Autor Wątek: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja  (Przeczytany 8437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« dnia: Listopad 14, 2017, 15:54:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w sumie nie wiadomo czy smiac sie, czy plakac, ale trafione w sedno:
Cytat: bezrobotny
PIS PIS TYLKO PIS!!! Jak rządziło peło musiałem pracować, byłem kierowcą w MZK. Pobudka o 3 rano, przed 5 na bazie i cały dzień woziłem wariatów po mieście. Niedziela, świątek i piątek, ostra harówka. Jedni mówią taka praca, według mnie to współczesne niewolnictwo. Ale od czasu 500 plus moje życie się zmieniło, bajka. Zwolniłem się i teraz to bym nie poszedł do roboty nawet za 4 tys. zł na rękę. Żyję z konkubiną i 6 dzieci, jedno chyba moje. Ona zarejestrowana - oczywiście jako samotna matka. Full socjal - czynsz MOPS płaci, 2 tony węgla z MOPS na zimę sprzedaliśmy po 700 zeta za tonę. Po co mi, jak i tak mam darmo prąd z klatki schodowej. Żarcia tyle, że zjeść się nie da. Makaron, cukier, ryż sprzedajemy znajomym, bo sklepy nie chcą - jest opisane "pomoc społeczna - nie na sprzedaż". Co za matoł taki tekst wymyślił – pewnie wróg Polski i Polaków! Bachory mają ciuchy z darów - wszystko nówki, jedzenie w szkole darmo. Na rozpoczęcie roku dzieci dostały z pomocy społecznej po 700 zł kupiłem se nową komórkę, full wypas, teraz telewizora szukam na kredyt, pierwszą ratę pewnie wpłacę, rszte…a się zobaczy, nic nie obiecuję. Kredyty mam wszędzie gdzie dali, nigdzie nie spłacam - mogą mi skoczyć. Komornik nie ma mi co zabrać, a zresztą jakby co, to konkubina z dziećmi robi takie przedstawienie, że urzędnicy przy dziennikarzach muszą nas jeszcze przepraszać. Żyje się w Polsce dobrze, tylko trzeba pogłówkować. Kablówkę mam darmo- wkłułem się w kabel na sieni - od rana piwko, papierosek i Eurosport. Szkoda, ze fajek w MOPSIE nie dają, mam nadzieję, że po następnych wyborach to się zmieni. No, nie będę wam dłużej przeszkadzał - bierzcie się do roboty, bo ktoś musi zarobić na nas biednych, pokrzywdzonych przez los

Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2017, 17:29:14 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ty myślisz że to tak na serio...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2017, 18:32:01 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To pewnie jakiś dobry troll  :-) Do jakiejś części beneficjentów 500+ i ogólnie, "pomocy społecznej" to się zapewne stosuje i zapewne podobne sytuacje mają miejsce, ale nie można wszystkich wrzucać do jednego worka.Nie tylko patologia pobiera 500+ ale i ci, co "ich motyla noga stać".

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2017, 20:46:43 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nienawidzę polityków, a w szczególności PIS, ale powyższy tekst krąży w necie od kilku lat. Dopasowywany do aktualnie rządzącej partii.

A co do wiarygodności, odnoście zwalniania się z roboty beneficjentów 500+, to fakt. To jest patologicze. Barany zamiast pracować i odkładać to co dostają od "państwa", to żyją teraz z tego i gapią się w TV albo chleją. Oczywiście nie wszyscy, ale jest do dość nagminne.

Jak już chcą wspomagać rodziny, proste rozwiązanie to ulga w podatku lub dopłata do wynagrodzenia. Dawanie bezpośrednio kasy będzie miało bardzo niekorzystne skutki.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2017, 21:31:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ty myślisz że to tak na serio...
w jakim sensie to pytanie ?
wiekszosc tych zagrywek znam z autopsji - były/są robione jak najbardziej na serio,

chociaz dla normalnego czlowieka wydaja sie abstrakcyjne i dlatego smieszne
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2017, 21:40:43 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
To pewnie jakiś dobry troll  :-) Do jakiejś części beneficjentów 500+ i ogólnie, "pomocy społecznej" to się zapewne stosuje i zapewne podobne sytuacje mają miejsce, ale nie można wszystkich wrzucać do jednego worka.Nie tylko patologia pobiera 500+ ale i ci, co "ich motyla noga stać".

Nierobotna patologia pobierająca 500+ to tylko margines, ale jednak margines którego nie powinno być.
Części beneficjentów 500+ daje się bonach, żeby nie wydali na alkohol- to jeden z najgłupszych pomysłów jaki można było wymyślić, i dla biurokratów bardzo typowy.

