na jakie potomstwo go stać, bez pomocy Państwa. Pomoc dla rodzin jest zapewne potrzebna, ale co w przypadkach gdzie ludzie rezygnują z pracy bo dostają 500? Wygląda że chyba jednak nie potrzebowali pomocy, skoro zrezygnowali z zarobkowej pracy.

Zgadzam się ze wszystkim, poza tym że pomoc dla rodzin jest zapewnie potrzebna. Otóż nie, rodziny nie potrzebują żadnej pomocy. Rodziny potrzebują żeby państwo przestało pobierać nadmiernie wysokie podatki.
Jak podatki są niskie, to jest duża konsumpcja bo są niskie ceny. Jak jest duża konsumpcja to jest duża produkcja. Jak jest duża produkcja to jest duże zapotrzebowanie na pracowników, i rosną pensje.
Rozwój gospodarczy polega na pobieraniu surowców i dodawania wartości pracy. Administracja nie produkuje żadnego dobra, więc jeżeli nie robi tego co jest niezbędne dla usprawnienia pozostałych dziedzin, to marnuje pieniądze i pracę.
Zasiłek dla rodzin z dziećmi, to takie marnotrawstwo bo trzeba opłacić administrację tymi zasiłkami. A wystarczyłoby pobrać mniejszy podatek od tych produktów których rodziny najbardziej potrzebują, i nie pobierać podatku dochodowego od ludzi którzy są niezamożni.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 15, 2017, 17:28:18 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Wybacz KGB, tak na serio to zjebałem bo źle przeniosłem. Niech już tak zostanie, możesz post dodać ponownie jesli uważasz, żę to konieczne. A teraz cieszcie się wydzieleniem tematu do offtopic
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 15, 2017, 17:31:26 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
KGB, zamiast się cieszyć, że masz nareszcie cały "legalny" temat, żeby opisywać to wszystko, co Cię "boli" to Ty jeszcze narzekasz.W tytule tematu jest jak byk "pis" więc spokojnie można wszystko pod to podciągnąć.Do tej pory, wypisywałeś wszystko w każdym innym temacie, a jak już jest taki, w którym można, to jakoś Ci nie na rękę.To tak, jak z gadkami tych wszystkich wariatów, którzy uprawiają "drifty" i inne szaleństwa na publicznych drogach argumentując, że "nie mamy gdzie, bo niema torów".Podejrzewam, że gdyby takie były i były tanie, to i tak by tam nie jeździli, bo to już nie ta adrenalina, co na "nielegalu" Apeluję do moderatora, o zmianę tytułu tematu na "pis:dyskusja" żeby nasz kolega mógł już z czystym sumieniem umieszczać tu swoje spostrzeżenia.
A swoją drogą, to dlaczego nie ma tu, (jak na innych forach) "specjalnego" działu, tzw. hyde park? Ostatnimi czasy, to więcej pojawia się tu postów na tematy polityczne i kogo motyla noga bardziej stać, niż związane z polonezami.Wszystko już chyba zostało napisane, więc teraz tylko dubluje się co jakiś czas, zadane już kiedyś pytania.Nie liczę oczywiście przypadków, gdy wypłynie coś "egzotycznego" jak to słynne "atu annopol" i rodzi się wtedy "arcyciekawa" dyskusja, okraszona sympatycznymi epitetami.Wprowadzić dział Off Topic, czy coś w ten deseń i karać sromotnie każde odejście od tematu w działach "polonezowych" Pojawia się ogłoszenie z atu z Annopola, to zamiast mieszać się z błotem w dziale allegro, aukcje...., to przechodzimy na ot i tam jedziemy.Przynajmniej nie trzeba będzie tego oglądać w głównych tematach.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 15, 2017, 17:51:38 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Kurde, żeby za komuny było 500+ to moi rodzice by dostawali 3500, bo nas 7 dzieci mieli, a tak tato pracował sam jako piekarz w GSie, chleb mieliśmy darmo, po pracy obrządek bo i była krówka, świniaczek, króliki, kurki, ogródek, jakaś łąka, pole z ziemniakami, wszystko w dzierżawie, no i myśmy jagody zbierali na zarobek, porzeczki , pracowało się również na budowach coby dorobić na własne potrzeby, a i nie było telewizora, komórek dlatego bawiliśmy się na podwórku z innym dziećmi z czworaków, komuna na szczęście dała mieszkanie bez wody bieżącej i łazienki oczywiście, tato sam nosił wodę do oprania tej 7 dzieci. Poza tym mama działa swetry ręcznie na zarobek, nawet z Warszawy przyjeżdżały damy. I nikt z głodu nie cierpiał. A teraz w głowach i dupach się poprzewracało, bo państwo da, i można życie przewalić bez pracy bo PIS da na wszystkie +. A co tak mnie naszło na humor.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 15, 2017, 18:36:53 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Żałuję że się odezwałem... chyba jestem nienormalny mając dzieci i pracując dla Państwa... normalnie patologia. musze iść przepić moje 500+ żeby nie odstawać do końca...
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 18:40:10 pm wysłana przez Bocian_s#313 »
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 15, 2017, 19:15:11 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Żałuję że się odezwałem... chyba jestem nienormalny mając dzieci i pracując dla Państwa... normalnie patologia. musze iść przepić moje 500+ żeby nie odstawać do końca...

Nie spełniasz jednego punktu. Po otrzymaniu 500+ musiałbyś rzucić pracę.

A co do pracy dla Państwa, to zależy co robisz. Jeżeli w US, ZUS lub ARiMR, to zgodzę rzeczywiście patologia :)

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 15, 2017, 19:30:51 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Fakt zapomniałem o tym ostatnim. Co do skrutów to całe szczęście żaden z nich.. jaki ma mój - przemilczę...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 15, 2017, 19:41:26 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Bocian_s#313, to nie Ty jesteś patologią. patologią jest to państwo, państwo w którym pracujący człowiek zarabia tak mało że musi dostać zapomogą aby móc "normalnie" egzystować. kiedyś Lenin powiedział tak- każdy człowiek chce swoje siły robocze sprzedać tak drogo jak jest możliwe. tymczasem w Polsce po 89 roku dzieje się inaczej. zmuszono robotnika do oddania swoich sił roboczych za cenę nie gwarantującą odbudowy tych sił. to jest patologia.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 15, 2017, 19:53:55 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Fakt zapomniałem o tym ostatnim. Co do skrutów to całe szczęście żaden z nich.. jaki ma mój - przemilczę...

Sam pracowałem w dwóch urzędach, co mi nie przeszkadza widzieć pewnych patologii obecnego systemu.
Część urzędów jest potrzebna, większość prawdopodobnie nie jest. Nie zmienia to faktu że większość urzędników zapewne swoją pracę wykonuje dobrze. To wina władców tego kraju że ta praca często jest niepotrzebna, a nawet szkodliwa. To wina złej organizacji. Państwo powinno się zajmować taki rzeczami jak policja, wojsko, sądy, utrzymanie dróg czy jakaś opieka zdrowotna i jeszcze kilka rzeczy w których wolny rynek sobie nie radzi (np. ochrona lasów). A cała reszta powinna być tylko prawem zorganizowana tak żeby ludziom opłacało się działać uczciwie i rozsądnie. Za PRL urzędników było przeszło 6 razy mniej niż obecnie, a i tak było ich za dużo skoro urzędnicy opracowywali nawet receptury dań dla gastronomii.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 19:59:42 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E