Autor Wątek: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia  (Przeczytany 52464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 10, 2018, 16:33:15 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Kurde, tyle tutaj plusów z klimą, a nikt nie chce się zdecydować na takie szyby, być może dlatego, że niewielu rozumie (albo nie chce zrozumieć), że de facto atermiczne szyby są właśnie do samochodów z klimatyzacją, przy jej braku też robią swoją robotę, ale jest to znacznie mniej odczuwalne bo piekarnik wewnątrz samochodu i tak się zrobi prędzej czy później.
Nie wiem, jak inni, ale ja po prostu nie mam na dzień dzisiejszy 1.5 klocka na zachciankę typu szyby.Wszystko rozumiem, co to jest, do czego to służy i co to daje, ale niestety, pewnych rzeczy nie przeskoczę.Nie mam regularnej pracy, ze stałym dochodem, tylko trzeba coś ciułać i kombinować, jak się chce fanaberie.A poza tym, to teraz myślę o sekwencji do plusa, bo to, co mam założone, to tak jest, bo jest, taniej niż na benzynie i tyle.Bardzo mi się te szyby podobają i chętnie bym je widział na moim plusie, ale cóż, życie.Gdyby takie były w regularnej sprzedaży, to w każdej chwili można by sobie kupić, a nie, że akurat już, bo szansa przepadnie.Ale kontynuując temat zasobności portfela, to sam się dziwię, że tak mało ludzi tutaj się zdecydowało, bo wydawało mi się, że jest tu sporo ludzi, których (może nie ku*wa) ale stać   :-)

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 10, 2018, 16:45:34 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Buźka, nie żebym namawiał  :P ale może skuś się chociaż na samą przednią plusową, bo cena jest naprawdę okazyjna. 220zł za atermiczną z pasem, to ja płaciłem rok temu za białą z pasem 340zł. No i nowa przednia szyba to nowa przednia szyba, inna jazda nocą  <spoko> Ale doskonale rozumiem, przyznam, że ja napaliłem się na te szyby do tego stopnia, że robiąc przelew na boczne, wyczyściłem się właściwie z większości oszczędności... ( dobrze, że nie trzeba robić teraz na dniach przelewów na tylną i liczę, że organizatorzy z przelewami na tylną poczekają do początku lutego  <mysli> :P )

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 10, 2018, 17:18:46 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Problem w tym, że auto głupio wygląda z jedną zieloną szybą i pozostałymi białymi. Albo komplet, albo wcale. Sam pomysł uważam za rewelacyjny, ale również wolę wsadzić 1,5k w mechanikę, niż w szyby.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 10, 2018, 18:32:39 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Głupie gadanie, mając założoną tylko przednią zieloną szybę nie widzę żadnej różnicy jak chodzi o ich odcień na postoju. Dopiero jak się wpatrzyć to widać różnicę, a większość  społeczeństwa i tak będzie mieć gdzieś to, czy kolorem odbiega jedna czy żadna szyba, bo dla nich to i tak tylko Polonez...
Fakt, że spora część "klimatyzatorów" na PTKu to Atu i póki co nikt nie planuje uruchomić do niego produkcji szyb tylnych, więc to jest kolejny powód dla którego ludzie mogą nie chcieć kupić tychże szyb, bo nie będą mieli kompletu w swojej "lali".
Należy pamiętać, że szybę czołową ciężko jest przyciemnić w sposób nie budzący wątpliwości organów władzy, innymi metodami jak te stosowane na etapie produkcji, a sama szyba czołowa to prawdopodobnie miejsce gdzie do kabiny dostaje się najwięcej promieniowania słonecznego ( jest jeszcze tylna szyba, ale tam słońce grzeje właściwie tylko tylną półkę + można ją uatermicznić lekko przyciemniającą folią) powodującego największą uciążliwość dla kierowcy (rozgrzana decha, słońce w twarz itd.).
Także moim zdaniem warto, myślę, że śmiało można powiedzieć, że takich szyb w takiej cenie, bez żadnych dodatkowych atrakcji typu "soczewka" (jak to brązy miały w zwyczaju) nie będzie już nigdy, więc tym bardziej warto brać, przynajmniej czołową.

nie mam na dzień dzisiejszy 1.5 klocka na zachciankę typu szyby
Przecież Tomekk napisał w poprzednim i w tym temacie, że realizacja szyb bocznych nie jest zależna od ilości chętnych, ilu będzie tyle szyb będzie wyprodukowanych. Cały problem leży w szybach czołowych, których musi być odpowiednia ilość, także nie 1,5 kafla tylko raptem 4 bańki, rozumiem, że piechotą to nie chodzi, ale też nie jest to taki majątek, żeby nie zastanowić się nad kupnym takiej szyby.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2018, 18:50:18 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 10, 2018, 19:06:21 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Panowie gwoli przypomnienia: realizacja szyb czołowych do Plusa i szyb bocznych to dwie oddzielne sprawy.