Niemniej patologią jest to, że płacisz podatek na 7 tys. nowych urzędników, żeby wzięli sobie z niego pensje i dali komuś te 500 plus. A tymczasem masło kosztuje już ponad 5zł. Jeżeli jesteś kawalerem to jesteś szczególnie poszkodowany, bo wszyscy płacą na ten aparat pasożytniczy polityków i urzędników, tylko że ty za wszystko płacisz sam, a państwo dale Ci najmniej.

A co do wiarygodności, odnoście zwalniania się z roboty beneficjentów 500+, to fakt. To jest patologicze. Barany zamiast pracować i odkładać to co dostają od "państwa", to żyją teraz z tego i gapią się w TV albo chleją. Oczywiście nie wszyscy, ale jest do dość nagminne.

Ano. Z mopsu zasiłek na to, dopłata do tego, wsparcie żywnościowe, jeszcze 500+ i iść pracować na tartaku przestaje się opłacać.

Jak już chcą wspomagać rodziny, proste rozwiązanie to ulga w podatku lub dopłata do wynagrodzenia. Dawanie bezpośrednio kasy będzie miało bardzo niekorzystne skutki.

Tylko ulga w podatku, bo dopłata jest droższa w obsłudze.
Nawet nie ulga. Po prostu obniżyć VAT na żywność. Racjonalizcja wymagałaby też likwidacji podatku dochodowego, ale nikt nie chce zmieniać systemu podatkowego do takiego stopnia, bo trzeba by głęboko zreformować urząd skarbowy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 21:43:50 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2017, 22:32:59 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Po prostu obniżyć VAT na żywność.
Na to to akurat powinno się VAT zlikwidować, na pozostałe produkty i usługi (jeśli już być by musiał) obniżyć do 8%. Wprowadzić podatek liniowy, zlikwidować akcyzę na 90% obecnych produktów. Ale jak słusznie zauważyłeś nikt na to nie pójdzie bo trzeba by zwolnić rzeszę urzędników (wiernych wyborców), którzy pilnują tego czy każdy płaci haracz narzucony przez państwo.
Jakiś czas temu miałem okazję rozmawiać ze zdeklarowanym wyborcą PiS i ten debil cieszył się, że 500+ w praktycznie 90% wraca do skarbu państwa... Ostatnio czytałem, że MF w nowym prawie podatkowym chce wprowadzić podatek od wartości galerii handlowych, dla galerii o wartości ponad 10 mln. zł, czyli de facto dla każdej... Ale ja nie o tym, taki podatek to nic innego jak podatek katastralny, a z tego co pamiętam podczas wyborów w 2007 r. pisiory w spotach reklamowych srali żarem, że PO w programie miała zamiar wprowadzenia podatku katastralnego, a teraz sami go wprowadzają, tylko tylnymi drzwiami najpierw dla "najbogatszych", potem w ramach walki z "nierównością społeczną" wezmą się za tych z klasy wyższej, a na koniec wprowadzą go dla wszystkich, żeby każdy miał po gówno, ale równo.
Z innej mańki to od przyszłego roku wchodzi nowa ustawa "prawo wodne", która nakłada... opłatę za odprowadzanie deszczówki z dachów zabudowań... Ponad to powstanie kolejna spółka rządowa, która w przypadku PODEJRZENIA, że dane gospodarstwo domowe zużywa więcej wody w ciągu doby niż wartość przewidziana w ustawie, będzie zmuszała do montażu przepływomierza na ujęciu ze studni i płacenia za wodę, którą  to gospodarstwo czerpie z własnego ujęcia...
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 22:55:04 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2017, 00:55:34 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
powiem matce, ze jednak nie bede rynien montowal - nie ma rynien,nie ma deszczowki <rotfl>

akurat z woda porzadek trzeba zrobic, jakos od zawsze mamy licznik i za wode placimy,
za to przeczytalem,ze sa cale wioski, gdzie nikt licznika nie ma, leje ile chce i placi ryczalt,albo nie placi nic - oczywiscie chodzi o siec wodociagowa, bo co mnie obchodzi ile sobie chlop ze studni wyciagnie,
a skoro oni nie placa wodociagom,to wiadomo kto placi za nich  ;]

chetnie zobacze jak pisiory beda sie wily przy tej ustawie, zeby swojego elektoratu nie skrzywdzic, pewnie zwolnienia z oplat dla chlopkow bez licznika, zeby sie nie obrazili,
tylko szkoda, ze wszyscy pozostali zaplaca za to jeszcze drozej, bo skok na kase zawsze konczy sie tak samo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2017, 01:04:43 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ponad to powstanie kolejna spółka rządowa, która w przypadku PODEJRZENIA, że dane gospodarstwo domowe zużywa więcej wody w ciągu doby niż wartość przewidziana w ustawie, będzie zmuszała do montażu przepływomierza na ujęciu ze studni i płacenia za wodę, którą  to gospodarstwo czerpie z własnego ujęcia...