Nie musicie zamawiać szyb bocznych żeby kupić przednią i na odwrót. Boczne szyby możemy zrobić niezależnie, jest inny producent i jego polityka zmówień bardziej przyjazna.

Szyby przednie produkowane są u potentata z branży i po prostu nie da się zrobić mniejszej ilości niż 15 sztuk żeby w ogóle chcieli z nami gadać. Nie trzeba wywalać 1,5 tys żeby mieć szybę przednią atermiczną. Wystarczy 250,00 zł.

Posiadam 2 samochody Fiat 132 - jeden posiada szyby atermiczme zielone, drugi nie posiada. Oba są bez klimy. Tym z białymi szybami latem jeździ się słabo gdyż w środku mamy efekt szklarni, w tym z szybami atermicznymi (zielonymi) jest odczuwalnie chłodniej, słońce nie praży po twarzy i można spokojnie jechać w trasie nie smażąc się. Myślę że w Polonezie przy tej jego ogromnej szybie czołowej także sporo to da. Przednia szyba zielona przy pozostałych białych praktycznie nie różni się od pozostałych, na odwrót jest gorzej.
Mój pracownik w Skodzie Octavii nie wiedzieć czemu założył białą szybę czołową po pęknięciu i taka konfiguracja (przy pozostałych zielonych) odróżnia się. W Polonezie założenie przedniej zielonej z pasem przy pozostałych białych nie odróżnia się i daje fajny efekt przyciemnienia całego wnętrza. Naprawdę mega to wygląda.

Tak więc rozbijajcie skarbonki i zamawiajcie bo pewnie szybko okazja zrobienia szyb przednich nam się nie trafi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2018, 19:07:59 pm wysłana przez Tomekk »
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 10, 2018, 19:47:42 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Też biorę tylko przednią, bo mam w d gadkę innych czy pasuje czy nie , to moja bryka i ma mnie się podobać i być wygodnie a nie innym.

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 10, 2018, 20:08:10 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2861
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Nie dostukaja jeszcze minusowej? :/
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 10, 2018, 20:24:20 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie znam się (więc się wypowiem) ale może po prostu wystarczy nie robić tych "kropek" na obrzeżach i już będzie minusowa? Nawet nie wiem jak to jest robione, malowane czymś, czy jak?

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 10, 2018, 20:48:13 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To jest nadruk ceramiczny.

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 10, 2018, 23:12:21 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Zamówienie na minusowe było miesiąc temu, kto czytał i zamówił już ma. Teraz zbieramy zamówienia na Plusowe.  Temat dotyczy wyłącznie szyb Plusowych z kropkowanym obrzeżem.

Myśleliśmy jeszcze aby wziąć na siebie zakup reszty szyb by uruchomić zamówienie ale w sumie to bez sensu bo żaden z nas nie weźmie odpowiedzialności za ew. wysyłkę. Cena 120,00 zł za wysyłkę tafli szkła w wielkim drewnianym pudle jest prawdę mówiąc promocyjna i producent i tutaj idzie nam na rękę, bo samo opakowanie pewnie kosztuje z połowę tej kwoty a zamawiający w tej kwocie może zamówić sobie 8 sztuk na raz.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 10, 2018, 23:13:13 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Nie dostukaja jeszcze minusowej? :/


Ta...zamów 15 sztuk to załatwimy :)
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 11, 2018, 05:24:01 am »

Offline sylwester72

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Plus GSI
Szyby boczne:

1. Tomekk_k - 3 komplety wysyłka
2. Dawid91 - 1 komplet odbiór osobisty
3. Bolim - 1 komplet odbiór osobisty
4. śledził - 1 komplet wysyłka
5. sylwester72 - 1 komplet wysyłka
6. lesor - 1 komplet, wysyłka / odbiór (to samo miejsce?)
7.goldrs- 1 komplet wysylka

Szyba przednia PLUS:

1. Tomek_k - 3 sztuki wysyłka
2. Rocky - 1 sztuka wysyłka
3. mareks#1181 - 1 sztuka odbiór osobisty
4. Gomulsky - 1 szt., wysyłka
5. goldrs 2 szt. wysylka
6. sylwester72 1 szt. wysyłka

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 11, 2018, 09:42:51 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2861
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Ta...zamów 15 sztuk to załatwimy
a nie mogą zamiast 15 kropkowanych zrobić 14 z kropkami a 1 nie? :)  odchodzi im jedna szyba do dodatkowej roboty
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:23:45 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2018, 12:29:51 pm wysłana przez mihals »

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:34:05 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
śledzik to nie do końca tak działa ;) Oni nie robią tych szyb ręcznie, tylko ustawiają maszyny. Z punktu widzenia operatora maszyny zrobienie jednej szyby to więcej problemu niż 15, bo na 15 ustawiasz maszynę i na jakiś czas masz spokój, a jeśli mają dużo zamówień na dużo szyb do różnych aut, to wbrew pozorom własnie zrobienie jednej czy dwóch to więcej zachodu niż kilkunastu ;) Jedyne co, to mogliby zakryć np brzeg szyby jakimś papierem i wtedy maszyna natrysnęła by ramkę na papier, który by się zerwało po produkcji  <mysli>

Glaspo które zrobi nam szyby boczne jest mniejszym producentem, stąd pewnie chętniej podejmują się mniejszych zamówień

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:40:24 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Patrząc na cenę wysyłki to faktycznie producent robi ukłon w naszą stronę/ pytanie w jakim stanie dochodzi to do klienta...
Chyba, że nam wliczają do ceny kałcję za transporter, ale w takim razie to kto mi zwróci 7 dych, bo kurier kazał transporter oddać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2018, 13:38:05 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 11, 2018, 14:45:46 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Nie dostukaja jeszcze minusowej? :/
Masz i minusową atermiczną :)
http://allegro.pl/nowa-szyba-przednia-czolowa-polonez-caro-i7129723511.html
Na miejscu mówili, że za wysyłkę w tej skrzynce biorą 120zł. za 50 chyba bez skrzynki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2018, 15:05:48 pm wysłana przez lesor#1973 »
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 11, 2018, 15:29:58 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Czyli zapakowane jak te zakrzywione telewizory, czy jak? Czy dochodzi to do klienta w jednym kawałku, czy po prostu legalnie robią kogoś w wała na 3 stówy? I koniec końców ta skrzynka była zwrotna czy nie?

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 11, 2018, 19:22:05 pm »

Offline Nole

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 125
    • Były, są i będą...
Szyby boczne:

1. Tomekk_k - 3 komplety wysyłka
2. Dawid91 - 1 komplet odbiór osobisty
3. Bolim - 1 komplet odbiór osobisty
4. śledził - 1 komplet wysyłka
5. sylwester72 - 1 komplet wysyłka
6. lesor - 1 komplet, wysyłka / odbiór (to samo miejsce?)
7.goldrs- 1 komplet wysylka

Szyba przednia PLUS:

1. Tomek_k - 3 sztuki wysyłka
2. Rocky - 1 sztuka wysyłka
3. mareks#1181 - 1 sztuka odbiór osobisty
4. Gomulsky - 1 szt., wysyłka
5. goldrs 2 szt. wysylka
6. sylwester72 1 szt. wysyłka
7. Nole 1 * sztuka wysyłka

Odp: Szyba Przednia Polonez Plus oraz boczne zielone atermiczne - zamówienia
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 11, 2018, 21:53:50 pm »

Offline mikolaj

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.6GSI>1.9GLD
Szyby boczne:

1. Tomekk_k - 3 komplety wysyłka
2. Dawid91 - 1 komplet odbiór osobisty
3. Bolim - 1 komplet odbiór osobisty
4. śledził - 1 komplet wysyłka
5. sylwester72 - 1 komplet wysyłka
6. lesor - 1 komplet, wysyłka / odbiór (to samo miejsce?)
7.goldrs- 1 komplet wysylka

Szyba przednia PLUS:

1. Tomek_k - 3 sztuki wysyłka
2. Rocky - 1 sztuka wysyłka
3. mareks#1181 - 1 sztuka odbiór osobisty
4. Gomulsky - 1 szt., wysyłka
5. goldrs 2 szt. wysylka
6. sylwester72 1 szt. wysyłka
7. Nole 1 * sztuka wysyłka
8. mikolaj 1sztuka wysylka