Na studniach głębinowych wodomierze są już od jakiegoś czasu i oczywiście ustalony jest limit poboru. Powyżej naliczana jest opłata.

Liczniki poboru z wodociągu to oczywistość i dziwie się że są jeszcze takie miejsca gdzie nikt tego nie uregulował. Prąd też mają za darmo?

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2017, 01:27:43 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Mowa o studniach na prywatnych posesjach. Pobór wody z wodociągu to jest oczywista oczywistość i w tym przypadku od zawsze musiał być licznik. Tutaj oficjalnie chodzi o większą kontrolę nad odprowadzaniem ścieków do kanalizacji, gdyż tak jak u mnie w okolicy jest wiele domów, które są podłączone do kanalizacji, mają indywidualną studnie, a rozliczają się z MPWiKiem na zasadzie ryczałtu, tylko nieliczni decydowali się na licznik wody, a jak już to zakładali go na wejściu w instalacji, która służyła stricte do użytku sanitarnego - zostawiali sobie niekontrolowany kurek na podwórko coby mogli podlewać trawnik/kwiatki/myć samochód itd. Teraz w myśl ustawy ma być kontrolowany całkowity pobór, więc nie ważne czy woda będzie zużyta do gotowania, spłukiwania WC, czy podlewania trawnika, będzie musiała przejść przez licznik, tyle, że ustawa nie wspomina czy kontrolowany podmiot ma być podłączony do kanalizacji, czy będzie "sprawdzany" nawet gdy ma własne szambo.
Żeby było weselej to za "pobór" wody będą płacić również elektrownie, więc prąd pewnie też skoczy w górę.
powiem matce, ze jednak nie bede rynien montowal - nie ma rynien,nie ma deszczowki 
I tak nie uciekniesz, ten podatek ma być naliczany od powierzchni dachu i ma być doliczany do podatku od nieruchomości :P

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2017, 01:44:22 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a jak dach mi przeciekal to musialm sam uszczelnic, nie dostalem 6kpln za wiatr,ktory uszkodzil pape,
to chyba musze wystapic o zmniejszenie powierzchni dachu w stosunku do obrysu budynku :d

i tak podatki od nieruchomosci rosna z roku na rok, oni wymyslaja takie bzdury i rozne nazwy, zeby zrobic podwyzke skokowa ,
a na SKOKach na kase to oni sie znaja, wlasciwie tylko na tym,
najwazniejsze,zeby o tym nie zapomniec i wszystko wylozyc w kampanii - w sumie nie, bo najwazniejsze, zeby to wytlumaczyc tej masie durniów,
chociaz im bilans zawsze na plus wychodzi : 500+ raz na rok za OC - jeszcze 11x500 do przodu ; 500+ raz na rok podatku od nieruchomosci - to jeszcze 10x500 ; 100+ przy zakupach zarcia - jeszcze 5x500 zostaje
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 01:53:13 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2017, 02:00:12 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Na to to akurat powinno się VAT zlikwidować, na pozostałe produkty i usługi (jeśli już być by musiał) obniżyć do 8%. Wprowadzić podatek liniowy, zlikwidować akcyzę na 90% obecnych produktów. Ale jak słusznie zauważyłeś nikt na to nie pójdzie bo trzeba by zwolnić rzeszę urzędników (wiernych wyborców), którzy pilnują tego czy każdy płaci haracz narzucony przez państwo.

Przy założeniu że zwalniamy większość państwowej administracji.

To już jest w ogóle niemożliwe, chyba wcześniej po cichu wprowadzisz prawo że urzędnik prawa głosu nie ma...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 15, 2017, 04:01:12 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ty myślisz że to tak na serio...
w jakim sensie to pytanie ?


Nie pytanie, lecz pozbawione przecinka stwierdzenie.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 15, 2017, 10:45:52 am »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1175
To miał być wątek o humorze.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2017, 12:55:16 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Sam żyje za państwowe i wiem że są tacy urzędnicy co kawę piją cały dzień. Ja osobiście mam taki zapiii... że nawet czasu na zagotowanie wody na tą kawę nie mam. Zajmuję się błachą dziedziną życia tego społeczeństwa ale jakby nie było tego urzędu to byłby niezły burdel w państwie.

Podatki płacimy na urzędników w okienku, ale i za takich co dbają o działanie państwa jako takiego. Bulimy też za polocję straż pożarną czy inne szkoły. Bez podatków trzeba by kupić kałacha do obrony, t34 do egzekwowania pierwszeństwa na drogach, tonę gaśnic aby dom nam nie spłonął i leczyć się u zielarzy bo nie będzie za co opłacić szkoły dla lekarzy...

Podatki to nie tylko samo zło... nie znam państwa które nie miałoby administracji czy służb...

W kwestii dzieci wypowiadają się najwięcej ci co ich nie mają. Jak jeden z drugim zobaczy ile to kosztuje to przestanie marudzić że pincet to... Pomyślcie też o tym że dzieci to przyszłość tego narodu i bez nich nie będzie nas bo kto będzie robił na nasze emerytury.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2017, 13:27:29 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Mowa o studniach na prywatnych posesjach.

Tak, studnie głębinowe na prywatnych posesjach. Użytkowane np do nawadniania upraw. Każda legalnie "wywiercona" posiada wodomierz i podlega corocznej kontroli Starostwa.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 15, 2017, 13:35:27 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

W kwestii dzieci wypowiadają się najwięcej ci co ich nie mają. Jak jeden z drugim zobaczy ile to kosztuje to przestanie marudzić że pincet to... Pomyślcie też o tym że dzieci to przyszłość tego narodu i bez nich nie będzie nas bo kto będzie robił na nasze emerytury.

Moi rodzice na wychowanie mnie i dwóch moich braci nigdy nie dostali ani złotówki. Żadnych stypendiów, dofinansowań itd, gdyż dochód za wysoki. Utrzymanie dziecka kosztuje, ale czy otrzymanie 500zł nagle spowoduje, że w normalna rodzina dorobi sobie czwórkę dzieci? Każdy zdrowo myślący wie na jakie potomstwo go stać, bez pomocy Państwa. Pomoc dla rodzin jest zapewne potrzebna, ale co w przypadkach gdzie ludzie rezygnują z pracy bo dostają 500? Wygląda że chyba jednak nie potrzebowali pomocy, skoro zrezygnowali z zarobkowej pracy.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 15, 2017, 13:37:37 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
powiem matce, ze jednak nie bede rynien montowal - nie ma rynien,nie ma deszczowki 
I tak nie uciekniesz, ten podatek ma być naliczany od powierzchni dachu i ma być doliczany do podatku od nieruchomości :P

Jak nie zamontuje, to nie zrobi "odbioru". Budynek oficjalnie nie oddany do użytkowania.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 15, 2017, 14:02:29 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tak, studnie głębinowe na prywatnych posesjach. Użytkowane np do nawadniania upraw. Każda legalnie "wywiercona" posiada wodomierz i podlega corocznej kontroli Starostwa.
Może i tak, nie wiem nie jestem rolnikiem, więc nigdy nie miałem potrzeby robić sobie głębinówki.
powiem matce, ze jednak nie bede rynien montowal - nie ma rynien,nie ma deszczowki 
I tak nie uciekniesz, ten podatek ma być naliczany od powierzchni dachu i ma być doliczany do podatku od nieruchomości :P

Jak nie zamontuje, to nie zrobi "odbioru". Budynek oficjalnie nie oddany do użytkowania.
Niby można i tak, niektórzy żyją po 20 lat na "placu budowy" i nikt im z tego powodu nic nie robi, a i podatku od nieruchomości płacić nie trzeba bo ta cały czas w budowie. Ale spokojnie i na to znajdą sposób.
Pomyślcie też o tym że dzieci to przyszłość tego narodu i bez nich nie będzie nas bo kto będzie robił na nasze emerytury.
Ta wypowiedź faktycznie pasuje do działu humor <lol> Przecież ZUS już jest bankrutem, prawdopodobnie już ludzie obecnie mający po 40 kilka lat nie zobaczą żadnej emerytury. Ludzie w moim wieku to nawet nie powinni się łudzić, że dożyją czegoś takiego jak wiek emerytalny.
W tej chwili, żeby obecny system emerytalny miał szanse przetrwania trzeba by zamknąć granicę, a wskaźnik dzietności musiałby natychmiast wskoczyć na poziom 2,5-3,5. I najważniejszym warunkiem pomyślnego rozwiązania tego problemu byłoby to, że państwo przestałoby wtrącać się do gospodarki, żeby maksymalnie rozwinęła się przedsiębiorczość a co za tym idzie odprowadzanie składek do ZUSu.

Odp: Odp: Humor II - woda, pis, dachy: dyskusja
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 15, 2017, 14:30:01 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
w mojej okolicy jest kilka kobiet które w tym roku dwukrotnie rodziły dwoje dzieci. jednej to się poszczęściło i raz wyszły bliźniaki. niektóre z nich nigdy nie zhańbiły się pracą. nawet najprostszą. nie wiem dokładnie jak teraz jest z obowiązkiem nauki ale wielu młodych nawet szkoły podstawowej nie kończy. kiedyś nie do pomyślenia, no ale wtedy w niewoli i pod okupacją sowiecką żyliśmy.
ostatnio z ust rzecznika ZUS-u słyszałem że ZUS ufunduje emerytury Ukraińcom mającym legalne pozwolenie na pracę. wystarczy że był przez miesiąc zatrudniony i zameldowany na terytorium Polski.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.